Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mikolaj1990

Ma ktoś doświadczenia z Kretenkami ?

Polecane posty

Gość Mikolaj1990

Poznałem super dziewczynę. Problem w tym, że ciągle mnie poprawia, że nie jest Greczynką, nie jest z Grecji i nie mówi po grecku, tylko jest Kretenką, jest z Krety i mówi po kreteńsku. Ciągle tylko Kreta, Kreta, Kreta. Ostatnio pytałem się, bo byłem ciekawy, jak obchodzą święta w Grecji, „Nie wiem” i zamilkła obrażona. Czy to jest aż takie ważne ? Kto z Was czuje się Wielkopolaninem, Mazowszaninem, Podkarpacinem czy Bóg wie kim jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z Kretynka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w pierwszym momencie przeczytalam : czy ktos ma doswiadczenie z kretynkami i juz nastrozylam piora na ciebie hahhahaaha. Wiesz nie wiem , jak z Kretenkami , ale mam znajomych pochodzacych ze Slaska i oni nie powiedza ze pochodza z Polski, a ze Slaska .Sa z pochodzenia Slazakami .Wiec moze dla twojej Pani jest to tak samo wazne . Czy nie lepiej przyjac jej zdanie , nie majac w tej chwili wlasnego, skoro to taka super dziewczyna ? Elena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie a czy ktos ma doswiadczenia z kretynkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikolaj1990
Co do urody Greczynek. Musze przyznac, ze i tu widac roznice. Jest blondynka o zielonych oczach - przeciwienstwo typowej Greczynki. Poczytalem troche o historii Krety, faktycznie, do I W.Sw. byla autonomicznym, suwerennym panstwem. Bedzie nad czym pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skad Ty ja wytrzasnales ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uprawiacie grecka milosc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym z Grekami uważal. To mafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wiem coś więcej o różnych kulturach i nie dziwię się Twojej kobiecie, że z Grecją i z Grekami, wielkimi chamami megalomanami nie chce mieć niczego wspólnego. I mieszkańcy Krety oraz innych greckich wysp widocznie się różnią od tych wiecznie w siebie zapatrzonych i nietowarzyskich Greków. Mam nawet koleżankę z Grecji, przed przyjazdem sama mnie ostrzegała przed...Grekami, a dokładnie przed tym ich chamstwem. Myślałam, że żartuje, a od już od pierwszego zaczęły się przeboje. A na Krecie ludzie są fantastyczni - mili, przyjaźni, otwarci, cieszący się widokiem turystów i doceniający ich, bo z nich żyją, nie żyją zakazami i nakazami, tylko jak normalni ludzie. I od razu przybiegną z pomocą, gdy coś się komuś dzieje, serce mają na dłoni, nawet Ci którzy są prostmi ludźmi. Grecy powinni się od nich uczyć kultury i podejścia do innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Mikolaj1990 2014.12.19 Co do urody Greczynek. Musze przyznac, ze i tu widac roznice. Jest blondynka o zielonych oczach - przeciwienstwo typowej Greczynki". tego nie doczytałam. Jeśli jest blondynką, to farbowaną - a Ty myslałeś, że prawdziwą blondynką? :-) To rzeczywiście, czytaj ile wlezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikolaj1990
Nie wiem ile w tym prawdy, pisze co ona mi mowila. Prawdziwi Kretenczycy, zyja w gorach, wewnatrz wyspy. Ci w nadbrzeznych miejscowosciach to naplywowi, po wielkiej wojnie, w 1913, wysiedlili wszystkich Turkow a na ich miejsce przyjechali "Grecy" z Azji Mniejszej. Takie przesiedlenie jak u nas po II W.Sw. Ona jest dumna z tego ze jest "Autochtonka", prawdziwa blondyna (nie farbowana !) z zielonymo oczami. No i mature zdala po "kretensku" dlatego studiuje u nas a nie w Grecji, bo dla niej to tak samo obcy kraj jak i tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To bardzo ciekawe, co piszesz. Tak, to co Tobie mówi, to prawda. Ja bardziej zwróciłam uwagę na zachowanie ludzi na greckich wyspach i na kontynencie, bo diametralnie się różnią. Dla Greka cudzoziemiec to jest ktoś, kto mu przeszkadza, chociaż z tego żyje. Turcy panowali tam do 1898 r., potem Kreta była zarządzana przez społeczność międzynarodową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikolaj1990
