Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jesteście za zakazem usuwania chorej ciaży?

Polecane posty

Gość gość

Zbierane sa podpisy. Jesienią znów bedzie walka o zakaz aborcji, tym razem dzieci, u których jest podejrzenie ciężkiej lub nieuleczalnej choroby. Wiele dzieci jest mordowanych przez podejrzenie zespołu downa. Co o tym sadzicie? Czy pomożecie chronić te dzieci i pozwolic im się godnie narodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może zamiast zakazywać, pomyślcie o wspieraniu rodzin dzieci już narodzonych? I nie, 4000 zł jednorazowo to nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba po prostu przekonać, ze warto takie dziecko urodzic, że ono da mnóstwo radości, przedstawiać ludziom plusy posiadania chorego dziecka, a nie tylko minusy. A w przypadku, gdy dziecko ma cięzką wadę np. bezczaszkowie lub inne to przekonać, zę warto urodzić, by godnie dziecko pochować, by się z nim pożegnać, dodając do tego, że przecież aborcja to trauma dodatkowo na całe życie, bo jest się wtedy mordercą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, bo dziecko wykarmi się energią słoneczną i miłością, tym samym też się je będzie leczyć? Ile macie chorych dzieci? Opowiedzcie z własnego doświadczenia, jak sobie radzicie? :-) Hospicjów perinatalnych też jest niewiele w Polsce, więc łatwo się mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem za przywroceniem aborcji jesli dziecko bedzie nieuleczalnie chore. To nie jest morderstwo. Pisiory wredne nie wymadrzajcie sie. Chore dziecko to cierpienie dla calej rodziny. Kobieta powinna miec wybor tak jak bylo do tej pory. Co invitro to niby tez morderstwo? Juz sie nie moge doczekac kiedy skoncza sie te moherowe rzady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
godne narodziny sa wazniejsze niz godne zycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"plusy posiadania chorego dziecka"? :O Wymien choc jeden...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 18.25 a wiesz, ze skazujesz dziecko na cierpienie? To dopiero jest bolesne. Nie wyobrazam sobie przez 9 miesiecy nosic chore dziecko, pozniej rodzic i czekac az umrze to dopiero trauma. Moze Ty bys wolala a ja nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cos Ci sie pomylilo chyba mialas na mysli godna smierc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Pewnie chodzi o uśmiech, który wynagrodzi wszystko :D No naprawdę super motywacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Śmierć, ale życie też, bo zwykle wrzaski pro-lajferów kończą się właśnie z momentem przekroczenia progu wejścia pochwy i sali porodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektore umra zaraz po narodzeniu (small mercy...) ale w poscie tytulowym mowa o zespole downa. To raczej nie skazuje dziecka na smierc po urodzeniu tylko na zycie, czasem nawet dlugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakoś ci wszyscy pro life nie latają potem pomagać rodzicom takich dzieci. Mi wystarczy że moja ciotka zachorowała tak, ze w ciągu 2 lat przestala chodzić, podnosić się, nie mogła sama nawet po nosie się podrapać, robiła pod siebie. Opieka nad nią rozwaliła zycie całej rodziny- jej matki, siostry , kuzynów. Trzeba się nią było opiekować 24 godziny na dobę- łacznie z wynajęta opiekunka i 2 opłaconymi sasiadkami opiekowało się nią 9 osób i wszystkie były wykończone i wszystkie w głebi ducha modliły sie zeby wreszcie umarła. A to tylko rok był kiedy tak obłoznie leżała. A co maja powiedzieć rodzice takich dzieci, które kilkanaście lat tak żyją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie, życie osób z zespołem downa nie jest mniej wartosciowe od życia osób zdrowych. Te osoby są wspaniałe, mogą nawet w przyszłości pracować, a w dzieciństwie dają swoim rodzicom mnóstwo radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie tak dawno jeszcze dziecko z zespołem downa nie zyło długo, jak miało szczęście to mogło dożyć to pełnoletności, ale prawie nie było szansy zeby przeżyło rodziców. Teraz postęp medycyny wydłuzył im zycie- tyle że choroba ta ma rózne natężenia, jeden będzie jako tako samodzielny, inny będzie wymagał stałej troski i nadzoru- co maja zrobić staży rodzice, którzy sami są niesprawni z kimś takim? co z nim zrobić na wypadek śmierci rodziców- siłą umieścić go w domu opieki, gdzie nie będą o niego dbać? jakoś pro -liferzy nie lecą wtedy przygarniać takich osób do siebie do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale rozne sa stopnie uposledzenia. Milo, ze masz takie doswiadczenia. Ja mam inne. U mnie w rodzinie nawet bylo takie dziecko. Rodzice musieli je oddac bo zagrazalo rodzenstwu a w osrodku bylo przypinane pasami do lozka. Z******te zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20.52 na pewno, maksymalnie do kilku pierwszych lat zycia, kiedy dziecko jeszcze specjalnie nie odstaje w rozwoju od innych. I już ci wierzymy, że rodzice dziecka które nigdy nie ułozy sobie normalnie zycia, nigdy nie będzie pomoca dla rodziców, zawsze będzie nieporadne jest dla rodziców niezwykłą wprost radością. Wieloletni karnawał po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baba która zabija chore nienarodzone dziecko jest nic nie warta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem za tym, zeby kazda osoba podpisujaca takie petycje dostawala od razu po jednym uposledzonym dziecku na wychowanie, bez mozliwosci odmowy. Ciekawe, ilu madrych by sie wtedy znalazlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.00 a ile chorych dzieci już wychowałeś? ilu rodzinom pomagasz nieść ich krzyż? jakieś datki finansowe, jakaś praca społeczna? A co powiesz o tatusiach- bo w przypadku urodzenia chorego dziecka 7 na 10 tatusiów sp...jak najdalej, bo sa zbyt młodzi i wrażliwi zeby sobie na takiego nieudanego bachora zycie marnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 21.00 bie Twoja sprawa. Ja bym wolala sie sie nie urodzic niz byc ciezko chora przez cale zycie i patrzec jak bliscy cierpia i sie poswiecaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też popieram, jakby każdy pro life brał chorego i niechcianego dzieciaka, albo przynajmniej oddawał na jego utrzymanie część dochodu to i problem aborcji by zniknał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dodajmy jeszcze kwestię popędu płciowego, który wbrew społecznego tabu u takich dzieci też przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, przychodzi, ale co w związku z tym? Zdrowi ludzie mają popęd to i chorzy także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem za tym, zeby kazda osoba podpisujaca takie petycje dostawala od razu po jednym uposledzonym dziecku na wychowanie, bez mozliwosci odmowy. Ciekawe, ilu madrych by sie wtedy znalazlo? " Próba odmowy lub protestu powinna wywoływać gazrurkę na łebku:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś ---> jak to co z tego. Z popedu plciowego moga sie brac dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem za aborcją w 3 przypadkach: gwałt, zagrożenie życia matki, bardzo chore dziecko, lekko chore jeszcze ujdzie, ale kazać kobiecie rodzić cężko chore dziecko to sadyzm, nawet jak ona sama chce urodzić bez względu na religie to jest j/ebaną egoistką i sadystką... skoro chce skazywać takie dziecko na zbędne ciepienie, tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@18:21 trolling czy skrajna głupota...? obstawiam jedno i drugie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×