Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tampon?

Polecane posty

Gość gość

Czy dwunastoletnia/trzynastoletnia dziewczynka, która niedawno dostała okres może nosić tampony? Naoglądałam się Jestem Kobietą i z tego, co pamiętam, to może. Tampony wydają się wygodniejsze, bardziej komfortowe i do tego zajmują mniej miejsca, dlatego mnie to ciekawi. Wiele osób ostrzega, że mogą uszkodzić błonę dziewiczą, ale z tego co mi wiadomo, owa błona ma specjalny kształt, do tego tampony są tak zaprojektowane, że nic jej nie zrobią. Zastanawiam się też, czy mama mi pozwoli, ale cóż. Jaka jest wasza opinia na tem temat? Co wy byście wybrały, tampony czy podpaski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matka powinna ci o wszyskim powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miesiączkuję od prawie roku,jak na razie miesiączki mam bardzo nieregularne i takie na przemian raz bardziej a raz mniej obfite,często na kilka dni przed okresem miewam takie brązowe maziowate upławy,moja mama doradziła mi abym do czasu wyregulowania cyklu stosowała podpaski gdyż tampony przy tego typu upławach mogą powodować infekcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz stosować, ale tylko te mini. a i tak nie ma 100% pewności, że nie przebijesz sobie błony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoja mama ma rację. Na te brązowe upławy używaj wkładek, albo podpasek, a nie tamponów, bo faktycznie może się coś przyplątać. Na samą miesiączke, gdzie leci krew możesz spróbować z tamponem o najmniejszym rozmiarze. Ja bardzo chciałam używać tamponów, jednak jako młoda dziewczyna miałam problem z ich aplikacją i zrezygnowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×