Przynajmniej ktos co zna sie na temacie. Nigdy bym nie przypuszczal ze takie w sumie polityczne tematy moga miec wplyw na zwiazek. Ale chyba w koncu mnie zrozumiala. Wigilie spedzi u nas. Oni maja inny kalendarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko zastanawiam się, czy ta Twoja dziewczyna nie a bardzo jest skupiona na polityce i historii wyspy. W samej takiej wiedzy nie ma niczego złego, ale ona brzmi trochę jak nacjonalistka i oby się nie okazała wojującą nacjonalistką. Robi takie wrażenie. Ale wiem tylko tyle, co napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Krecie były też, z tego co pamiętam, jeszcze wpływy bizantyjskie i arabskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikolaj1990
Najwazniejsze ze wierzy w Boga i spedzi z nami Swieta - tak mniej wiecej wyrazil sie moj ojciec. Mama ma problem, bo chce cos przygotowac na Wigilie a karp po grecku raz ze z Grecja nie ma nic wspolnego, dwa Grecja, przyjeli do wiadomosci, ze nie jest Greczynka. Mama ma obawy "nie zostawisz nas tu samych ?" - ja jestem jedynakiem, ona ma jeszcze piecioro rodzenstwa. "Musisz z jej rodzicami to wygenocjowac " jak w ich tradycji, powiedzialem, "ale jak ? ani po agielsku ani po grecku pssst kretensku" - trzeba bylo sie uczyc w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cóż ciekawie piszecie . O Krecie też . Ale mała uwaga -kto jest jej biologicznym rodzicem? Jakiś niemiecki czy szwedzki turysta/tka? Widziałeś jej rodzinę ? Bo to jest wybitnie niegrecki typ urody . Tzn. obecnie z tego co uważamy za typ grecki . Oczywiście o i ile ona nie nosi szkieł kontaktowych czy też nie farbuje włosów... no piszesz że nie -aby na pewno ? A jak cera karnacja -jasna jak u Polki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikolaj1990
No hej, chcesz obrazic moja pania ? Wyraznie napisalem, jest Kretenka, autochtonka, nie Greczynka ! Ale moge zrozumiec. Taki mamy juz obraz. Mnie dotknelo to osobiscie - juz wiem ze Krata to Kreta, a nie Grecja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mikołaju, nie obrażaj się, bo nie ma o co. Ja wczoraj też Ci pisałam, że Ona musi farbować włosy, nie ma innej możliwości. Chyba że urodziłaby się albinoską albo miała jednego z rodziców z innego kraju. W takich krajach, nawet w Dalekiej Azji, jest dużo blondynek, bo blond farbę do włosów można kupić powszechnie. W Polsce też blondynki się farbują na blond, nie pasuje im naturalny odcień. A Ty jesteś jeszcze bardzo młody i tego pewnie nie widzisz. Uwierz kobiecie, która zna sposoby polepszania urody innych kobiet. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, tylko z kretynkami miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I zapomniałam jeszcze o czymś. Na Krecie wielu mężczyzn nosi broń, więc lepiej nie podpadnij jej rodzicom. :-P Żartuję. Ale mają broń na różnych uroczystościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikolaj1990
O broni wiem. Opowiadala mi. Wiem o co chodzi - ich tradycja. Wlosow nie farbuje. Dobra, nie jest blondyna jak doda czy tam inne, powiedzmy, szatynka. Ale nie typowa Greczynka, przynajmniej w naszym wyobrazeniu. Spodobali jej sie moi rodzice, szczegolnie mama, wszystko chciala wiedziec - jak jej - wiem co mnie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaką broń ? szpady, miecze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikolaj1990
palna. kazdy musi miec jakis karabin. Jej bracia juz o mnie wiedza - wprwadza mnie w te "tajniki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosta sprawa kolego. Za każdym razem jak Kretenka zapyta co się je/robi/cokolwiek w Polsce wydrzyj na nią morde że nie w Polsce tylko na śląsku/kaszubach/podchalu bo ty nie jesteś Polak tylko ślązak itd. I jebnij focha, rzecz oczywista. Szybko się przyzwyczai do tej Grecji. Spr & potw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikolaj1990
Spoko. To juz mamy zalatwione. Nie chce dowodzic ze jest z innej planety ale jest po prostu inna. Kocham ja za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×