Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa18

Herbata Rooibos

Polecane posty

Gość ciekawaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa18

Jestem ciekawa czy ktoś z was stosował herbate rooibos w dolegliwościach skórnych (trądzik, pryszcze) czytałam na jakimś innym forum, że kobieta piła dużo filiżanek tej herbaty dziennie i przemywała się nią co wieczór i pryszcze znikneły, czy ktoś z was też zauważył po niej polepszenie, a jeśli nie co radzicie, jaki skuteczny sposób w walce z pryszczami, tradzikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arczi155
cześć. Mama poleciła mi tą herbatę więc zmeczona i zrezygnowana walką z trądzikiem spróbowałam tego cudu, bo innego okreslenia na to nie mam. Piłam herbate na początku raz moze dwa razy dziennie i zauwazyłam polepszenie sie cery juz po 3 dniach.. moze dla innych była ona niewidoczna , ale dla mnie po prostu rewelacja.. cery nie przemywam herbarą uzywam do tego celu tylko wody i mleczka.. postanowiłam ,ze nie bede przemeczac cery zadnymi kremami ktore i tak nic nie daja.. na noc uzywam kremu nivea i tyle.. i jest coraz lepiej .. mam nadzieje ze w koncu zwalcze ten trądzik naturalnymi sposobami nie wydajac przy tym praktycznie zadnych pieniędzy. A i jeszcze jedno.. postaw na jakis dobry podkaład :) nie uzywaj tych tanich za 10 zł bo to jest najgorsze co moze byc.. przekonałam sie o tym na własnej cerze :). jezeli pomogłam to bardzo sie ciesze:) powodzenia zycze w walce z tym okropieństwem, ja tez sie nie poddam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LNA 177
http://zielnik.herbs2000.com/ziola/zywokost.htm Żywokostu lekarskiego używa się jako leku pierwszej pomocy. Kiedy zastosowany jest na skórę, alantoina (składnik zioła) rozlewa się z łatwością w głąb tkanek, więc kiedy zioło zostanie zastosowane na złamaną kość, może pomóc w przyspieszeniu procesu gojenia się oraz zamknięcia się kości. Stosowane świeże zioło na rany, wrzody, owrzodzenia, dzięki zawartościom klejów roślinnych szybko zasklepia uszkodzoną skórę, nie dopuszczając do powstania infekcji. Kiedy rana jest całkowicie powierzchowna, żywokost lekarski potrafi zagoić skórę bez najmniejszej blizny. Okład z papki lub maść sporządzona z żywokostu lekarskiego może być używana na stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, skazę moczanową, artretyzm, krwawiące hemoroidy, żylaki, zapalenie żyły, wrzody, opuchnięcia oraz poparzenia. Odwar z korzenia żywokostu lekarskiego lub napar z jego liści świetnie nadaje się na płukanki dla zbolałych oczu, jak również jako środek do przemywania problemów skórnych takich jak: łuszczyca, egzema, trądzik czy czyraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anosik159
Hej wiesz co jeżeli chodzi o trądzik to nie do końca wiem czy rzeczywiście działa. Ja jednak miałam bardzo duży problem jeżeli chodzi o uczelnia. Dosłownie wszystkie kosmetyki wywoływały na mojej twarzy zaczerwienione plamy, nawet zwykła woda. Kompletnie nic mi nie pomagało,aż wprowadziłam do diety rooibosa. I za jakiś czas ten problem po prostu zniknął.Ja kupowałam sypanego rooibosa przez internet dokładnie Herbit.pl się strona nazywała. Myślę,że jak mi pomogło to Tobie również powinna.:) Przynajmniej trzymam kciuki za to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczynka777
Takiego problemu nie miałam, ale Rooibos pomógł mi jak zmagałam się z bólem brzucha. Serio lepsze niż tabletki rozkurczowe, polecam. Najlepszy smak rooibosa jaki piłam to "Rooibos Czarny Bez". Nie dość że pomagał to jeszcze świetnie smakował:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto jeszcze pije ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inmittusemb1975kzbcm
Wydaje mi się że na cere rooibos nie pomaga ale sam w sobie jest pyszny i polecany, na dzień dzisiejszy masz pełno smaków, o tym jak smakują możesz się dowiedzieć m .inn nawww.czajnikowy.pl i na bloguwww.yetea.pl/blog Jasne http://links.redurban.ca/j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos wie gdzie mogę kupić krzew rooibos?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi sie cera poprawila nieznacznie ale to głownie dzieki herbatom ziolowym, obecnie pijam taką herbate odchudzającą ziołową http://www.malwatea.com/pl/herbaty-odchudzaj%C4%85ce/zio%C5%82owa-fantazja.html ona ma w składzie rooibos i jest naprawdę wysmienita, mocno ziołowa, cały jej skład wpływa pozytywine na cere ale przy trądziku to jednak same herbaty nie pomogą ☹

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMonia
Uwielbiam rooibos, piję ją od kilku lat , jeżeli chodzi o cerę najgorsze są rózne dziwne kremy i podkłady, które ją zapychają i nie dają oddychać.....zmieniłam swoje przyzwyczajenia....krem tylko na noc cethapil!, zero podkładu, zero dziwnych maści i kremów,,,,,,dużo piję wody mineralnej i rooibos, kawę czarną i herbatę też odstawiłam, słodycze też i poprawa znaczna!!!j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×