Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pantera.7

Nadmierne owłosienie.

Polecane posty

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z owłosieniem. Jestem dziewczyną a mimo to mam włosy w okół pępka na pośladkach a dziś zauważyłam że i na kawałku pleców. Moje hormony są w porządku niedawno robiłam badania bo mialam podejrzenie nadczynności tarczycy. Oczywiście włoski wystepują też w takich oczywiśtych miejscach jak nogi i bikini. Tym się nie przejmuje. Moja siostra także ma włoski pod pępkiem ale tylko tam. Wstydze się iść do ginekologa a z mama o tym nie rozmawiam. Czy są jakieś preparaty na osłabienie włosków? I czy może być to związane z lekką nadwagą? Czy jest szansa, że gdy schudne problem bedzie mniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to być efekt dojrzewania? Jest szansa że jeśli przestane dojrzewać problem sie ureguluje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ____/////////____//////______
ja mam na twarzy do tego:( i mam tez nadwagę czy to moze byc tego wina??? staramy sie o dzidzie i jakos nie wychodzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, moze to byc zwiazane z policystycznymi jajnikami albo niedoczynnoscia (lub nadczynnoscia - nie pamietam) tarczycy. Moze wystapic nadmierne owlosienie, tradzik, nieplodnosc, nadwaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erkugrfbw34r 2
ja mam włosy: na nogach, w okolicach bikini, pod pachami, na głowie:P wiadomo, każdy ma włoski na całym ciele, zależy, jak widoczne. Ja ma np. strasznie owłosione ręce, nie przejmowałam się tym, dopóki nie zobaczyłam rąk moich koleżanek. Ale boję się je golić, bo będą jeszcze grubsze. Poza tym trochę pod pępkeim mam, na dole pleców, między brwiami, ale nie sądziłam, że to może być przez hormony:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erkugrfbw34r 2
Czy ze mną jest coś nie tak, jak pwinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ____/////////____//////______
ja golę i jestem zadowolona a nie takie owlosione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erkugrfbw34r 2
cała mam się golić? całe ciało? to chyba codziennie w takim razie, bo za miesiąc będzie jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ____/////////____//////______
ja golę rece nogi pachy... a na twarzy wyrywam....lub rozjasniam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erkugrfbw34r 2
ja golę nogi, pachy, między brwiami wyrywa, ale nie wiem, co zrobić z wąsikiem. Tam skóra jest za mało napięta i wyrywanie bardzo boli, co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ____/////////____//////______
ja rozjasniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erkugrfbw34r 2
a czym mogę rozjaśnić? nie znam się:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisalas ze z hormonami TARCZYCY jest wszystko O.K. Nie napisalas, ze jest wszystko O.K. z estrogenem , testosteronem itp. To inne hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erkugrfbw34r 2
a czym można rozjaśnić włoski na twarzy i przedramionach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam badania na wszystkie hormony. Także na estrogeny i testosteron Wiem też że nie mam hirsutyzmu. Prawdopodobnie jest to obciążenie genetyczne. Tak mi sie przynajmniej wydaje lub dojrzewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pod pepkiem, wasy , miedzu brwiami, na rekach ,na plecach, nogach, pod pachami i w okolicach bikni, pod pempkie, nogach, pod pachami gole, miedzy brwiami wyrywam, a nie wiem co robic z wasami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierożkowa
Dziewczyny mi sie wydaje co wy opisujecie że macie problemy z horminami. Byliscie kiedys z tym u lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszytsko napewno?? tsh, t3, t4, progesteron, prolaktyna, testosteron? kiedy robilas usg u ginekologa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregoriana
czasem niestety tak już jest, że mimo że hormony ok, to włosy szaleją. Genetyka, typ urody - taki pech. Rozjaśniać można preparatem wybielającym firmy Sally Hansen. Można go dostać np w douglasie lub sephorze. Jest wersja do twarzy i do ciała, ale poza objętością i ceną niczym one się nie różnią (spokojnie można używać preparatu do ciała do rozjaśniania wąsów, zwłaszcza że czasem ciężko dostać te kosmetyki). Preparat jest bardzo wydajny, kosztuje ok 30-40 zł. Wiadomo, że nie likwiduje on całkiem problemu, bo włoski są widoczne, ale jakoś bardziej wtapiają się w kolor skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli rozglądacie się za odpowiednim sposobem na usunięcie nadmiernego owłosienia to polecam wam zastanowić się nad depilacją laserową. Jest to skuteczna metoda, która daje długotrwałe efekty. Osobiście polecam wam salon urody http://sofibeauty.pl/ w Krakowie. Tam wykonują odpowiednie zabiegi laserowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×