Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Modliszka22

System NFZ w którym sprawdzisz swoje wizyty badania a oszustwo przychodni

Polecane posty

Gość Modliszka22

Witajcie. Zalogowałam się do nowego systemu NFZ. Można w nim sprawdzić, z jakich usług medycznych korzystałam od 2009 r. I co się okazało???? Że przychodnia, w której jestem zapisana, wpisywała mi fikcyjne usługi np. domowa wizyta pielęgniarki ( 4 w ciągu 2 lat i to w takich terminach, gdy nawet mnie w moim mieście nie było ). Dodatkowo mam wpisany rezonans (!) oraz jakiś dziwne badania! Pewnie to częsta praktyka, chcą z NFZ-tu jak największy kontrakt zawrzeć i muszą wykazać, że mają takie zapotrzebowanie. Jest możliwość, żeby zgłosić do NFZ nieprawidłowości, ale najpierw pójdę do przychodni i powiem wprost, że coś kręcili. Jeśli mnie zbyją, wtedy oficjalnie to zgłoszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podaj adres strony tez to chetnie sprawdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam miesiąc wolnego
żeby sprawdzić trzeba mieć swój login i hasło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rejesracja nie wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zglos od razu na policje, ale nie w miejscu gdzie mieszkasz tylko w sasiednim wiekszym miescie. Pielegniarka dostala z NFZ pieniadze za cos czego nie zrobila. NFZ zaplacil za badanie ktorego nie wykonano tobie, tylko byc moze komus innemu, za "pieniadze do lapy". To oszustwo - nie ma co dyskutowac w przychodni i ich w ten sposob ostrzec, tylko od razu do wladz. Lekarska cholote trzeba uczyc prawa i uczciwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez kiedyś dostałam w łapy moja katę i tam wpisano mi że leczyłam zęby na kasę chorych, podczas gdy nie leczyłam zębów nigdy w życiu nigdzie, chodzę tylko ra w roku na kontrolę do stomologa prywatnie :o I jstem ciekawa czy po prostu w moje miejsce przyjęto kogoś na kasę chorych, czy lekarz wpisał sobie swojego prywatnego pacjenta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok zarejestrowałam sie. W tygodniu tylko odbiore w Gdynii dane do mojego konta i zobaczymy co tam u mnie nabazgrali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama już nie wiem. Mieszkam w małym mieście, tutaj klika lekarska mocno się trzyma, każdy każdego kryje. Nienawidzę tego typu praktyk, ale sama wykonuję zawód prawniczy i czuję się w obowiązku reagowania na każdy, nawet najmniejszy przejaw łamania prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W mojej najbliższej rodzinie też są tego typu przypadki usług, z których oni nie korzystali. Więc zakładam, że to większy preceder. Być może ten system ukróci nieuczciwe praktyk przychodni i szpitali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak to sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też się właśnie zarejestrowałam :o teraz będę musiała jechać sto kilosów w jedną stronę po ten pierdzielony login :o chociaż w sumie jeszcze dwie inne mało ważne sprawy od zeszłego roku czekają mnie do załatwienia w moim rodzinnym mieście, ogarnę w końcu wszystko za jednym zamachem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za jakis czas sie okaze ze potrzebujesz miec zrobiony rezonans to jeszcze c***owiedza,ze wykorzystalas limit bo np. przysługuje ci 1 rezo na rok. jak najbardziej zgłoś to!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten kraj jest chory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że jak najwięcej osób powinno się zarejestrować i dokładnie sprawdzić swoją historię usług medycznych. Mój tata np. w ciągu prawie 5 lat zapłacił w sumie składkę zdrowotną na kwotę prawie 13 tys zł, a skorzystał z usług za niecałe 200 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1gosc
ale mnie modliszka nakręciłaś.. zaraz wsiadam w auto i jadę do Gdynii po ten głupi login bo ciekawość mnie zżera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Im więcej nieprawidłowości zgłoszą pacjenci, tym większa będzie kontrola dot. kontaktów poszczególnych przychodni z NFZ. A wynika z tego, że przychodnie biorą z NFZ nienależne pieniądze i wpisują fikcyjne zabiegi, żeby tylko mieć więcej kasy. A potem zdziwienie, że państwowo do specjalisty masz czekać kilka miesięcy, ale prywatni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... ale prywatnie, jak zapłacisz za wizytę 100 zł ( w tej samej przychodni ), wizytę masz "od ręki"!!!! To przykład z mojej przychodni. Gdzie tu logika????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i wkręciłam, ale bądźmy wszyscy świadomi tego, co się dzieje wokół nas, często bez naszej wiedzy i pozwolenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facetto
tez zalozylem sobie konto na ZIP i co ? znalazlem tylko jedna nieprawidlowosc, ale mega mnie w****ila. bylem prywatnie wyrwac, a araczej usunac chirurgicznie zeba madrosci - za cala impreze zaspiewano mi 450 zł :( zaplacilem tyle, bo byl to nagly przypadek, a mi nie chcialo sie szuakc innego chirurga. no i sobie patrze i ... naciagnieto wtedy NFZ na 11,66 zł - malo bo malo, ale bez jaj. 5.13.00.2301010 - BADANIE LEKARSKIE STOMATOLOGICZNE Z INSTRUKTAŻEM HIGIENY JAMY USTNEJ 1 RAZ W OKRESIE 12 MIESIĘCY placac 450 zl, pogadanka jak pielegnowac rane pozabiegowa i zebodol, to chyba powinny byc w cenie, a nie w cenie panstwowej wizyty ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facetto
dokladnie tu wezma, tam wezma i kupe milionow zlotych NFZ traci. oczywiscie to zglosilem :P ale masa Polakow machnie reka ;) bo my tylko narzekac potrafimy, a jak nawet widzimi jakies nieprawidlowosci to myslimy - a co tam to w koncu pare zlotych, nikt nie zbiednieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rejestrujcie się, up :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
e no jechać 80 km po login mi sie nie uśmiecha nie mogli by przesłać poczta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jatakajakaś
ja bym sie zarejestrowała chcetnie, ale jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facetto
wchodzisz sobie tutaj https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/user/reg/regadd@default+start wchodzisz i postepujesz tak jak pisza na koncu bedziesz miala do wydruku wniosek z ODDZIALAMI GDZIE MOZESZ ZWROCIC SIE POD ODBIOR LOGINU I HASLA DOSTEPU DO ZIP, jedziesz do oddzialu do ktorego ci najwygodniej z tej listy. w nioske w sumie nawet nie jest potrzebny, ode mnie go nie chcieli, ale byla tam adresy oddzialow gdzie moge jechac to sobie go wydrukowalem. gdy jestes w oddziale, pokazujesz dowod tozsamosci - kobitka sprawdza twoje dane, drukuje login i haslo dostepu (pozniej mozesz je zmienic) no i w domu sie logujesz :P jak pierwszy raz korzystasz z ZIP to nie dziw sie ze nie ma tam twoich danych o swiadczeniach. one pojawia sie chyba do 24 hpo zalogowaniu ;) i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NacjonalizacjaSkładek
To jest przestępstwo karne fałszerstwa i wyłudzenia. Należy od razu powiadomić prokuratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje facetto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×