Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama niegrzecznego czterolatka

Problem z czterolatkiem

Polecane posty

Gość Mama niegrzecznego czterolatka

Mam problem z czteroletnim synkiem. Aniołem to on nigdy nie był, ale też nigdy nie było tak źle jak jest teraz. Cokolwiek mu każe, zabronie, proszę - robi wszystko na odwrót. Proszę na przykład żeby coś zrobił, np. zdjął buty po wejściu do domu to słyszę od niego, że nie ma ochoty. Dziś na przyklad zwracalam uwagę żeby ominął błoto to specjalnie w nie wszedł obiema nogami i Tupac, żeby każdy but porządnie wyruszyć. A potem całe to błoto z butów wysmarowal na schodach w domu, gdy na chwilę się odwrócilam żeby zdjąć buty młodsze u dziecku. Juz brakuje mi cierpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wychowałaś to masz jak chcialas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
To normalny bunt czterolatka.Może dochodzi do tego jeszcze zazdrość o młodsze dziecko.Spróbuj mu tłumaczyć, dlaczego ma zrobić tak, a nie inaczej-i chwal więcej, niż krzyczysz.Chwal za współpracę, pomoc i dojrzałość.Dzieci w tym wieku bardzo lubią czuć się "dorosłe."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama niegrzecznego czterolatka
Ciagle mu tłumaczę,podaję przykłady, wyciagam konsekwencje złego zachowania i jak grochem o ścianę. Probowalam już zabierać zabawki, robilam karny kącik, odsyłałam do pokoju, próbowałam chyba wszystkiego. Do tego moja mama ciagle mi wytyka, ze synek jest tak zle wychowany i sugeruje że coś z nie tak i trzeba isc do psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może bunt może zazdrość o młodsze rodzeństwo,albo chce skupić na siebie twoja uwagę,Czy tylko ciebie nie słucha a tato co na to? Ja mam dzieci i wiem jak to jest co prawda nie są aż tak nieznośne ale uważam jeśli masz problem pójście do psychologa to żadna ujma dla mamy w końcu chodzi o dobro dziecka ale pewnie decyzja ciężka dla każdego rodzica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×