Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
malowanalala

Mdłości,wymioty,biegunka przed miesiączką -co to może być?

Polecane posty

nie chodzi tu o ciaże bo mam tak co miesiąc :-( czy to zespół napięcia przedmiesiączkowego? ???? ale aż tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidziolka
tez mam takie objawy,zazwyczaj co 2 miesiac,jeden lub dwa dni przed miesiaczka,ale nainstensywniejszy jest w momencie kiedy dostane okres,zwijam sie z bolu,mdlosci i ten okropny bol,czasami to az mam lzy w oczach. Zdarzylo mi sie rowniez ze szlam do lazienki na czworaka,bo nie mialam sily dojsc i rowniez lezalam z 20 min az mi choc troche przejdzie,okropienstwo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam biegunke,wymioty,mdłosci,zimny pot,dreszcze zawsze w pierwszy dzień miesiaczki a ból to jest po prostu nie do opisania!!!!Biore Ketonal jest to lek na recepte i bardzo skuteczny,mozna zazywac tylko jedna tabletke na dobe bo uszkadza zoładek i watrobe dobrze ze tylko raz w miesiacu tak jest.Jestem juz po porodzie i na poczatku było suuuper ale od paru miesiecy znów to wróciło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umierająca987655
Ja mam tak co miesiąc. Biegunka, mdłości, wymioty, zimny pot, już nie wiem co zrobić aby mniej bolało. Jestem biała jak ściana:/. ..pytałam się ginekologa, co mam robić, aby mniej bolało.. stwierdził, ze to normalne i mam jeść tabletki. To straszne, że kobiety muszą przeżywać takie coś. Nic się nie da zrobić, w moim przypadku totalnie nic. mogę tylko leżeć i zwijać sie z bólu. Taki jeden dzień w miesiącu zawsze a najdłuższy na świecie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sddasd
dzisiaj mam pierwszy dzień okresu.Dzisiaj pierwszzy raz zaobserwowalam u siebie powyzej wspominane objawy...mam okropne mdlosci!! non stop chce mi się wymiotować,a o bólu juz nawet nie wspominam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widme
Biegunka, gorączka, wymioty - ja też mam takie objawy od jakiegoś czasu. A może są jakieś cechy, które nas łączą? Ja jestem przy raczej przy kości, rodziłam i mam wkładkę domaciczną. A Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arz
Podnoszę... Od ponad roku zmagam się z migreną w czasie okresu. Nie rodziłam, bo nie chciałam. Mam na przemian ból głowy i wymioty, 5 dni poza życiem. Biorę APAP EXTRA, bo reszta chyba tylko nasila... Żaden lekarz nie jest w stanie pomóc. Wyszła mi nadczynność tarczycy, biorę leki, bez zmiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagaga----
i ja sie dolaczam, zawsze biore ibuprom i nospe odrazu ja zauwaze pierwsza krew i jest w miare ok, mam tylko biegunke w pierwszy dzien. Niestety teraz nie mialam ibupromu, w nocy nie mogłam spac, chcialo mi sie wymiotowac i mialam okropne dreszcze, cale cialo tzw gesia skorka... nie poszłam do pracy dzis, po 12 w poludnie juz malam taki bol ze myslalam ze umre, wiec zmusilam sie aby isc do pobliskiej apteki po ibuprom, ledwo doszlam, ale niestety tak sie zle czulam ze na klatce schodowej po powrocie z apteki przed samyaymi drzwiami zmywiotowalam;/////////// to jakis koszmar... teraz ibuprom dziala od pol h i od razu mi lepiej.... mdlosci zniknely, mam jeszcze bol krzyza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie raz takie coś zdarzyło się w MAKRO. Nagle potężny ból brzucha, biegunka - nie wiedziałam co robić. Ochrona przyniosła mi wodę i trochę przeszło ale gdy tylko wyszłam z MAKRO ból chwycił znowu tak, że zwymiotowałam tuż przed wejściem. A potem siedziałam na śniegu na ziemi i czekałam na taxówkę blada i jednocześnie spocona. Dodam, że nikt nie zwrócił na mnie uwagi a taxówkarz myślał że pijana jestem. Kolejny raz zdarzył mi się wczoraj. Złapało mnie w pracy - wróciłam do domu i zwymiotowałam. Miałam dreszcze, cała się trzęsłam a ból nie do opisania i takie dziwne pulsowanie w rękach i ból głowy.. Chyba czas na ginekologa... Co Wam radzą Wasi lekarze? Tylko tabletki przeciwbólowe ?To nie rozwiązuje problemu bo co to za sztuka doradzić komuś APAP jak go coś boli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soshana
