Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oby niedlugo mgr inz

plagiat w pracy dyplomowej

Polecane posty

Gość oby niedlugo mgr inz

witam, pisze właśnie prace dyplomową i nie do końca rozumiem formę plagiatu w moim przypadku. Jest to praca inżynierska, ale pierwsze rozdziały są czysto opisowe. W polskiej literaturze nie bardzo jest co wykorzystać, dlatego korzystam z anglojęzycznej. Moje pytanie odnosi się do tłumaczenia tekstów które dokonuje samemu. Czy jest to plagiat? Teoretycznie nie używam dosłownych słów autora bo są po angielsku, a swoje tłumaczenie. Nie będę ukrywał że tekst jest bardzo podobny, ale jednak jest w innym języku. Czy to jest plagiat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogą ci to uznac za plagiat. radze przetłumaczyć dany fragment po czym przerobić po swojemu. pisałam rok temu prace i wie ze potrafią się doczepić do wszystkiego...powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość student wybitny
Jesteś żałosny. Bezczelnie przepisałeś tekst z literatury i śmiałeś się podpisać pod tym własnym nazwiskiem? Mam nadzieję, że wylecisz ze studiów, a za plagiat odpowiesz karnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oby niedlugo mgr inz
dzięki za odpowiedzi. Wiem że istnieje takie coś jak antyplagiat. Jest ich nawet kilka w sieci. Chodziło mi tylko o to czy tłumaczenie to też plagiat.. zdaje sobie sprawę że sam tego nie wymyśliłem, ale ciężko jest czasami wymyślić np. metodę wychwytywania CO2 nie mając żadnych narzędzi. A takie antyplagiaty raczej nie przerobią tłumaczeń... musiałbym trafić na promotora który bardzo dobrze by kojarzył teksty który być może przeczytał ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłumaczenie to też plagiat
bo nie chodzi tylko o słowa, formę, ale głównie o treść, którą zawierasz w swojej pracy. Najprostszym sposobem uniknięcia oskarżeń o plagiat jest umieszczenie odpowiedniego przypisu w swoim tekście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogę POMÓC w poprawie plagiatu. zainteresowanym podaje kontakt katrin08@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia66
Zawsze gdy przepisuje się tekst z dowolnego źródła należy użyć przypisu. Jeśli tekst przepisywane jest słowo w słowo to dodatkowo tekst ten należy zawrzeć w "". Jeżeli tekst jest parafrazowany to umieszcza się tylko przypis. W takim przypadku nie ma mowy o plagiacie. Jeżeli praca została napisana bez przypisów to poprawki niewiele dadzą. Najlepiej jest napisać pracę samodzielnie. Można skrócić czas pisania pracy kupując gotową pracę dyplomową, ale nie gotową do oddania jako własną, tylko gotową w sensie już napisaną i obronioną przez innego studenta. Taka praca to super wzór i baza wyjściowa do pisania własnej pracy. Mając pracę na ten sam temat na który się pisze ma się gotowy plan pracy, literaturę, przykładowy wstęp, zakończenie, badania. Jednym słowem wszystko. Wystarczy się wzorować (nie przepisywać) i pisanie własnej pracy idzie 10 razy szybciej. Na rynku jest wiele firm oferujących takie wzory, chyba największy portal z gotowymi pracami dyplomowymi to http://www.pracedyplomowe.edu.pl Sama pisałam swoją pracę po przeczytaniu już gotowej pracy na ten sam temat. Bez tego pisanie pracy zajęłoby mi znacznie więcej czasu. Zamiast zlecać pisanie, poprawianie źle napisanej pracy, polecam ten sposób pisania. Najpierw kupić sobie wzór pracy na ten sam temat a później zabrać się za gromadzenie literatury i pisanie własnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara panna:):):):):P
praca magisterska jest pracą odtwórczą, nawet jak zdania autora z języka angielskiego przetłumaczysz na polski, użyjesz synonimów i innego szyku w zdaniu to Ci w życiu nie wykryje plagiatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autor pracy
mam takie pytanie, pisząc o sobie jako o autorze przykładowo we wstępie piszę, ,,autorka pracy podejmuje problematykę(...)"to autorka pisze się z dużej czy małej litery?? proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autor pracy
proszę o odpowiedź śpieszy mi się bo zaraz drukuję pracę............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdgdg
musisz napisac źródło z którego korzystasz i wtedy nie bedzie to plagiat nawet jesli tlumaczysz to piszesz żródło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ję kupę
znajdą cię i zniszczą Tusk czuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenny bez
musisz dodac przypisy jeśli tłumaczysz z innego języka, wkoncu to nie Twoje dzieło, tylko czerpiesz od specjalisty z danej dziedziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez wlasnie pisze prace
i zrob tak jak inni radza, tzn. cytuj zrodlo (polecam korzystanie z endnote), a zeby uniknac problemow z plagiatem znajdz dwa artykuly na ten sam temat i polacz je razem, w ten sposob Twoja praca bedzie oryginalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem zdruzgotana wypowiedziami - ok może to przez mój rok urodzenia, ale gdy ja się broniłam to nie było mowy o tym by skopiować cokolwiek. Inna sprawa że zrobienie kopii też wymagało wysiłku (nie jak obecnie crtl+c -> ctrl+v). W każdym razie zachęcam jednak do samodzielnego pisania prac. W redakcji i korekcie chętnie mogę pomóc (ale nie w pozbyciu się plagiatu z pracy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie plagiat uważam
