Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

renta rodzinna po zmarlym ojcu czy ktos sie zna?

Polecane posty

Gość gość

mam pytanie- czy gdy dziecko skonczy 16 lat i oczywiscie uczy sie czy renta ulega zwiekszeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaWdowa
Moja córka pobiera rentę rodzinna ale z Krusu, waloryzacja jest co roku, w tym było to ok 6 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Renta przysługuje do momentu kiedy dziecko sie uczy. Moje podwyższenie renty bylo tylko wtedy gdy mama jeszcze raz podliczyla swoje lata pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ile wiem to renta rodzinna wynosi 80% (90%) podstawy rentowej (emerytalnej) wypracowanej przez zmarłego, czyli 80% renty jaką dostawałby ten zmarły, i tą kwotę dzieli się na wszystkich uprawnionych do renty po zmarłym. Każda renta lub emerytura podlega waloryzacji (prawie każdego roku) o jakiś tam mały procent czy kwotę. Renta rodzinna nie zależy od wieku dziecka , tylko od tego czy jest nieletni lub czy się jeszcze uczy, studiuje itp. Jeśli jest uprawniony to dostaje rentę w wysokości obliczonej przez ZUS Jedyne zwiększenia renty ...to waloryzacja (zależy od rocznej inflacji.......to niewielkie kwoty) oraz może się zdarzyć że wykażesz że zmarły miał dochody z pracy jeszcze inne, nieuwzględnione przy wcześniejszym obliczaniu renty ,( jakiś dodatkowy etat czy inne jakieś premie ). takie dochody które zwiększają podstwę obliczania renty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×