Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 2 na 2

Spóźniający się okres

Polecane posty

Gość 2 na 2

Witam ostatnią miesiączke mialam 24.04.2017 dzis jest 21.05 i nic. Moj cykl jest regularny 25/26 dni. Okres trwa zazwyczaj 4 dni. W czwartym są jakby ciemne uplawy. Martwię sie bo zawsze byl w terminie. Brzuch mam jakby "nadęty" aczkolwiek nic mnie nie boli. Wczoraj dużo cwiczylam przejechalam rowerem dużo km. Z chłopakiem mialo do czegoś dojść 29.04 jednak trochę stres i sprzęt nawalił. Martwię się trochę. Dodam jeszcze że okolo tygodnia temu bolał mnie prawy jajnik gdy sie poruszałam. A dzis rano bylo mi niedobrze. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pij dużo Pepsi, odpoczywaj i nie próbuj uprawiać seksu waginalnego. Wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 na 2
Dodam jeszcze, że brałam wczoraj gorąca kąpiel i nospe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Dziewczyno.Kobiece ciało to nie zegarek.Różnice w długości cyklu w granicach do 7 dni są zupełnie normalne.A jeśli intensywnie ćwiczyłaś, być może wysiłek fizyczny zahamował owulację.I do tego ten stres.Odpocznij i zrelaksuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z przedmówczynią. Być może owulacja Ci się przesunęła. powinnas ją sobie wyznaczać na bieżąco, dzięki temu szybciej wychwycisz różne anomalie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, tylko jak to robić kiedy moje cykle nie są do końca regularne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Wyznaczanie faz płodnych i niepłodnych nie ma NIC wspólnego z regularnością bądź nieregularnością cyklu.Nawiasem mówiąc, odchylenia w granicach do 7 dni, tj.jeśli twoje cykle mają raz 21, a raz 28 dni nie są żadną nieregularnością.Tak samo, gdyby miały raz 40 a raz 47 dni.Ale nie o tym chciałam.Nawet w cyklach bardzo nieregularnych (tj.jeśli odchylenia przekraczają 21 dni, jak u mnie) na ogół DA SIĘ zauważyć objawy płodności, takie jak zmiany wilgotności (sucho w czasie niepłodnym, mokro w czasie płodności), śluzu (w czasie niepłodnym albo brak jest jakiejkolwiek wydzieliny, albo jest ona gęsta, biała i lepka, jak serek-w czasie płodnym robi się rzadka, przeźroczysta, mokra i ciągnąca się) i temperatury-na początku cyklu jest niższa (z reguły poniżej 36,6)-i wtedy wiem, że nie było jeszcze owulacji i muszę się dodatkowo zabezpieczyć.Po owulacji lekko wzrasta i od 3 dnia tej wyższej nie zachodzi się już w ciążę.Niektóre kobiety badają sobie też szyjkę macicy, wkładając palec do pochwy.Jeżeli szyjka jest łatwo wyczuwalna, twarda i zamknięta, jest to czas niepłodny.Przed owulacją szyjka się podnosi, więc trudniej ją "złapać", staje się miękka i otwarta.Zwłaszcza początkującym dziewczynom polecam też testery płodności ze śliny (np.Afrodyta).Plujesz na szkiełko i prawie od razu wiesz, czy to Twój dzień płodny.Wszystko to nie ma nic wspólnego z regularnością cykli.To nie jest kalendarzyk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam sie z cleo co do testerów. Sama taki mam i faktycznie jest bardzo pomocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×