Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Załamana1010101

tabletki a krwawienie

Polecane posty

Gość Załamana1010101

Witam, od dwóch lat biorę już tabletki qlaira, dwa razy zdarzyło mi się pomieszać coś z nimi na tydzień przed "planowym" krwawieniem" co skutkowało wcześniejszym krwawieniem. Normalnie trwa 3 dni, a w przypadku pomyłki zaczynało się o tyidzeń wcześniej i trwało łącznie 10 dni. W tym miesiącu wzięłam dwa dni pod rząd za późno tabletki i znowu dostałam krwawienia za wcześnie, jednak teraz dwa tygodnie przed planowym plamieniem. Czy to będzie trwało aż do tego plamienia?! Czy ktoś z was może miał taki problem i coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to znaczy, ze wzielas je za późno? Dzien za późno? Pisz konkretnie, bo nie wiadomo co pokręciłaś. Albo przyjmujesz piguły regularnie, albo spóźniasz sie wiecej niż 12 godzin i wtedy mogą byc kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przejrzałam ulotkę w necie i widzę, ze to pigułki wielofazowe (w zależności od koloru zawierają i dwa hormony, jak i sa w ostatniej fazie tez piguły bez nich, tzw."placebo"). W zależności od tego, z którą grupą namieszałaś, różne mogą być konsekwencje. Te ostatnie piguły (bez hormonów) sa tylko po to, byś miała latwiej i nie pogubila sie z liczeniem dni przerwy między opakowaniami. Wiekszosc pigułek anty to 21 pastylek, po których robi sie 7 dni przerwy. I wtedy ma sie plamienie z ostawienia. Tu masz je miedzy 22-28 pigułą pewnie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, wzięłam po prostu trochę później niż te 12 godzin. Ja mam 28 pigułek, dwie ostatnie to placebo i krwawienie zaczyna się przy 25. Tabletki wzięłam za późno 11 i 12 dnia, a teraz mam 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli wzielas je pozniej, to teoretycznie jest ryzyko owulacji, ale...hm. Raczej zaraz zatrzymane przez kolejne pigulki. Przejrzyj ulotkę - u mnie jest tak, ze w zależności od tygodnia, w którym pominęłam pigułkę lub sie spóznilam powyżej 12 godzin, producent przewiduje inne postępowanie ( by zmniejszyć ryzyko ciąży). Na pewno po takim spoznieniu należy dodatkowo używać prezerwatyw. Ale najlepiej idź do ginekologa i dokladnie powiedz jak bylo. Moze to tylko wahnięcia hormonów, ale może lepiej żeby na Twoje pytania odpowiedział lekarz. Trochę za dużo namieszałaś. Jesli nie współżyłaś w tym czasie, to pewnie przy kolejnym opakowaniu wszystko wroci do normy. Gorzej jesli współżyłaś w wątpliwym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×