Korzystałam z literatury anglojęzycznej, sama ją sobie tłumaczyłam, częściowo nieudolnie jak się potem okazało, bo byłam zdana sama na siebie, a teksty były specjalistyczne (sens był jak najbardziej właściwy, tylko dobór słów kulał). Jak ktoś mógłby się tego do mnie doczepić? Nie doczepiono się ani do wykorzystania tekstów, ani do mojego amatorskiego tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie plagiat uważam
Aha, oczywiście ŹRÓDŁO zawsze uczciwie podane! Zawsze (przy każdym fragmencie, gdzie podajesz informacje z cudzego tekstu)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Student a z jakiej dziedziny pisała Pani Alicja Bajdał Pani/Panu pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia 123
Z całą pewnością nie polecam Pani Alicji Bajdał tak jak wcześniej ktoś wspominał jest nie kompetentna i po napisaniu kilku beznadziejnych stron więcej się nie odezwała i nie zrobiła nic w kierunku poprawy pracy. Tej Pani nie można zaufać... Nie polecam stracicie tylko pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muffii44
Tak to jest jak się kupuje prace zamiast napisać samemu. Jak kupujemy gotową z jakieś strony to zapewne ona już była wykorzystana, a takie korekty stylistyczne można zamówić na stronie Edutalent http://edutalent.pl/ ale prace trzeba pisać samemu bo za to może nawet grozić wydalenie z uczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym do wszystkiego robiła przypisy, wtedy się na pewno nie doczepią. Po co przekształcać i się później stresować niepotrzebnie. Skoro piszesz pracę sama, rób na bieżąco przypisy i będzie po problemie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko poprawiam błędy ortograficzne, interpunkcyjne, gramatyczne, składniowe, stylistyczne, lecz również podkreślam powtórzenia, podpowiadam, czym je zastąpić redaguje tekst i pomagam przy konstrukcji pracy. Ubieram Twoje myśli w słowa, które odpowiadają stylowi prac. Zapewniam poprawność, rzetelność, terminowość oraz niską cenę. Nie zwlekaj sprawdź swoją pracę przed oddaniem!!! Kontakt; poprawa-plagiatu@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oferuje pomoc w pisaniu licencjackich, magisterskich i zaliczeniowych. Przy pisaniu prac korzystam z różnorodnych źródeł, tj. pozycje literackie, czasopisma, roczniki statystyczne itp. Opieram się na źródłach powierzonych lub własnych. Cenę oraz termin ustalam z każdym indywidualnie w zależności od złożoności tematu, długości pracy oraz czasu potrzebnego na jej napisanie. Wszystkie prace powstają na indywidualne życzenie klienta od początku do końca. Zapewniam wysoką jakość, rzetelność, terminowość, anonimowość. Każda praca sprawdza jest w cenie systemem plagiatowym. NAPISZ; pelcwiktoria@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko poprawiam błędy ortograficzne, interpunkcyjne, gramatyczne, składniowe, stylistyczne, lecz również podkreślam powtórzenia, podpowiadam, czym je zastąpić redaguje tekst i pomagam przy konstrukcji pracy. Ubieram Twoje myśli w słowa, które odpowiadają stylowi prac. Zapewniam poprawność, rzetelność, terminowość oraz niską cenę. Nie zwlekaj sprawdź swoją pracę przed oddaniem!!! Kontakt; poprawa-plagiatu@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko poprawiam błędy ortograficzne, interpunkcyjne, gramatyczne, składniowe, stylistyczne, lecz również podkreślam powtórzenia, podpowiadam, czym je zastąpić redaguje tekst i pomagam przy konstrukcji pracy. Ubieram Twoje myśli w słowa, które odpowiadają stylowi prac. Zapewniam poprawność, rzetelność, terminowość oraz niską cenę. Nie zwlekaj sprawdź swoją pracę przed oddaniem!!! Kontakt; poprawa-plagiatu@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasia43
Ja korzystałam z pomocy proposterus-books.pl. Trochę zredagowali, poprawili interpunkcje, ale też przepuścili przez program antyplagiatowy, więc byłam pewna że nie zaskoczy mnie przykra niespodzianka w dziekanacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko poprawiam błędy ortograficzne, interpunkcyjne, gramatyczne, składniowe, stylistyczne, lecz również podkreślam powtórzenia, podpowiadam, czym je zastąpić redaguje tekst i pomagam przy konstrukcji pracy. Ubieram Twoje myśli w słowa, które odpowiadają stylowi prac. Zapewniam poprawność, rzetelność, terminowość oraz niską cenę. Nie zwlekaj sprawdź swoją pracę przed oddaniem!!! Kontakt; poprawa-plagiatu@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko poprawiam błędy ortograficzne, interpunkcyjne, gramatyczne, składniowe, stylistyczne, lecz również podkreślam powtórzenia, podpowiadam, czym je zastąpić redaguje tekst i pomagam przy konstrukcji pracy. Ubieram Twoje myśli w słowa, które odpowiadają stylowi prac. Zapewniam poprawność, rzetelność, terminowość oraz niską cenę. Kontakt; poprawa-plagiatu@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze zrobisz jak przetłumaczony tekst napiszesz swoimi słowami, a nie dosłownie. Bo to nadal jest traktowane jako praca odtwórcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×