Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nieregularne miesiączki

Polecane posty

Gość gość

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy cykl wydłużający się do 40+ dni w miesiącach letnich jest czymś powszechniejszym? Mój normalny to od 26-33 dni.Jestem nieletnia, więc jeszcze u ginekologa nie byłam, a miesiączkuję od 5 lat. Nigdy nie wyjeżdzałam w inny klimat. Zresztą nawet gdyby chodziło o zmianę temperatur, to czy w okresie zimy nie powinno być tak samo? Powinnam się martwić czy to raczej rzecz normalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ile nie masz zamiaru rozpoczynać życia płciowego to nie specjalnie nie zamartwiałabym się z tego powodu,chyba że zaobserwowałaś u siebie jakieś niepokojące obfitsze niż zwykle krwawienia lub inne dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Nawet u zdrowych, dojrzałych kobiet różnjce w długości cykli w granicach do 6 dni są rzeczą zupełnie normalną.O nieregularnych cyklach mówimy, jeśli te różnice przekraczają tydzień, a o znacznej nieregularności-jeśli są większe, niż 14 dni.Nawet jednak w takim wypadku nie musi to świadczyć koniecznie o jakiejś chorobie.Niektóre kobiety po prostu mają owulację rzadziej, niż inne.Zdarza się to także w wieku dorastania (do 5 lat od pierwszej miesiączki) i przed menopauzą.Nieregularnie miesiączkują też kobiety otyłe lub anorektyczki.Jeżeli masz więcej, niż 18 lat radziłabym jednak odwiedzić ginekologa lub/i endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×