Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość herbata cytrynowa

obuwie robocze w przedszkolu

Polecane posty

Gość herbata cytrynowa

Pracuję w przedszkolu. Czy muszę nosić buty na zmianę kupione przez pracodawcę, czy mogę sobie sama je kupić? Te, które proponuje mój pracodawca, nie pasują na moją stopę, więc kupiłam sobie własne. Dziś się dowiedziałam, że nie mogę w nich chodzić. Czy ktoś się orientuje w tych sprawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie że możesz mieć własne obuwie, tylko musi ono spełniać wymogi. Nigdzie nie ma przepisu który mówiłby o tym że musisz nosić obuwie narzucone przez pracodawcę bo często jest to najtańsza opcja z możliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbata cytrynowa
No własnie u mnie jest to najtańsza wersja. Są to klapki wykonane ze sztucznego tworzywa i nogi sie strasznie pocą i śmierdzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papakamaja
Nie mając obuwia danego przez pracodawcę, w razie wypadku nie masz prawa do żadnego odszkodowania.Podam dwa prawdziwe przykłady: Pracownica w sklepie odzieżowym nachyliła się na wieszakami z bielizną, wybiła sobie oko tym pręcikiem bo go nie zauważyła, nie dostała nic bo miała swoje buty a nie robocze. Albo: pracownica odkażała metalowe blaty środkiem chemicznym i odprysnęło jej w oko i utraciła częściowe widzenie, również nie miała butów od pracodawcy-tak robi ZUS , bo w ten sposób wymiguje się od świadczeń.Jeśli buty od pracodawcy są za małe trzeba zmienić na większe, ale nawet w przedszkolu może dojść do wypadku ( upadek,porażenie prądem, pożar itd... ) więc decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbata cytrynowa
Problem w tym, że buty oferowane przez pracodawcę- klapki, są bardzo szerokie ( a ja mam szczupłą stopę) i jak chodzę, to mi palce wyjeżdżają i szoruję nimi o podłogę. Przymierzałam kilka dostępnych modeli, nawet z regulowanymi paskami, i wszystkie sa za szerokie. I co mam w takiej sytuacji zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie mozesz dogadać sie z pracodawcą żeby za Twoje pieniądze kupił Ci inne buty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbata cytrynowa
Nie, bo pracodawca ma przeznaczoną kwotę na obuwie- dokładnie 40 zł, a ja sobie kupiłam za 70 i te moje są za drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierrrka
Wywroc sie na twarz w tyxh kapkach albo cos podobnego to moze do niego dotrze. albo chodz przed nim i rodzicami jak oferma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mozesz mi powiedziec gdzie twoj szef kupowal buty dla was? Bo ja musze kupic odziez i obuwie dla swojej ekipy i nie wiem gdzie. Moze ktos zamawial z http://odziezroboczalublin.pl/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani pracująca
Zupełnie nie rozumiem jak można oszczędzać na takich rzeczach?? przecież za 40 zł to nie można kupić dobrych butów. Gość - ja swoim pracownikom zamawiam w http://www.supon.bydgoszcz.pl/ i mają dobre ciuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój pracodawca najpierw też chciał nas sam zaopatrzyć w buty robocze i też się okazało, że buty nie były zbytnio dopasowane do naszych stóp, ostatecznie stanęło na tym, że każdy kupuje sobie obuwie- ja swoje wybrałam w http://www.pirat.waw.pl - a pracodawca zwraca kasę, myślę, że to jest kwestia po prostu do przegadania z szefem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MironVCA
Nie rozumiem, że nie pasują na moja stopę? Chyba obuwie również robocze kupuje się na miarę, co do chodzenia we własnym, no cóż... obuwie musi spełniać jakieś normy, więc to nie wystarczy, że kozaczki zamienisz na tenisówki.... i to może jakieś made in china z bazaru. Bo jak przykładowo będzie mokra podłoga, poślizgniesz się i złamiesz nogę, to kto będzie za to odpowiadał? W każdym razie moim zdaniem pracodawca ma prawo nie zgodzić się na obuwie inne niź zaakceptowane przez niego. Owszem, jak coś nie pasuje, to po prostu to zgłoś, będzie reklamował te lub zakupi nowe, ale jeżeli zakup jest spowodowany, tym, że np źle podałaś rozmiar to ty będziesz za nie płacić. Przynajmniej tak jest u mnie a buty kupuję na www.beta24.pl i jakoś nie mam problemów z wypadkami spowodowanymi, że ktoś się poślizgnął, że coś komus spadło na stopę itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Elizka8909
To zależy od wymagań twojego pracodawcy. U nas nie było problemu byśmy sami kupić - byle tylko te obuwie było białe jak tam mówiły normy. Pogada z szefem / szefową a na pewno uda ci się dojść do porozumienia. Co do tego gdzie tanio kupować buty robocze to polecam zajrzeć na http://www.narzedziak24.pl/ochrona-bezpieczenstwo/buty-robocze.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×