Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tabletki, antykoncepcja hormonalna, PROSZE O POMOC! :(

Polecane posty

Gość gość

Witam forumowiczki. Od listopada biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini, biorę je regularnie, o tej samej porze i ani ranu nie pominęłam tabletki. Od lutego biorę antybiotyk Tetralysal z powodu problemów z cerą. Do rzeczy 26 marca, podczas 3 tabletki placebo dostałam okres. Skończył się on w piątek 1 kwietnia. Razem z moim lubym kochaliśmy się w sobotę oraz niedziele. Bez dodatkowego zabezpieczenia, skończył dwa razy we mnie. Czy jest szansa na to że mogłam zajść w ciąże? Dodam, że zauważyłam u siebie na zmianę biały śluz i suchość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten antybiotyk oslabia tabletki antykoncepcyjne , powinnas stosowac prezerwatywe podczas stosowania antybiotyku , tak moglo dojsc do zaplodnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się bzyka to się zachodzi w ciążę.Brak 100% antykoncepcji zwłaszcza przy antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy lekarz u którego byłaś po antybiotyk wiedział, że bierzesz Vibini mini? Mówiłaś mu o tym? Teoretycznie antybiotyk może osłabiać działanie antykoncepcji hormonalnej, ale nie podchodziłabym do tego aż z takim przestrachem. Proszę pamiętać, że bez brania tabletek też nie zawsze zachodzi się w ciążę, a muszą zostać spełnione określone warunki. Wbrew pozorom nie tak łatwo jest zajść w ciążę :) Dlatego bez paniki. Ale jeśli chcesz następnym razem być w 100% pewna, to na wszelki wypadek użyjcie też prezerwatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flora20
Powinnaś poinformować lekarza o tym, że przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne. I przeczytać uważnie obie ulotki, czy leki mogą być przyjmowane równocześnie, bez konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×