Mam tak samo od jakiegoś czasu, w pewnym momencie nie widzę na oczy, robi mi się nie dobrze, dopóki nie zwymiotuje to jest horror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lussy1977
Gdyby ktoś szukał pomocy to zmiana diety na zdrową, dużo naturalnych witamin, ryby itd. Zdrowo i unikać ciężkostrawnych potraw. Mi pomogło. Miałam bóle, biegunki i wymioty wiele lat. Przypadkowo zaczęłam się odchudzać i gimnastykować. Po 4 miesiącach czułam się już lepiej więc zmieniłam dietę i miałam spokój. Po świętach wróciłam do starych sposobów żywienia i koszmar wrócił po 3 miesiącach, więc wracam na zdrową diete .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, tez tak mialam przez kilka lat... w koncu nauczylam sie ze w momencie, w ktorym zauwaze ze mam okres to lykam tabletki i z glowy (zapobiegawczo) bol zmniejszyl się tez od uprawiania sportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eMKa_Wwa
Wczoraj wiedziałam, ze zbliża się menstruacja. Cały dzień towarzyszył mi ból głowy, ale nie wziełam tabletki ponieważ grałam twardzielkę, która poradzi sobie bez chemii. Dzisiaj, obudziłam się normalnie, trochę spragniona z lekkim bólem głowy, wziełam kilka łyków wody, poszłam do toalety, załatwiłam się, myjąc ręce uśmiechnęłam się i powiedziałam do siebie, ze nie ma dzisiaj marnowania czasu, trzeba wypić kawkę i brać się do roboty. Ruszyłam do kuchni, włączyłam czajnik, zjadlam ostatniego naleśnika z dżemem aby wrzucic talerz do zmywarki, zaczelam zmiatac podloge i sie zaczelo... Skurcz podbrzusza jakbym miala zaraz urodzic. Ledwo zmiotłam do konca zgięta w pół, poszlam do toalety choc nie chcialo mi sie ani 1 ani 2 bo przeciez przed chwila robilam 1 i nic nie czulam... Zaczął mnie oblewać pot, koszulka mi się przylepiła do pleców i biegunka i wymioty i skurcze i w żadnej pozycji nie jest lepiej. Zdazylam umyc rece i znowu wracalam na sedes i tak w kolko. I goraco tak, ze pot mi splywa po brzuchu i konczy sie papier. W domu nie ma nikogo, szukam lekow. Znalazlam 'tylko' apap. Biore, popijam woda i probuje powstrzymac nudnosci.... Az w koncu ląduje na lozku, wykonuje masaz brzucha i slucham jakiejs relaksacyjnej muzyki z yt na telefonie, zeby zajac czyms mysli... rozwolnienie odeszlo skurcze co 10 sekund... jest mi zimno. Ten dzien jednak spedze pod kołdrą. Wiem co przezylyscie i nikomu tego nie zycze. Moze moj gin mi pomoze. Oby. Jesteśmy silne! Trzymam za Was kciuki kobietki! P.S. Nie biore zadnej antykoncepcji i nie rodzilam, mam 23 lata. To zdazylo sie po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro zdarzyło Ci się to pierwszy raz to dlaczego łączysz to z miesiączką? Zwykła grypa żołądkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak może to być napięcie przedmiesiączkowe, jeśli będzie się powtarzać to skonsultuj z lekarzem, może da ci jakieś leki, po co się męczyć, a przy wymiotach dobrze jest pić orsalit rozpuszczony w wodzie, aby uzupełnić płyny i elektrolity i lepiej się poczuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna95a
Ja nie mam jakiś strasznych bóli miesiączkowych, chociaż czasami przed okresem bolą mnie nerki, a nawet kośći. W pierwszy dzień miesiączki mam okropne bóle podbrzusza, ale wystarczy jakiś lek przeciwbólowy i wszystko przechodzi. Czasem miewam mdłośći, ale nigdy nie wymiotuję. Z regułu w pierwszy dzień lub w pierwsze dwa dni mam biegunkę. I chociaż jakoś specjalnie nad sobą nie ubolewam to zawsze zadaje sobie to pytanie 'dlaczego to my kobiety musimy przechodzić takie katusze?', albo 'dlaczego ta 'cholerna' Ewka zjadła to cholerne jabłko' :) pozdrawiam wszystkie kobiety!! trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość8769oo9
