Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość z problemem

Tabletki antykoncepcyjne

Polecane posty

Gość gość z problemem

Błagam o pomoc. Od niedzieli (08.lutego) zaczelam brać pierwsze opakowanie tabletek Vibin. Posiadam na telefonie aplikacje w ktorej codziennie po powiadomieniu zaznaczam na kalendarzyku, ze wzielam tabletke. Tabletki biore zawsze o godzinie 20. Wczoraj zażywając tabletke zorientowałam sie ze w opakowaniu została mi tylko jedna, aplikacja w telefonie pokazywała, ze zostały mi dwie. Obliczając dni od niedzieli stwierdziłam, ze aplikacja sie nie myli i problem jest taki, ze albo wzielam dwie tabletki jednego dnia( co byłoby dziwne bo zawsze zaznaczam w aplikacji ) albo tabletka zwyczajnie gdzies mi wypadła. Co zrobic? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeczytaj bardzo dokładnie ulotkę. Zrób to tak na przyszłość żeby dokładnie wiedzieć co się stanie kiedy zapomnisz wziąć tabletkę. Teraz, NIC SIĘ NIE STAŁO. Weź tą tabletkę która ci została i zrób 7-dniową przerwę. Czyli KOLEJNE OPAKOWANIE ZACZYNASZ DZIEń WCZEŚNIEJ niż powinnaś. Jeżeli zaczynałaś w niedzielę teraz będziesz zaczynać w sobotę. Jeżeli nie przedłużysz przerwy antykoncepcja będzie zachowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z problemem
Ale gdyby zalozyc, ze jednak nie wzielam dwoch na raz tylko po prpstu ominelam jedna dawkę ( co tez jest dziwne bo tabletki tak po prostu nie wypadają z opakowania) to przeciez moze byc zagrożenie ciążą. Bo ominięcie dawki = niezabezpieczenie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz jedną tabletkę powinnaś mieć dwie. Co oznacza że jedną tabletkę, którą dopiero masz wziąć zgubiłaś, albo wzięłaś dwie na raz. Nie widzę tu miejsca na nie wzięcie tabletki. Jeżeli jednak zdarzyło by się tak, że ominęłaś jedną tabletkę to jako, że jest to twoje pierwsze opakowanie może być nieco ryzykownie, bo mogło nie dojść do zablokowania owulacji. Jeżeli była to, któraś z trzeciego tygodnia to możesz byś raczej spokojna. Jeżeli jakaś wcześniejsza może nie być tak dobrze i jeśli współżyłaś w drugim tygodniu brania tabletek to istnieje pewne ryzyko ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z problemem
Najgorsze jest wlasnie to, ze o braku jednej tabletki zorientowałam sie dopiero wczoraj. W kazdym razie dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×