Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

komputery cyklu

Polecane posty

Gość gość

co sądzicie o komputerach cyklu jako metodzie zabezpieczenia przed ciążą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam cyclotestu myway i jestem bardzo zadowolona. Poznałam doskonale swój cykl, wiemy kiedy współżyć by uniknąć niechcianej ciąży. Generalnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze jestem zacofana, ale nigdy nie słyszałam o takich komputerach. Powiedzcie coś więcej o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Są skuteczne-wskaźnik Pearla 0,64-3, podobnie jak minipigułki, ale drogie.Najtańszy OvuComp około 300 zł, Cyclotesty-ok.600, Lady Comp-powyżej tysiąca.Są też bardzo proste.Jedyne, co kobieta musi robić, to codziennie zmierzyć sobie temperaturę. Wadą jest m.in to, że komputer potrzebuje min.3 miesięcy, by nauczyć się cyklu użytkowniczki, i w tym czasie daje jej więcej żółtych, ostrzegawczych światełek.Zaletą jest pamięć urządzenia, to, że samodzielnie interpretuje on cykl, niektóre modele porównują go z tysiącami cykli zapisanych w bazie.W dniach "bezpiecznych" komputer zapala zielone światełko dla seksu, w dniach płodnych-czerwone, a w niepewnych-żółte.Zaletą jest także spora tolerancja na np.późniejszą godzinę pomiaru, w niektórych nawet do 6 godzin.Po 18-21 dniach podwyższonej temperatury komputer informuje o ciąży.Wadą, oprócz ceny, może być to, że objaw temperatury podlega znacznym wahaniom, np.z powodu choroby, braku snu, leków, stresu.Dlatego ja bym radziła jednak łączyć go z inną metodą, np.mikroskopem ze śliny lub badaniem śluzu.Sama nie ufam metodom jednowskaźnikowym, dlatego używam NFP SymptoPlus-programu do wszechstronnej (wieloobjawowej) analizy cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za wyjaśnienie. zastanawiam się nad cyclotestem myway. Używa go któraś z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Wyżej jedna z komentujących napisała, że używa takiego-i że generalnie jest zadowolona.Ja się zastanawiam nad OvuCompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myway jest bardzo fajny. ma bardzo wiele funkcji a jego cena nie jest wygórowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na jak długo wystarcza urządzenie? Wytrzyma parę lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Tak.Z pewnością wytrzyma kilka lat.Producenci dają gwarancję z reguły na co najmniej 3-4 lata, ale jestem przekonana, że one spokojnie mogą działać dwa, a może nawet trzy razy dłużej.W końcu nie jest to mały wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×