Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona2153

Psychoterapia, czy warto?

Polecane posty

Gość Ona2153

Jestem po rozwodzie. Byłam ze swoim mężem 20 lat. Mam duży problem z tym żeby na nowo poukładać sobie życie. Koleżanki doradzają mi psychoterapię, ale żadna z nich nie była nigdy na czymś takim, a ja się wstydzę. Czy są tu osoby, które były już na psychoterapii i mogą mi dać jakieś rady. Polecić, odradzić? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz iśc, ale jest ogromna różnica pomiędzy psychologiem a psychoterapeutą. Wybierz tego drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam taką samą sytuację, bardzo pomogli mi ludzie z ośrodka Dezyderata. Polecam, nie ma nic złego w szukaniu pomocy. Trzymam za Ciebie kciuki kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynkkkka
Pani Marta Śleboda z Krakowa to osoba, którą mogę polecić Ci z ręką na sercu. Nie wiem skąd jesteś, ale kiedy ja miałam kryzys w swoim życiu, ona pomogła mi wyjść z dołka. Myślę, że nie ma się co krępować takiej pomocy. Przecież wszystko jest dla ludzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronnnnika
Potwierdzam. Mój syn miał duże problemy ze sobą gdy w naszym domu nastały ciężkie chwile. Zaprowadziliśmy go do Pani Ślebody. Dziecko po paru spotkaniach było już zupełnie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona2153
Mieszkam w Wadowicach więc Kraków i okolice są dla mnie w porządku. Mogę pojechać też dalej jeśli ktoś ma mi na prawdę pomóc. Możecie podać jakieś namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynkkkka
600 435 522 - tu masz numer telefonu do Pani Marty. Trzymaj się tam kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
0 790 807 554, Dezyderata. Skoro mieszkasz w wadowicach to tam tez bedziesz miala bliziutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona2153
Dziekuję serdecznie za pomoc. Zadzwonię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też przeszłam w życiu przez takie ciężkie chwile. Mi pomogła bardzo Pani Bogal. Strach myśleć co by było gdyby nie ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona2153
Możesz podać jakieś namiary na tę Panią Bogal? Chciałabym sprawdzić każde źródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
krakowpsychoterapia.com - proszę. Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszma
Jeśli szukasz czegoś w okolicy Krakowa to zadzwoń do Pani Anety Bogal: 609 179 696 - bardzo pomogła mojej mamie kiedy mieliśmy ciężkie czasy w rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla poprawienia życia można skorzystać z psychoterapii, to jest niezłe rozwiązanie , pod warunkiem że psychoterapeuta jest pasujący do twojej osobowości,czasem trzeba zaliczyć kilku aby trafić na tego właściwego dla siebie. Ale też musisz wiedzieć, że nie musi to być terapeuta. Taką samą rolę albo nawet lepszą , może spełnić jakaś inna osoba, bliska ci i życzliwa, może to być siostra czy przyjaciółka, czy jakaś grupa wsparcia, często do tej roli nadaje się osoba która miała podobne przejścia i wyszła na prostą, Ogólnie, musi to być osoba z którą możesz rozmawiać, godzinami rozmawiać, aby wałkować temat do znudzenia, aby w czasie rozmawiania odnajdywać jakieś nowe definicje i znaleźć inny punkt widzenia, inne osoba może w tym pomóc bo ma inny ogląd świata i może widzieć to czego ty nie widzisz. Ważne jest aby ta osoba nie krytykowała cię i aby nie uważała że "weź się w garść", bo nie o to chodzi, Ważne jest aby to co w tobie się kotłuje i ten chaos wewnętrzny wynikający z zawalenia się poprzedniego życia,a aby to znalazło możliwość wydostania się na zewnątrz poprzez rozmawianie z empatyczną osobą. Rozmawiaj ile trzeba i tak długo ile trzeba, nawet kilka lat jeśli tak potrzebujesz, zawsze tak jak sama potrzebujesz. Dla pocieszenia powiem ci, że czas pomaga a samotność nie jest taka zła, bo ma swoje zalety, ważne abyś nie była osamotniona, ale pamiętaj że bycie singlem nieosamotnionym jest super rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli potrzebujesz wsparcia, psychoterapia może Ci pomóc. Najważniejsze to wykonać pierwszy krok. Musisz znaleźć odpowiedniego specjalistę. Początki bywają trudne, ale bądź cierpliwa. Są różne rodzaje psychoterapii - zarówno jeżeli chodzi o czas trwania, jak i sposób jej prowadzenia. Określ swój cel i przedstaw swoje problemy i oczekiwania na pierwszej wizycie. Celem psychoterapii może być zmiana postaw lub zachowań, praca nad samooceną, zdolnościami tworzenia więzi czy radzenie sobie z obawami i stresem. ___________________________________ www.pomocwkrakowie.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha771
Ja byłam na psychoterapii w dezyderacie. Oni mają ośrodek pod Nowym Targiem, ale na prawdę warto. Pomogli mi bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, że dużo osób pisze o tej dezyderacie. Chyba sama się z nimi skontaktuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam. Osobiście byłam zadowolona z gabinetu Harmonia Myśli i Ciała. Uważam, że to bardzo dobry gabinet. A psychoterapia naprawdę pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wciskanie kogos z problemami do bliskiej osoby,bo zrozumie,nie odtraci,doradzi to niedobry przyklad.Jak mozna czasem miesiacami zdreczac kogos tym samym?tylko terapia,bo to fachowcy a nie rady cioci Jadzi po imieninach u niej,ze skrotu myslowego uzyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli rozstanie dało mocno w kość wtedy warto poszukać pomocy u specjalisty który pomoże się z tym problemem uporać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×