Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kolindera

skutecznoś metody Yuzpe

Polecane posty

Gość kolindera

czy stosowanie metody Yuzpe może opóznić okres? dodam że ostatni okres miałam 01.01.2009 cykl mój trwał 29 dni od dwóch niesięcy stosowałam dorazną antykoncepcje metodą Yuzpe w zeszłym miesiący okres dostałam w terminie czyli 01.01.2009 a w tym miesiącu okres spóznia mi sie dwa dni i też stosowała metode Yuzpe czy okres może spozniać sie przez stosowanie tej metody? dodam też że 10.01.2009 też dostałam krwawienia które trwało 3 dni i było bardzo słabe czy to krwawienie było przyczyną brania tych tabletek?(brałam Rigevidon) i czy przez to może spózniać sie okres? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aż się nie chce wierzyć
a jak myślisz kobieto??? postępujesz bardzo nieodpowiedzialnie, teraz to nawet z 6 miesięcy potrwa zanim twój organizm wróci do normy, po co się tak katujesz ? nie lepiej stosować jakieś bardziej cywilizowane formy antykoncepcji? nie możesz normalnie brać tabsów? wybierz się do ginekologa lepiej, może cię uświadomi o konsekwencjach tego co robisz ze swoim organizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś już był podobny temat, więc wklejam swoją poprzednią wypowiedź: Metoda Yuzpe zawiera sporą dawkę hormonów, jak będziesz tak dalej robić to życzę powodzenia. Wszędzie mówią o tym, że nie należy jej stosować 'od tak sobie'. Twój organizm jest przez to totalnie rozregulowany i wg. mnie wyrządzisz sobie tym tylko krzywdę;/ Sama musiałam ją raz zastosować i też miałam zachwiany cykl. To jest antykoncepcja RATUNKOWA, a nie stała metoda zabezpieczenia. Skoro stosujesz Yuzpe to przyjmujesz łącznie 4 tabletki Gravistatu 250 lub 8 tabletek Gravistat 125, Microgynon, Minisiston, Rigevidion, Stediril 30 w przeliczeniu na ilość hormonów to są dwa Postinory, a tych tabletek w CAŁYM CYKLU możesz łyknąć 4. Pytanie ile Ty ich zażyłaś? I dziwisz się, że organizm wariuje? Jest tyle metod zabezpieczania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty robisz
po jaka cho..re zakladasz 2 taki temat?????? wiadowmo przeciez ze to ta sama osoba.NIE ZASMIECAJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka084
to ja z ciekawosci zapytam bo ja biore microgynon 21 , nigdy nie stosowałam metody yupze i czytam wlasnie ze mozna wziacc 4 tabetli micrgynon. ta sa te same co microgynon 21 ? czy jakies specjalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też się nad tym zastanawiałam, znalazłam informacje o składzie tych pigułek i wyszło, że się niczym nie różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka084
bo wlasnie jeszcze w spisie widze jeszcze Rigevidion który bierze moja mama wiec rzeczywiscie wyglada na to ze chodzi o zwykle tabletki anty. dobrze by było:) wtedy ma sie ratunek w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat też biorę Microgynon 21 i go użyłam, w ciąży nie jestem, ale kiepsko się czułam i dostałam okres kilka dni przed terminem - akurat z tego powodu byłam szczęśliwa. Po przerwie było już dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka084
no niestety z tym tzreba sie liczyć ze cycki bola, mdłosci itd ale lepsze to niz pozniej plakać:) wiadomo ze to nie jest metoda antykncepji tylko SOS. dobrze wiedziec na przyszłosc nawet koleżance pomoc jak sie ma zapas, ciezko jest zalatwic recepte np w sobote w nocy:) dzieki za cenne informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koziiii
Czy metoda ta może mieć jakiś wpływ na późniejsze ewentualne ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie jestem 3 misiace po porodzie 30 czerwca dostalam okres wiec jutro wypada na owulacje o ile mama cykle z przed ciazy , w nocy wspolzylam z mezem i niestety pekła gumka, mam wykupione tabletki Madinette ale dopiero mialam zaczac je brac przy nastepnej miesiace dzis z desperacji użyłam metody Yuzpe tymi wlasnie tabltkami (wyczytalam ze ma ten potrzebny hormon ) jaka szansa jest że nie zajde w ciaze ? musze przyjac druga dawke 4 tabletek po 12 godz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Yuzpe: co to za metoda? Antykoncepcja postkoitalna, nazywana inaczej antykoncepcją awaryjną lub antykoncepcją „po stosunku” to środki antykoncepcyjne, które przyjmuje kobieta po odbyciu ryzykownego stosunku, w obawie przed zajściem w ciążę. Metoda Yuzpe (nazwa pochodzi od nazwiska kanadyjskiego lekarza Alberta Yuzpe, który był propagatorem tego sposobu postępowania jeszcze w latach 70. XX w.) polega na przyjęciu hormonów estrogenu i progestinu w postaci zwiększonej dawki dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych. Skuteczność metody wynosi 97-98%, ale aby tą skuteczność osiągnąć, należy przyjąć dwie lub cztery tabletki antykoncepcyjne (w zależności od stężenia hormonów w konkretnej pigułce) i powtórzyć proces po 12 godzinach. Największą skuteczność w przeszkodzeniu zagnieżdżenia się zarodka antykoncepcja doraźna wykazuje wtedy, gdy zostanie zażyta do 72h po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia. http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/antykoncepcja/metoda-yuzpe-antykoncepcja-awaryjna_41725.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×