Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Spoznia mi się okres

Polecane posty

Gość gość

Spoznia mi się okres 10 dni, zauważylam biała wydzieline, po za tym nie mam żadnych dolegliwości. Nie uprawiałam seksu w dni płodne, dodam jeszcze że zawsze się zabezpieczamy, zrobiłam dwa testy, obydwa wyszły negatywne. Bardzo się niepokoje, mialyscie taka sytuacje? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzykanie zawsze naraża na ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może miałaś cykl bezowulacyjny albo owulacja Ci się przesunęła. W jaki sposób wyznaczasz dni płodne i niepłodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie dlatego fazy cyklu warto wyznaczać na bieżąco...dzięki temu szybciej można wychwycić różne anomalie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro już była mowa o dniach płodnych i anomaliach. Wszystko ładnie brzmi, ale jak można je wyznaczyć np przy nieregularnych cyklach? Moim zdaniem to trochę nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam tak mi 2 tygodnie się spóźniała ,zrobiłam bete hcg wyszło 0,1 i dostałam tabl na wywołanie okresu-radze ci zrób beta hcg nie mam na co czekać , u mnie były zaburzenia hormonalne a straliśmy się o dziecko wtedy ale nie specjalnie patrzyliśmy na dni płodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.03.10 skoro już była mowa o dniach płodnych i anomaliach. Wszystko ładnie brzmi, ale jak można je wyznaczyć np przy nieregularnych cyklach? Moim zdaniem to trochę nierealne. Jest to możliwe jak najbardziej. Wystarczy kupić tester na ślinę. Bardzo dobra jest Afrodyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Letika
Ja miałam problem z nieregularnymi miesiączkami i ciężko mi było obliczyć zawsze dni płodne i niepłodne więc wybrałam się do ginekologa aby coś temu zaradzić i w sumie tez po jakaś antykoncepcję bo nie chciałam za każdym razem sie stresować czy przypadkiem nie wpadłam.Dostałam tabletki anty Belara i w sumie po 2 miesiącach stosowania wyregulowała mi sie miesiączka no i oczywiście mam zabezpieczenie przed ciążą a o to mi chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.03.31 gość 2017.03.10 skoro już była mowa o dniach płodnych i anomaliach. Wszystko ładnie brzmi, ale jak można je wyznaczyć np przy nieregularnych cyklach? Moim zdaniem to trochę nierealne. Jest to możliwe jak najbardziej. Wystarczy kupić tester na ślinę. Bardzo dobra jest Afrodyta. Ciekawe...jak na podstawie śliny można wyznaczyć dni płodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sole mineralne zawarte w ślinie krystalizują się pod wpływem hormonu lh. Widać to w powiększeniu pod postacią "paprotek". To tak w skrócie. Jeśli to za mało, to wejdź sobie na testerafrodyta.pl i sama poczytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Będę to powtarzać tak długo aż uwierzycie.Nowoczesne metody naturalnej antykoncepcji nie mają nic wspólnego z regularnością i nieregularnością cykli.Uwaga: kalendarzyki internetowe NIE są nowoczesną metodą.Natomiast komputery cyklu, mikroskopy owulacyjne ze śliny oraz SymptoPlus (program do wszechstronnej analizy cyklu) działają równie dobrze u kobiet z nieregularnymi cyklami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli robiłaś test po 10 dniach od spodziewanej miesiączki i wyszedł negatywnie tzn ze w ciąży nie jesteś. Ja miałam tak nie raz, tylko ze my z mężem staraliśmy się o dziecko. Kiedy już byłam w ciąży to test wyszedł momentalnie pozytywny więc nie martw się na zapas. Lepiej idź do gina po duphaston na wyowalanie miesiaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skad wiesz ze nie uprawiasz seksu w din plodne ???????!!!!!!! Jeżeli nie monitorujesz tego to nie wiesz kiedy masz owulacje ! Np. Moja koleżanka zeszła w ciążę w 7dc ! A ja 5dni przed terminem @ ! Zrób badanie krwi na beta hcg i powtórz za tydzień znowu albo kilka dni by się upewnić jaki jest wynik , bo u mnie np. W dniu terminu @ nie wyszedł test dopiero 8dpo spodziewane @ właśnie dlatego że owulacja się przesuneła na 26dc , a okres miałam regularnie co 30-31 dni i taka niespodzianka ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Kobieta, która obserwuje swój cykl, a nie opiera się na "przewidywanym terminie miesiączki" -zwykle wie, czy kochała się w dni płodne.Natomiast zajście w ciążę w 7dc jest jak najbardziej realne nawet u kobiet z "książkowymi" cyklami 28-dniowymi.Kobiety, którym trafiają się cykle krótsze, mogą zajść w ciążę przy współżyciu nawet w 4 dniu cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się z poprzedniczkami. Naprawdę warto się obserwować. Pomocne w tym mogą być już wyżej wspomniane testery jak afrodyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Zmiany poziomu hormonów w ciele kobiety w czasie trwania cyklu powodują charakterystyczne zmiany w obrazie śliny pod mikroskopem.Ot, i cała tajemnica.Uwaga: testery mogą nie działać dobrze przez 2-3 cykle po pigułkach i przez 3 miesiące po ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ta afrodyta sprawdzi się również kiedy ma się nieregularne cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Oczywiście.Nowoczesne metody naturalne, takie jak Afrodyta, NIE zależą od regularności cykli.Sprawdzają i pokazują stan płodności kobiety danego dnia i bez znaczenia jest czy to akurat 4,24 czy 44 dzień jej cyklu.Przy tym warto pamiętać że cykle są regularne dopóki różnią się od siebie nie więcej niż 7 dni.Tak więc regularne są cykle 20-27 dniowe, ale ktoś może mieć 28-35-dniowe, albo co 30-37 dni, a ktoś inny jeszcze 40-47-i wszystkie te kobiety będą miały regularne cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×