Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Laktuloza dla niemowlat na zaparcia,mamy podawałyście?

Polecane posty

Gość gość

Mam 5 miesięczne dziecko ma zaparcia czy po słoiczkach czy mleku mm jest to samo mimo przepajania wodą,rumiankiem,podawałam śliwki i morele bez efektu,i wychodzi na to ze musimy chyba podawać codziennie ten syropek bo dziecku zamiast kupek wychodzą kamienie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lactulozę treba podawać regularnie. Największy błąd jaki można zrobić to odstawić jak jest dobrze, bo wtedy następnym razem już nie zadziała. Najlepszy na uregulowanie jest forlax, żeby oczyścić jelita, ale podaje się go z probiotykiem np lacidofil. Poczasie jak się unormuje to fibroxine - naturalny błonnik. Lacidofil bym odradzała, przy poważnych problemach nie pomoże, a to cukier więc i zniszczy ząbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam prosbę ,moje dziecko wązy 7 kilo, to ile mu dać tej laktulozy i jak ją podawać 1,2 razy dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prosze napiszcie bo sie biedactwo meczy ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niewiem,może innne dziewczyny wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakbyś pisała durnowaty temat to by tu ujadały a tak olewka ;-) biedactwo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinno być w ulotce ile tego podawać,ja daję córce ale jest starsza,ma cztery lata.A tak na marginesie jakie mleko podajesz?na zaparcia świetne jest mleko hipp z probiotykami,naprawde działa,moje dzieci też jako niemowlęta cierpiały a jak przeszłam na hippa to kupka była codziennie,bez trudu.poza tym dodatkowo jakiś probiotyk w kropelkach.A wodę podajesz rano na czczo?i powinna być ciepława,sok jabłkowy też u mnie działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteśmy na nutramigenie lgg bo mały ma skaze białkową i on jest probiotykami a dodatkowo podaje jeszcze probiotyk dla alergików latopic,przepajam ,ale dałaś mi do myślenia na czczo z piciem, bo w ciągu dnia przepajam myślisz ze to ma wpływ? dzisiaj była kupa o konsystencji plastelinyy po podanej lalktulozie o 3 w nocy bo biedactwo stękało :-( i raczej będe podawać 2 razy dziennie po 2,5ml jak myslisz jak poradzisz? dziękuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj sok jabłkowy,przecierowy marchewkowy i masaż brzuszka,rób delikatnie rowerek,zginaj nóżki i przyciskaj do brzuszka,moim dzieciom to pomagało,oczywiście nic na siłę.A czy twoje dziecko je już jakieś zupki warzywne?bo to też pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurcze podawałam kilka razy zupke ale był problem z kupką :-( w tej chwili podaje dynie,morele,gruszke dr wiliamsa, tydzień temu zupke jarzynową, a mam pytanie do ciebie czy sok marchwiowy ma być robiony swój domowy zy kupny? a sok jabłkowy może być taki zrobiony w domu tzn ugotować kompot z jabłek? dzisiaj o 5 rano pomasowałam o***t kremikiem i poszła kupka o konsystencji pasty do zebów z tym że o 17 podana została laktuloza,dzieki za odp,pozdrawiam serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sok możesz oczywiście zrobić ale wygodnie kupić taki dla niemowląt,kompotu nie podawaj bo zapiera,musi być sok z surowego jabłka lub marchewki albo mix tych owoców.co do zupek to brokuły i burak świetnie przeczyszcza ale nie pamiętam czy można już podać pięciomiesięcznemu dziecku,sprawdż w necie.mogę Cię pocieszyć że zaparcia miną na pewno jak tylko dieta będzie bardziej urozmaicona,niestety dzieci na samym mleku właśnie takim sztucznym tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym Twoje dziecko jest już w wieku że śmiało możesz podawać zupe jarzynową codziennie,tylko ogranicz gotowaną marchewkę bo ona też działa zapierająco.Możesz zrobić np.ziemniaki z brokułem a po obiadku podać sok jabłkowy.Z doświatczenia wiem że to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję ci bardzo serdecznie,robimy tak jak dordziłaś wczoraj zwiękzyłam dawke lalktulozy 2x5ml i dzisiaj kupka jak jajecznica :-) wprowadzam codziennie dużo warzywek i owoców,z sokiem jabłkowym z kompotu popatrz nie pomyślałabym ze zapiera dzisiaj mamy dynie z ziemniakiem na obiadek a na deserek morele :-) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My również mamy problem z kupką po rozszerzeniu diety, mam siedmiomiesięczniaka, zalecenia to 3xpół łyżeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×