pierwszy raz miałam takie coś wczoraj . Obudziłam się o 5 i do 3 w nocy miałam wymioty. coś okropnego. dzisiaj się budzę i cóż czuje że boli mnie tak jak zawsze w okres, wiec szybko do łazienki i jest.. Aha i najlepsze lekarstwo na ból , to chyba nie ma takiego dla mnie. Ketonalu nie mogę brać bo problemy z sercem i lekarz nie chce mi ich przepisać , ale przepisał mi NIMESIL którym trochę zmniejszył mi się ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś przechodziłam takie katusze drugi raz w życiu - ogromny ból, biegunka, dreszcze, mroczki przed oczami, nadmierne pocenie się, mdłości i wymioty. I tak w kółko, losowo, przez około godzinę (na szczęście tylko tyle). Zdążyłam do łazienki tylko przez wspomnienie ostatniego ataku. Potem położyłam się, przykryłam zjadłam bułkę, wypiłam szklankę wody, wzięłam APAP. Przeszło przy oglądaniu telewizji. Chciałam wyszukać coś w internecie i okazuje się, że nie jestem jedyna, tylko tyle, że... ja mam dopiero 14 lat! Miesiączkuję już dość długo, więc nie jest to u mnie regularna sprawa, ale ja tak nie chcę mieć do końca życia! D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bywają i takie cykle. To nie oznacza, że na coś chorujesz i będziesz tak miała zawsze. Ja miałam 2 albo 3 razy w ciągu paru lat takie "zejścia" z powodu okresu. Omdlenie, rozwolnienie, ból. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak już czuję, że pojawi się okres nawet na dniach to zarzucam coś z ibuprofenem i jest ok. Nospy raczej mało dawały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam tak samo :-( kilka dni przed okresem lub pierwszego dnia to jest po prostu masakra. Dzisiak tak miałam (za kilka dni okres dostane). Obudziłam się koło 9 z tak potwornym bólem podbrzusza myślałam, że zaraz po prostu nie wytrzymam. Do tego silna biegunka i mdłości, oraz to okropne uczucie, że nie moge zwymiotować. Byłam cała zlana potem, włosy miałam aż mokre. Najpierw było mi okropnie gorąco, a potem zimno, że musiałam się przykryć kołdrą. Wzięłam apap, pomogło... ale to jest straszne, boje się jak to będzie, niedługo szkoła się zacznie... że też my kobiety musimy się tak nacierpieć... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam U mnie zaczęło sie miesiąc temu nie jestem pewna czy to pms ale Ok Tydz przed okresem bol brzucha całego skręca mnie tak ze musze usiąść Po dwóch dniach dochodzi rozwolnienie, wymioty Pomaga tylko ketonal Boli mnie dosłownie non stop nawet jak sie przebudze w nocy Potem dostaje okres dolegliwości dwa razy silniejsze dosłownie ledwo żyje 1 dzien po wszystko mija bez śladu :/ Jestem załamana nie moge normalnie funkcjonować, nic nie moge zrobic a gdzie praca, obowiązki domowe. Nie chce sie non stop faszerowac ketonalem ale nie mam wyjścia nic innego nie daje rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmaryyna
Chciała bym sie spytać jaki kolor jest tych wymiotów przedmiesiaczkowych bo moja kuzynka wlasnie nagle zaczęła Wymiotować na początku mocny ból brzucha a pózniej wymioty nigdzie nic nie mogę znaleźć na ten temat pomocy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja Wam coś powiem, kiedyś miewałam przed i w czasie okresu ogromne bóle jajników, 3 dni siedziałam w domu, bo tak bolało (to było jeszcze na studiach). Okazało się, że mam torbiel jajnika, była laparoskopia i leki. Brałam hormony i wtedy było ok ale doszły skutki uboczne tabletek, tak źle i tak niedobrze. Dostawałam leki przeciwzapalne. Minęło kilka lat, ogólnie polepszyło się, ale ból dalej jest, tylko już taki normalny, nie zwijam się aż tak, ale ketonal biorę 1 w miesiącu...zimny pot, ból jelit, brzucha, biegunka, niemożność wytrzymania z samą sobą mam to samo, to jest zespół napięcia :( teraz przerzuciłam się na hormony bo chciałam na lato odpocząć od tych przebojów, jak długo wytrzymam nie wiem. Lekarz też mi powiedział, że po ciąży przejdzie, ale któraś z Was tutaj pisała, że już rodziła i dalej się męczy więc nie ma reguły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jelitowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po tabletkach antykoncepcyjnych ustaja bole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czikita32
