Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martusia1253

KASZEL kto tak miał? :(

Polecane posty

Gość martusia1253

Witam. Od prawie dwóch tygodni mam straszny suchy, ostry i męczący kaszel. Dusze się jak kaszle...mam takie straszne ataki :/ aż zbiera się na wymioty. Jestem w 3 tygodniu ciąży :( byłam u lekarza. Przepisał mi antybiotyk- biore 5 dzień i nic nie działa. mówił, ze na oskrzelach nic nie ma... Miał ktoś coś takiego? co to może być? Boje sie strasznie. Pierwszy raz mam kaszel TAKI tak długo :( Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
To jest raczej alergiczny,jestes w ciazy ,organizm jest silnie obciazony toksynami,a wtedy łatwo o atany alergiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia1253
Alergiczny kaszel może być aż taki mocny? Pół nocy kaszle dosłownie...w dzień troszkę słabiej jest ale i tak strasznie mocno...koszmar....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antybiotykom mówimy NIeee
Nie bierz tego antybiotyku w ciązy, bardzo Cię proszę. Lecz się naturalnymi sposbami, czosnek, cebula to najlepsze naturlane lekrstwa i pomagaja a nie szkodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam tak koszmarny kaszel ale w 27 tygodniu, meczyłam się dwa tygodnie domowymi sposobami, w końcu poszłam do lekarza. Na płucach i oskarzelach nie było nic, czyściutko, a ten kaszel tak właśnie z ...krtani, tchawicy. Duchałam okropnie. Oprócz lekarza pierwszego kontaktu zaliczyłam też laryngologa. I właśnie podejrzewał że to na tle właśnie alergicznym. Jak na etap ciąży to kazał dużo pić aby ta wydzielina się odrywała. Inhalacje solą fizjologiczną. Ale dostałam także antybiotyk już od lekarza pierwszego kontaktu i takie wziewki Miflonide i one przede wszystkim pomogły. Uważaj na siebie, bo silny kaszel na każdym etapie ciaży jest niebezpieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomocna dłoń :)
Dokladnie, antybiotyk napewnio ci nie pomoże, a zaszkodzi tobie i dziecku, więc odstaw to w cholere. Racja też że lepiej leczyc sie w natyrlany sposób, ale tez mozesz sobie kupić najzwyklejszy syrop na suchy kaszel , a do tego czosnek, efekt na bank będzie bardziej efektywny niż po antybiotyku. Bierzesz coś osłonowo, jakiś probootyk do tych antybiotyków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIKOŁAJ
Może jesz zbyt dużo nabiału ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia1253
Tylko, że ja wszystkiego próbowałam...herbata z miodem i cytryną, mleko z masłem i czosnkiem, nooo wszystko co możliwe. I w przypływie desperacji zgodziłam sie na antybiotyk. DUOMOX jest bezpieczny. Inne kobiety w ciąży też go brały (jestem w 3 mieciącu). a domowymi sposobami do teraz próbuję się leczyć i nadal nic ;( antybiotyk też klapa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
Ale przy alergi antybiotyki sa bezuzyteczne,zreszta zawsze sa szkosliwe a jeszcze w ciazy???hmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia1253
STODAL syrop też nic nie pomagał....a nabiał- bardzo mało jem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIKOŁAJ
Dokładnie jak wyżej, żaden antybiotyk nie jest bezpieczny, a w już szczególnie w ciązy. Nie słuchaj lekarza bo branie antybiotyku, zawsze odbija się na zdrowiu, a tutaj też ucierpi dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukierek lukierek
jestes w 3 tyg ciazy??? w 3 tyg nie widac ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia1253
FIKOŁAJ na języku hmm..może taki lekki...a co to może oznaczać? Innych objawów raczej nie mam. Lekki katar może....Jak mam atak kaszlu to łzawią mi oczy. Oczywiście kaszel sie nasila jak się położę. Poza tym nic a nic...Nic mnie nie boli itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia1253
W trzecim miesiącu ( pomyliłam się pisząc) FIKOŁAJ - biały nalot...może leciutki, a co to może oznaczać? poza tym łzawią mi oczy jak mam duży napad kaszlu...nic mnie szczególnie nie boli...lekki katar do tego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia1253
Sorry za dwie odpowiedzi...zaciął mi się net...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
