Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hailie

Przepis na naleśniki.

Polecane posty

Napiszcie sprawdzone und smakowo potwierdzone przepisy na smaczne naleśniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarastraiszend
* 2 szklanki mąki * 1 szklanka mleka * 1,5 szklanki wody (można ciut mniej) * jajko * 3 łyżki oleju * szczypta soli Miksujesz wszystkie składniki na gładką masę i smażysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja tez zaluje
1 szkl. maki 1szkl mleka 1 jajko 2 lyzki cukru. to taki najoprsztszy i najlatwiejszy do zapamietania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja tez zaluje
co do soli ,ja keidys dodawalam ,ale teraz juz nie dodaje i nie czuje zadnej roznicy. robie przewaznie tylko na mleku chyba ze sie odchudzam to robie na mleku i wodzie. ale na samynm mleku sa lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 jaja 2 szklanki mleka 2szklanki mąki 2 łyzki oleju na czubek łyżeczki proszku do pieczenia Białka ubić, resztę składnikow zmiksować i dodać białka. N apatelni do naleśników smażyć bez oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, może nie do końca sprecyzowałam pytanie. Nie chodzi mi tyle o samo ciasto, ile o dobry farsz. Najbardziej lubię waniliowe. Te kupne są przepyszne, a jak sama robiłam w domu, to już nadzienie nie było takie fajne i lekkie:o Podajcie przepisy na dobry farsz - z serem, owocami? itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja tez zaluje
bialek tez sie nie oplaca osobno ubijac- ja tam nie widze zadnej roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A próbowałyście kiedyś na mleku sojowym robić? Ja soli nie dodaję do ciasta, bo i bez soli nie odczuwam większej różnicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z okazji powrotu?
Ja nie lubię na słodko, ale skoro bardzo chcesz to może truskawki i miód? Teraz truskawki tanie, wystarczy usmażyć naleśniki, truskawki pokroić w ćwiartki, posypać na naleśnika, polać miodem, na to kolejny naleśnik, truskawki, miód itd. układać warstwowo. Jest to jedyna forma słodkich naleśników jaką akceptuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarastraiszend
ja uwielbiam z nutella i bananami:) moje ulubione wypełnienie naleśników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniam, z truskawkami:D W weekend zrobię truskawy + bita śmietana. Mam swojskie, z ogródka działkowego:P Z bananami i nutellą też brzmią nieźle. Jak je robisz? Lubię na słodko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarastraiszend
bardzo prosto, smaruje naleśnika nutellą i kładę przekrojonego wzdłuż banana lub kroje go na takie małe ćwiartki i zawijam naleśnik w rulonik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie robisz z bananów takiej masy bardziej? Może krojony owoc jest smaczniejszy. Co powiecie na naleśniki z bitą śmietaną? Nie za słodkie będą? Aż mi ślinka cieknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarastraiszend
nie nie robię, jakoś wole je w całości :P ja się też rozmarzyłam, chyba jutro będę musiała je zrobić. Bita śmietana jak najbardziej do tego arbuz i też rewelacyjnie smakuję. Uwielbiam naleśniki na słodko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdro ze Śródmieścia
mozesz jeszcze polac se po nalesniku sosem do lodow albo jogurtem, albo dosypac do farszu starta na wiorki czekolade, mniam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie z serem. kostka sera, 2 zoltka, cukier do smaku, torebka cukru waniliowego. ucierasz, nakladasz mase na 1/4 nalesnika , skladasz na 4 smazysz na masle lub ewentualnie po usmazeniu podlewasz jakims alkoholem owocowym i podpalasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje przepisy wszystkich przerazaja ;-) 2 szklanki maki szklanka mleka pol szklanki wody Oooj. Wyszlo za geste. To ja doleje mleka. Oooj. Przesadzilam. To ja dosypie maki. Czemu tego tak duzo?! Hmmmm.... Troche oleju. 2 jajka. garsc pestek dyni 2 łyżlki cynamonu garść tłuczonych orzechów włoskich szczypta soli 3 łyżku cukru trzcinowego Do posmarowania twaróg + paczka rodzynek + kilka skórek pomarańczowych kandyzowanych + suszone śliwki + trochę mleka, utrzeć na masę Zamiast skórek trochę likieru. Można posypać startą czekoladą Albo z nutellą. Albo z miodem. Albo z lodami. Wszyscy poza mną je uwielbiają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facenty
Żona zawsze robi według takiego przepisu i są lepsze, niż "u mamy" (oby mama nigdy tego nie usłyszała, bo się kobicina załamie): 210g mąki pszennej 1 łyżka cukru szczypta soli 3 jajka 500ml mleka pełnotłustego 100ml śmietanki kremówki ( 30% ) ½ łyżeczki ekstraktu waniliowego (można pominąć) 2,3 łyżki oleju Wyczailiśmy to na blogu: http://zabawyzesmakiem.pl/2013/01/nalesniki-najlepsze/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw do naczynia daje jaja.dolewam gazowana wode troche mleka sol mieszam na mase pozniej wsypuje make mieszam do konsystencjii smietany...wtedy nie ma gudek.moze byc piwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tak, znam tez ten sposób z wodą - naprawdę działa. A jaki farsz dajecie do nalesników? Ja lubię na słodko z dżemem owocowym,a na słono bardzo często jem z pieczarkami kupionymi od http://pieczarki.net.pl :) Są przepyszneee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazienka
ja daje na oko make, moze byc szklanka, i potem szklanka mleka, jajko lub 2 jesli wiecej maki, dopelniam woda gazowana ( jak daje caly plyn woda gazowana to sie robia dziurki, prze zktore ucieka farsz) do tego lyzeczka cukru dla chrupiacych brzegow oraz olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eee tam nalesniki,najlepsza jest gała z bitą śmitaną:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×