Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość do tych którzy mają kredyt

Kupno mieszkania na kredyt....

Polecane posty

Gość do tych którzy mają kredyt

Witam, Mam pytanie do ludzi, którzy wzieli kredyt na kupno mieszkania. Jak duzy macie kredyt? Jakie raty? Dajecie rade? Ja z moim chłopakiem bierzemy na 280tys....rata standardowa ok 1.600zł...na 30 lat... przeraża mnie to:-( Ale inaczej mieszkania nie kupimy w dużym mieście.... Prosze o wpisy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredytówka
my też mamy kredyt, ale przy waszym to nasz jest tylko kredycikiem. Wzieliśmy 50.000 na zakup mieszkania, ratę mamy 300 zł przez 25 lat, ale mieszkamy w małej miejscowości i nasze zarobki razem " na rękę" wynoszę 1800 zł.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My temz mamy kredyt w BZWBK na 15 lat, wzięliśmy 60 tyś, rate mamy po 700 zł. w mniejszym mieście troche lżej, ale my mieliśmy duzy wkład własny 50 tyś, a mieszkanie kosztowało 110 tyś. Spłacamy go już 3 lata, jest ciężko ale jakoś dajemy rade.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Jak was czytam to już sama nie wiem czy dobrze robie chcemy z mezem wziasc i tu uwaga 450 000 zl kredytu na zakup domu i koszta z tym związane bo po prostu nie mamy jak dotąd żadnych oszczędności najpierw nie bylo jak w Polsce zarobić a potem chcielismy emigrować a teraz jest mozliwosc osiągnięcia ok.6000 zl/mc jak myslicie moze ja jestem głupia skoro wy sie czujecie niepewnie przy kilkudziesieciu tys. kredytu to kwota na która ja chce sie odważyć to przecież niemal pol miljona co prawda mam do sprzedania dwupokojowe mieszkanie ale to nie pokryje nawet polowy czy moze jest ktos kto juz sie na taka kwotę odwazyl i moze sie podzielić przemysleniami pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalala 36
ja bym nigdy nie wziela kredytu na nowe mieszkanie wolalabym oszczedzic i kupic stare mieszkanie lub domek na wsi i ewentualnie rozbudowac i remontowac-wezmiesz kredyt ajak prace stracisz to bank zabierze mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retyyyy
Ja mam do spłaty przez 10 lat po 350 miesięcznie i mam stresa, wiec jak czytam jak to jest u Was to "podziwiam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam kredyt
700 000...rata miesięczna 3500....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam kredyt
ale macie duze te kredyty Jeżeli bym wiedziała że jestem wstanie spłacić duży kredyt to bym się zdecydowała. ale przy niskich zarobkach to lipa, my bralismy 45.000 na 25 lat rata ok250 zł we frankach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże rata 3500??? Szok!!! To nizła musicie mieć parce , że stać was na taki kredyt!!! Też mam kredy ale tyci 35 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ailakaila
Kazdy wpisac moze jaki to ma kredyt hehhehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.ja miałam mieszkanie na kredyt -65 tys.na 25 lat płaciłam ok.350zł.kredyt był w bph we frankach.teraz wzięłam kredyt na budowe domu-200 tys-rata na 30 lat-1025 zl.mieszkania poszły od tamtej pory do góry-więc bardziej opłaca się budowac-jak się ma pojęcie jak.firma za budowe bierze \"kupe\" kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w najbliższym czasie
szykują sie podwyżki stóp procentowych=wyższe odsetki od kredytu Kto ma odsetki "na styk" to moze miec problemy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaaaaa
w najbliższym czasie - rozwiń myśl proszę bardziej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotiiii
Ja bym zaryzykowała. A jeżeli później nie będzie was stać na splacanie kredytu to poprostu sprzedacie to mieszkanie i zamkniecie kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kredyty, kredyty mieszkanie na kredyt to juz normalka ..... kogo stac na wyłożenie 400tys zł na mieskzanie? - mysle o mieszkaniu w duzym miescie... ja tez jestem ze wzieciem kredytu ale na budowe domu- przynajmniej wiadomo za co placisz! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tina***
mam kredyt 70 tyś , rata około 320 zł na 30 lat :O jak narazie spłaca się lekko ale do tego trzeba doliczyć czynsz także prawie 1000 zł rata z czynszem , wolałabym w to miejsce chyba płacić tyle samo i miec domek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już spłaciliśmy kredyt rok temu.Był brany na 10 lat po 200 zł/miesięcznie.Tylko że wtedy też były zupełnie inaczej.Gdybym teraz musiała brac kredyt to by mnie to przerosło widząc np po znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdjdt
wiadomo że lepiej brac kredyt na budowe domu, ale za 200tys domu nie wybudujesz, malutki może za 300 pod warunkiem że masz już działke, doliczyć do tego cene ziemi to też nie jest tak łatwo, ja na szczęście mam działke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tina***
ja też mam swoją dziełkę tylko w rodzinnych stronach a mieszkanie kupiliśmy tu gdzie męza praca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właścicielka domu
ja wzięłam ostatnio 280 000 zł na 30 lat - rata 1360 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właścicielka domu
opłaca sie kupować ale trzeba przeanalizować oferte banków co nie jest takie proste :-) teraz nieruchomości drozeją- mój dom w ciągu 6 m-cy zyskał na wartości 100 000 zł ( w opinii rzeczoznawcy) więc już połowe odsetek mam zwrócone :-) życze odwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajrzyj do tego linka
100 000 to połowa odsetek??Czyli 200 000 odsetek??:oJaki masz kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zdecydowalam sie na mieszkanie tylko tam gdzie jest winda i robila ja jakas dobra firma ( np. www.omilifts.com ) to bylo dla mnie najwazniejsze i pod tym katem wybieralam mieszkanie, nie wiem jak inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie dopiero rozgladam za mieszkaniem i czekam na decyzje o przyznanie kredytu. Fajne mieszkania na sprzedaz (szczecin http://fortnieruchomosci.pl/# ) mozna znalezc w biurach nieruchomosci - tam maja spoko oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w razie problemów w sprawach umów skontaktujcie się z lawtax com pl. To duży wydatek i inwestycja na całe życie, więc nie warto załatwiać wszystkiego samemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem o formie kupna i cenie warto porozmawiać z osobami, które pracują w biurze nieruchomości. Ja wyjątkowo dzięki nim ustrzegłam sie kupna niewłaściwego mieszkania. Polecam serdecznie http://www.a-b-s.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety raty kredytu i ilość lat spłaty trochę przeraża. Ale z drugiej strony płacić latami za wynajem, to wyjdzie na to samo i przy wynajmie po latach płacenia nie ma się własnego kąta. Nowe osiedla są naprawdę zachwycające, niska zabudowa wśród zieleni, balkony, tarasy, funkcjonalne mieszkania. To naprawdę kusi. Zresztą zobaczcie sami chociażby na http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-sopot/ Ale każdy kto kupuje własne mieszkanie musi sam rozważyć wszystkie "za" i " przeciw".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no niestety takie sa realia. Trzeba miec po prostu nadzieje, ze wszystko sie ulozy. Jakby co to notariusz szczecin www.notariusz-prawobrzeze.pl pomoze wam z aktem notarialnym przy kupnie mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takich trudnych sytuacjach warto znaleźć dobre biuro nieruchomości, to bywa pomocne. Ja kupowałam swoje mieszkanie przez agencję http://www.city-szczecin.pl/ i sądzę, że wybór był trafny. Mieszka się super. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×