Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak ugotować barszcz z buraków ?

Polecane posty

Gość gość

Napiszcie proszę,jak gotuje się barszcz czerwony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wywar warzywno-mięsny, jak do każdej zupy dajesz pokrojone w kostkę buraczki jak się podgotują, za jakieś pół godziny możesz dodać pokrojone w kostkę ziemniaki, jeśli masz taki plan jeśli nie, to barszcz gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czym przyprawic, mozna octem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie czym przyprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wypowiedziałaś się dokładnie o jaki barszcz ci chodzi,czy o czysty do krokietów,czy o zabielany taki z ziemniakami?Do doprawienia barszczu nie ma nic gorszego niż ocet:p Taki ekstra barszczyk to najlepiej mieć własny zakwas:) kilka dużych buraków,obierz,pokrój w plastry,umieść w słoiku(dość dużym)dodaj 2 spore ząbki czosnku,liście laurowe 2-3,kilka ziaren ziela angielskiego i 1 łyżkę cukru,,wlej letnią przegotowaną wodę,przykrywając burakisłój obwiąż lnianą szmatką i ustaw w ciepłym miejscu na 3-4 dni. Gdy już będziesz dysponować zakwasem,do gara wkrój lub zetrzyj na tarce o grubych oczkach kilka sporych buraków,kilka marchewek,kilka pietruszek,kawałek selera 2- 3 grzyby suszone i gotuj,aż otrzymasz wywar o pięknym bordowym kolorze,jeśli lubisz barszcz z pływającymi warzywami,to dotrzyj marchewki,pietruszki i seler na tarce o grubych oczkach,jeśli nie to przecedź przeż sito warzywa z wywaru,dodaj 1 spory ząbek przepuszczonego przez praskę czosnku i po woli dolewaj zakwas,ciągle kosztuj czy jest odpowiednio dla ciebie kwaśny,przypraw solą,pieprzem i odrobiną cukru,wlej dla koloru ok.1/2 szklanki słodkiej kremówki.W osobnym garnku ugotuj ziemniaki,gdy będą już miękkie,włóż je na talerz ,trochę pociachaj widelcem,wlej barszcz,posyp siekanym koperkiem,nie jest zdrowo pchać do każdej zupy mięch,jeśli jest śmietana to nie potrzebne kości czy mięcho.Jeśli nie chcesz "bawić się" z zakwasem(choć taki barszcz jest najlepszy)to gotując buraki i warzywa na wywar,dodaj do nich kilka pokrojonych kwaśnych jabłek - ale wtedy warzywa muszą byś odcedzone,lub przypraw cytryną,nigdy octem:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sól, cukier, ocet lub sok z cytryny, czosnek, pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale apetyczna zupa ta na zakwasie z buraków :) Mam pytanie, czy do kiszenia buraków nie daje się soli? Zawsze myślałam, ze robi się taką zalewę jak do ogórków. nigdy nie robiłam buraków w ten sposób, dlatego pytam, bo mam wielką chętkę ukisić buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki barszcz będzie sama jeszcze nie wiem ;-) mam dużo buraczków z ogródka i pomyślałam,że zrobię barszcz czerwony. A ponieważ nie jestem doświadczoną kucharką poprosiłam tu o pomoc. W sumie to dzisiaj zrobię taki z ziemniakami-będzie bardziej treściwy. Ale na ten czysty też przepis poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tradycyjny barszcz czerwony czysty. Nadaje się, jako zupa podawana z ziemniakami, uszkami, pierogami lub grochem, bądź też podany w filiżance, jako dodatek do krokietów, czy pasztecików. Składniki: mięso wołowe z kością (lub kość wędzona) włoszczyzna (2 marchewki, pietruszka, kawałek seler) 3 buraki 2 ząbki czosnku ocet (lub kwasek cytrynowy) majeranek liść laurowy, ziele angielskie sól, pieprz, Vegeta, cukier Sposób przygotowania: Mięso oczyścić, zalać zimną wodą (daję 2 litry) i chwilę pogotować. Po zagotowaniu zebrać pianę z mięsa. Buraki umyć, obrać i pokroić w grube plastry lub kawałki. Włoszczyznę umyć i obrać. (Można ją pokroić w duże kawałki.) Czosnek obrać. Do podgotowanego mięsa dodać włoszczyznę, buraki, łyżkę octu, czosnek, 2-3 liście laurowe i 2 ziela angielskie. Doprawić łyżką Vegety. Warzywa gotować do miękkości. Barszcz przecedzić przez sitko. Doprawić do smaku octem, majerankiem, solą, cukrem i pieprzem. Podawać z uszkami, ziemniakami lub w filiżance do pasztecików, czy krokietów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ślicznie dziękuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
donusia288 , po co marnować dobre składniki, jak potem je spierddalasz wegetą? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żadnego octu ani wegety do zakwasu z buraków dodać trochę soli oraz łyżeczkę chrzanu oraz kromkę razowego chleba [ najlepiej na prawdziwym zakwasie z dobrej piekarni]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Donusia 288 Mięso zagotować samo a warzywa(włoszczyznę) dołożyć później do gorącej wody ? To chyba wywar nie będzie miał smaku warzyw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wywar mięsno- jarzynowy gotuje sie tak samo jak zwykły rosół. Potem dodajesz ziele angielskie , listek i pieprz w kulkach, czosnek. Dzień w cześniej ugotuj buraki (im więcej tym barszcz będzie esencjonalny) na małym gazie ok.10-15 min.dodaj ze 2 łyżki octu.Na drugi dzień połącz z wywarem i dopraw. Barszczu nie wolno zagotować bo straci kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro masz ochotę na barszcz czerwony czysty,to ugotuj sporo pokrojonych w plastry buraków,marchewek kilka dodaj,pietruszek,kawałek selera,kilka ząbków czosnku,listki laurowe 2-3 szt.kulki pieprzu,ziele angielskie 5 kulek,kilka suszonych grzybów,pogotuj wywar kilkanaście minut,odcedź,przypraw do smaku solą,pieprzem,na koniec wlej zakwas,powoli ,żeby barszcz nie był zbyt kwaśny,dosmacz cukrem,by "złamać"kwaskowatość,po dolaniu zakwasu już barszczu nie zagotowuj,by miał piękny kolor i klarowność.Nie jestem zwolennikiem zup na kościach i mięsie,szkoda zdrowia i zapycha się tym żyły.A już ocet i Vegeta to istna zaraza,to już lepiej gotowce z torebki:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×