Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tezetgie

Menu, przekąski na babski wieczór-poradźcie

Polecane posty

Gość tezetgie

potrzebuje fajnych pomysłów na dania, damski wieczór, wino, drinki itd, cos lekkiego, do przegryzania... sałatki... ciastka, owoce... jajka faszerowane _jakie??, koreczki, sery pleśniowe... Co wy robicie ? może podsuniecie mi coś ciekawego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weź przestań tyle tu tych przepisów na takie dania a ty pytasz jeszcze nie wstyd ci poszukaj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my na sylwestra wlasnie zrobilysmy sobie taki typowo babski wieczor :) bylo karaoke, gralysmy w jakies gry itp :P a jedzenie to standardowo jakies ciastka, orzeszki do tego rozne salatki ale niestety nie podam przepisu bo nie ja robilam ;) do tego pamietam kurczak w miodzie, czy cos takiego, pyszota :P i jakies male kanapki w sumie wszystko mozesz zrobic, cos zeby latwo chwycic palcami i od razu do buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezetgie
noo tak, wstyd straszny :P :D po prostu pytam czymacie jakies sprawdzone oryginalne przepisy, których ja nie znam, co w tym dziwnego? Akurat n aimpreze taką jest mnóstwo rzeczy ale to wszystko też juz było, mysląłma że znajdę coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granatowakroowa
a może sushi? robi się wmiarę szybko i łatwo, albo sajgonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teraz w sylwestra tez uczestniczyc w takim babskim wieczorze kazdy sie do siebie rozjezdza, dlatego nie ma szans na wielka impreze :) i tez bedziemy jadly takie rzeczy zeby szybko mozna bylo chwycic i zjesc zadnej tez sie nie widzi stac w kuchni pol dnia i gotowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezetgie
hehe, ja też nie chcę spędzić całego dnia w kuchni, więc takie szybkie przekąski koreczki sery pleśniowe, oliwki, szynka szwarcwaldzka, kabanosy, pikle-ogóreczki, papryka itd. sałatki jajka faszerowane jakieś proste łosoś w plastrach zawinięty z serkiem czosnkowym tzatziki plus pieczywo co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fetę kroisz w kostkę (ok. 2 cm) i zalewasz olejem z pestek winogron. Do oleju (może być równiez oliwa) wrzucasz pokrojoną w drobniutką kostkę chilli (lub paprykę konserwowaną jak nie masz chilli) oraz czosnek. Musi tego być dużo. Zalewę przygotowujesz wcześniej, żeby się "przegryzła", ale do fety dodajesz dopiero przed podaniem. I nie mieszaj gwałtownie, bo olej zrobi się mętny. Pyszne do bialego pieczywa, pozostałą zalewę można wykorzystać do sałatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezetgie
jeszcze oscypki - małe oscypki podgrzane na patelni z żurawiną w środku beda gorące i rozpływające sie, na wiezchu przypieczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja na babski wieczór
babskie wieczory u mnie zazwyczaj odbywają się w gronie 3-4 osób, więc nie muszę gotować nie wiadomo ile. Pijemy głównie wino, więc do tego dopasowuję menu. Zazwyczaj robię jakąś tartę np. ze szpinakiem i fetą, czy jakąś inną, albo fritattę, czy jakiś makaron (raczej śródziemnomorskie klimaty preferuję), do tego mieszanka sałat z winegretem, deska serów, świeże owoce, orzechy i tyle. Ze słodkiego to w lecie zawsze mam jakiś sorbet w lodówce, a teraz to głównie świeże owoce, suszone owoce, jakieś czekoladki i wszystko. Ma być smaczne, szybkie w przygotowaniu, łatwe do podania, żebym nie musiała spędzać godzin w kuchni przed przyjściem przyjaciółek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam duzo salatek, zawsze sie sprawdzaja.. badz koreczki i slodycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup 2 camemberty, jakis plesniowy jakis wedzony do tego orzechy wloskie juz obrane miod i krakersy, miod musi byc lejący ustaw na talerzy, pokroj sery (camembert0)w trojkaty wwwszytko na talerz do czerwonego win ajak znalazl zwlaszcza jkis plesniowy, kup male mozzarelki, mix salat juz mytych, pomidorki koktajlowe , wrzyc do misy zalej oliwwa z dodatkiem czosnku( oliwa dopiero przed samym podanie mozna polac) mjozesz kupic do tego bagietke i postawic obok kostke dobrego miekkniego masła, do tego na goraco proponuje gotowe krolewskie krewetki smazone chwile na czosnku, mozesz tez zamarynowac skrzydelka w oliie polac miodem i przyprawami jakimis do kurczaka i upiec to wszytko to naprawde 10 minut roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ekstra wygląda ,,,,,
na stole i ekstra smakuje: http://www.wielkiezarcie.com/recipe28371.html Jajka faszerowane np.utrzyj ugotowane żółtka z 1 awokado i wędzonymi szprotkami + pokrojony szczypiorek,dopraw solą i pieprzem, dobra sałatka,nugetsy,krokiety z wafla + barszczyk lub paszteciki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam tematu z sałatkami
tak, ta rolada jest świetna i naprawdę prosto się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milas
widze ze moje linki znowu nie chca dzialac trzeba skopiowac caly link lacznie z trescia po przecinku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parówki grube ( nie myl z kiełbasą ) ponacinaj ala członek (przed gotowaniem zdejmij skóre) , podawaj z majonezem , albo weselej frankfurterki ,zrobi się temat do dyskusji rozmiarowej :D Pomysł sprawdzony , na wesoło , można tez dołożyć po 2 ziemniaczki obok , a układamy to na kawałku wędliny ,przyozdobionej świezo grubo zmielonym pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo ciekawy przepis:) ja bym dodala jakies przystawki np lososia zawijanego z serkie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na imprezie nie wiadomo, kto na co będzie miał smaka. Ja zwykle stawiam na stole: *sałatkę (z ryżem lub makaronem, by była sycąca), *nuggetsy z dipem czosnkowym, *chipsy / paluszki / precle / orzeszki ziemne, *słodkości - talerz z ciastem i miseczka z miksem cukierków. Tu jest fajny pomysł na krakersy z pastą z tuńczyka: http://kulinarnesos.pl/krakersy-z-pasta-z-tunczyka/ Proste do zrobienia i cieszy oko;) Można też zrobić: koreczki, kanapki, rollsy z tortilli i... ...chyba pomysły mi się wyczerpały;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×