Biały nalot na jezyku moze oznaczac candide,zrób sobie test ze szklanka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia1253
Dziękuję wszystkim za pomoc...Jutro ide do mojego lekarza...powiem, żeby wziął pod uwagę alergie, bo antybiotyk nie działa... :( oby było wszystko dobrze ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
I grzybice jeszcze po tym antybiotyku,lekarze to jak nie zaszkodza to juz napewno nie pomoga:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia1253
Dodam jeszcze że te ataki kaszlu nasilają się jak leże...siedząc występują rzadziej...nie wiem czy to ma jakieś znaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIKOŁAJ
Zrób sobie ten test który wkleiłem powyżej, z samego rana na czczo plujesz do szklanki z wodą, reszta w linku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia1253
Dziś na 17 ide do ogólnego i powiem mu wszystko, co mi sugerowałyćie... może da mi jakieś skierowanie...a kaszel jest napadowy, suchy...( chociaż teraz troche odksztuśny) i najgorzej jest jak się kładę lub po siedzeniu wstanę...MASAKRA...dusze się i aż odruchy wymiotne mam... Może to od zatok...pisała mi pewna dziewczyna ze może śluz z zatok spływa po gardle i drażni mnie...ale ja nie mam jakiegoś konkretnego kataru...raczej delikatny....tylko nasila się podczas tych ataków kaszlu...automatycznie mam 'pełno' w nosie...:/ a test ze szklanką robiłam i nic nie wykryłam niepokojącego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
ja miałam coś podobnego, okazało się, że to alergia na pyłki a skoro u Ciebie nasila się to w nocy, to może jest to alergia na odchody roztoczy? spróbuj maksymalnie wyczyścić łóżko, wszystko wywietrzyć, zmienić powleczenia na takie wyprane w temp. minimum 60 stopni może zakrywasz się dodatkowo kocem albo narzutą? dzisiaj spróbuj bez włączyli u Ciebie ogrzewanie? może to od tego? skręć kaloryfer w sypialni na noc i połóż na nim mokry ręcznik a na alergię polecam Allergocaps, to jest lek ziołowy, nie ma na nim informacji o tym, że nie wolno go brać w ciąży, ale oczywiście gdybyś chciała spróbować, to najpierw skonsultuj się z lekarzem a swoją drogą co to za idiota ten lekarz - nic nie widzi na oskrzelach, ale antybiotyk i tak walnie kobiecie w ciąży, ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, wyeliminuj alergeny. Czyli poduszki i kołdry z pierza zamień na bezpierzowe (Ikea takie bezpierzowe ma ale nie tylko). Pościel wygotuj na bio i przeprasuj. Wywal do piwnicy ozdoby z suszonych liści, krzków. Wywal kwiaty. Zlec przyszłemu tatusiowi wytarcie i odkurzenie wszystkich kurzy w najmniej oczekiwanych zakamarkach. Wywal kwiatki w pokoju, w którym spisz. Zastanów sie co ostatnio zmieniłas, kosmetyki, proszek, do prania, środek do czyszczenia czegos tam ... Kaszel łagodź naturalnie, łyżeczka mielonego siemienia lnianego zalana filizanką wrzątku, pipijać kilka razy dziennie taka porcję. Pomoże tez na zaparcia o ile masz w ciąży. Siemie łągodzi podraznienienie na ściankach. I nie martw sie ;) Kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak
No nie tylko pasozytów,ale i wszelkich toksyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia1253
Witam! no i byłam u lekarza. odsłuchał mi płuca itp...powiedział ze czysto... mówiłam mu ze wyczytałam na necie ze to moze być alergia lub coś z zatokami....powiedział ze na alergie i tak nie moze mi nic przepisać bo jestem w ciąży. przepisał mi syrop mucosolwan i kazał brać antybiotyk do końca...no i dodatkowo inhalacje z soli fizjologicznej. jeżeli mi za tydzień nie przejdzie mam iść ponownie na wizytę...ehhh:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
no to spróbuj z maksymalnym wyeliminowaniem odchodów roztoczy, przecież to w niczym Ci nie zaszkodzi, a w ciągu jednej nocy będziesz wiedziała, czy to to pranie, wietrzenie i odkurzanie, zmiana bielizny nocnej na taką wypraną w wyższej temperaturze itp., czyli spróbuj pozbyć się potencjalnych alergenów na ile jest to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2222222222222222222222
ja zamiast mukosolwanu poleciłąbym bardziej syrop z babki lancetnikowatej. Dozwolony w ciąży i naturalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×