Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak zaoszczedzic ? tanie dania, inne pomysly?

Polecane posty

Gość gość

musze przez kilka miesiecy, tj. do swiat oszczedzac i ciac koszty na czym sie da. pomozcie. jakie tanie i smaczne dania gotowac dla 4 doroslych i 1 dziecka? inne sposoby oszczedzania? juz kupuje tansze produkty, robie liste i nie kupuje zbednych p*****l, ubrania, buty sa z zeszlego roku. ale oplaty, wydatki na szkole musze robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak...sami milionerzy. nikt sie nie wypowie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz 4 dorosłych darmozjadów pod skrzydłami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 dorosłe osoby i kasy nie ma w domu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz na wszystkim zaoszczędzić to np. parz herbatę kilka razy, jak jesz kanapkę to tylko z jednym plasterkiem czegoś tam i złóż w skibkę, zrezygnuj całkowicie z badziewia w sensie cukierki itd, zapisuj wszystkie wydatki na kartce, 0 TV i rzeczy, które mocno ciągną prąd zamiast tego możecie wypożyczyć książki z biblioteki to wyjdzie nawet na dobre i jest darmowe, póki jest jasno na dworze dzieci niech bawią się dłużej na dworze, powiedz dzieciom zeby szanowały swoje przybory do szkoły, np papier toaletowy nie wrzucajcie do sedesu tylko do osobnego kosza na śmieci wtedy wody mniej sie zużywa... A z dań to proste i smaczne są nawet same ziemniaki pokrojone w talarki ale dobrze przyprawione i przesmażone, zupy możesz gotować warzywne na kilka dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahahaha ot polaczkowa biedota , dziadostwo , patologia. polskie pany. gardze polactwem robactwem biednym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie teściowa linieje i potrzebujecie nowego super-hiper odkurzacza przeciw sierściom i innym kłakom aby na święta posprzątać zeby się innym pokazać jacy czyści jesteście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nauczcie się recyclingu tego co zjecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja żeby zaoszczędzić sadzę swoje warzywa na działce. Kupuję nasiona i sadzonki od hodowców zrzeszonych w http://agencjanasienna.pl/ i mam pewnośc, ze pochodzą ze sprawdzonych źródeł, nie są w żaden sposób spiracone. Mają wszystkie potrzebne kontrole. I faktycznie da się zaoszczędzić pieniądze, ale trzeba zainwestować w to trochę swojego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przeczytałam, ale taką zaszczepiono mi mądrość i tego się trzymam: trzeba zarabiać a nie oszczędzać:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To żadna mądrość. Uważam osobiście ze trzeba żyć rozsądnie, nie wyrzucać, nie marnować , zużywać tyle ile trzeba.jesli potrzeby sa duze to zarobić na to. Nie pożyczać. Nie oszczędzać przesadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nagotowac gar rosolu na udkach,kawalek wolowiny,kosci.Moja mama kupowala kosci np.z karczku obierala a pozniej z tego miesa robila pierogi.uwazam ze teraz wydaje sie bardzo duzo pieniedzy na p*****ly.Dawniej nie bylo hipermarketow,i ludzie nie wydawali tyle pieniedzy na bzdury.starsi ludzie ktorzy doswiadzcyli biedy zyja inaczej,wystarczy teraz popatrzec na wozki wypchane po brzegi smieciwym jedzeniem nie znalo sie pizzy,itp.ludzie byli zdrowsi,nie bylo tylu gubasow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zesrajcie się na tym oszczędzaniu. Zarabiać nie łaska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tych, co piszą tak wrednie: pycha i arogancja jako pierwsze zostają ukarane. .Do autorki: gulasze, kotlety mielone są bardzo wydajne. Wszelkie pierogi z róznymi nadzieniami, nalesniki, zapiekanki. Woda z sokiem zamiast kolorowych, drogich napojów, kompoty z owoców sezonowych. Upiecz czèsciej blachè szarlotki, jabłka są tansze,a ciasto pyszne. Placki ziemniaczane, placki z jabłkami, z przejrzałymi ( przecenionymi) bananami. Zupy rózne- zdrowe i pozywne. Gotuj jak najwiècej w domu, parsdoksalnie, jak jest trochè biedniej to zdrowiej dla rodziny. Kisiele, budynie, galaretki na deser. Trzymam kciuki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekonomiczna gosposia
Jestem amatorka wloskiej kuchni.Popularne sa tutaj roznego rodzaju makarony z rozmaitymi sosami .Wlosi jadaja je prawie codziennie napierwsze danie.Mozna tez potraktowac to jako glowne danie.Sa naprawde smaczne i bardzo pozywne i przy okazji ekonomiczne,jest bez liku przepisow a makarom prezentuje sie w roznej postaci -spagetti swiderki ,rurki ,slimaczki wystarczy troche fantazji i codziennie mozesz miec inne pyszne danie za grosze.Sosy przygotowuje sie na glebokiej patelni a nastepnie wrzuca sie do niego ugotowany makaron,no i obiad gotowy.Nastepnym rozwiazanie sa risotta -mozna je praktycznie przygotowac ze wszystkiego.Najpierw szkli sie nawolnym ogniu cebule (ew. z dodatkiem innych warzyw)dodaje sie co chcesz-moga to byc cuchinie ,pieczarki.papryka mielone mieso,szparagi,boczek,ryba,kurczak itp.Nastepnie wsypuje sie ryz i powoli podlewa sie wrzacym bulionem (moze byc z kostki)po wylaczeniu dodaje sie lyzke masla i ewentualnie starty zolty ser.Pychota!Mam nadzieje ze choc troszke pomoglam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze te pomysly z Wloskiej kuchni sa super od jutra ja tez sprobuje.Dzieki gospodynio.Masz moze jeszcze jakies ciekawe pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serdecznie i z calego serca zycze wszystkim chamka co obrazili biedna kobiete proszaca o porade zeby cos im sie zlago przytrafilo i zeby sami nie mieli co wsadzic w garnek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×