Czesc dziewczyny! Nie dawno skończyłam 17 lat od jakiegoś czasu podczas okresu mam silne bóle głowy mdłosci i wymioty potrafię cały czas przesiedziec na łóżku i wymiotować czuję się cała obolała mam dreszcze lecz dzień wcześniej dostaje strasznych napadów gorąca z ktorymi ledwie daje sobie rade ! Chodze do szkoly sredniej nie moge sobie pozwolic na posiadowki w domu poniewaz bardzo nas tępią.... cały czas tylko są wielkie waty do nas dziewczyn czego unikamy szkoły z tak "błachego powodu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam tak samo juz tydzien przed okresem zaczynam wymiotowac jak kot,bol straszny od podbrzusza jak i plecy. Moge poradzic tyle ze bylam na poradzie u lekarza w belgii i mi powiedzial ze nie powinam brac ibuprofemu bo ponoc jeszcze bardziej szkodzi. Rozrzedza krew i wyplukuje witamine k dlatego rowniez zdarzylo mi sie ze za kazdym dotknieciem mialam siniaka.Teraz ide do gimekologa bo od jakiegos czasu zdarzaja mi sie omdlenia nie wiem co to bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość17
Witam kochane. Ja rodziłam dwa razy, biore anty tabletki i niestety koszmar powrócił. Moje młodsze dziecko ma 6 lat, a ja od 3 miesięcy przed każdą miesiączką i w trakcie - bół żołądka, jelit, biegunka, wymioty i te okropne mdłości, a do tego ból krzyża. Zwariować idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też tak mam. Zaczęło się - wstałam o dokładnie 6:30 z powodu bólu głowy. Po chwili zrobiło mi się niedobrze. Siedziałam godzinę z tymi mdłościami i zwymiotowałam. Poprzednie 4 dni miałam straszna biegunkę i do tego ból brzucha. Jest mi raz zimno , raz gorąco . Brałam leki i nic nie pomogło . Cały czas mam mdłości (w chwili gdy to pisze również ) Mam zimne poty . Siedzę i nic mi się nie chce robić. To będzie najdłuższy dzień w moim życiu ( już się czuje jakbym 6 godzin siedziala a minęły ledwo 4) do tego w ogóle nie jestem głodna (nie chce jeść bo mi niedobrze ale burczy mi w brzuchu ) Mama twierdzi że dostanę pierwsza miesiączkę . Trochę się stresuje ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość sprzed 3 lat
hej, tu znowu ja, gość z 2015.07.19 . tak, ta 14-sto latka, tylko tyle, że mam już prawie 18. a więc przypomniałam sobie o tym poście i chciałam dodać trochę do mojej historii, może też otuchy nowym. niestety, tortury nie skończyły się na drugim razie. w pewnym momencie były nawet regularne, co miesiąc, jednak już nie aż tak bolesne. tabletki za grosz nie pomagały, a nawet okazało się, że nie powinnam wielu brać, jako że 3 osoby z mojej najbliższej rodziny mają fatalne problemy z nerkami. przy okazji prześwietleń nerek poprosiłam też tak naiwnie o jajniki, ale doktor nic nie znalazł, oczywiście. a do ginekologa nie poszłam, bo sam fakt, że ktoś miałby mi zaglądać w a co dopiero tykać intymne miejsca przepełniał mnie odrazą. więc żyłam tak jak do tej pory, jedynie mogąc polegać na ogrzewaczu do rąk czy butelkach z ciepłą wodą (na prawdę zapobiegały nasileniu się bólu). ostatnio jednak, śmieszna sprawa, odkryłam coś, po czym tortury prawie całkiem ustały! a jest tym... masturbacja :) no wiem, dziwna sprawa. rok temu, gdyby ktoś chciał mnie do niej przekonać, byłby jak niezatrzymana siła dla niemożliwego do poruszenia przedmiotu, haha. ale ciało robi swoje, w końcu musiałam się poddać i odrzucić ten dziwny "strach" w kąt (wszystko podniecało moje dolne części). więc odkryłam nowy, cudowny świat i... później zorientowałam się, że ból nigdy nie wrócił. może przypadek? choć naukowo jest potwierdzone, że masturbacja pomaga na bóle. mimo wszystko raczej się nie dowiem na 100%, ale może moje doświadczenie pomoże innej cierpiącej duszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×