Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

tak szczerze czy ktorejs z was maluch sam odstawil sie od piersi?

Polecane posty

Gość gość

Po prostu sam zrezygnowal? Bratowa powiedziala ze jej dzieci rowno po pol roku same zrezygowaly..a mi sie nie chce wierzyc..karmiev11m i mam dosc.i na samo odstawienie sie nue zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Możę coś wtrącę
Moja córa zrezygnowała w wieku 8 mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może coś wtrącę
ale syna karmiłam rok i 9 mies, nie chciał innego mleka poza tym alergik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co obudzil sie i nie chcial tak po prostu? I co nie probowalas mu dac?nie dziwilo cie? Napisz cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 3 miesiącach karmienia po prostu sam z siebie, jednego dnia nie chciał piersi, od wracał glowe, odpychal. Próbowałam podawać pierś ale kończyło się krzykiem, płaczem, odwracaniem. Podałam ściągnięte, wypił minimalna ilość. W nocy i następnego dnia znów probowalam przestawiać i znów to samo, płacz, krzyk, odpychanie, odciągnietego wypijal 20-30 ml. Podałam mm i problem się skończył. Po 2 dniach probowalam znowu przystawic i podać odciągniete i znów krzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikomu się nie przyznałam, nawet mężowi. Ale moje dziecko zrezygnowało jak potajemnie zaczęłam wracać do palenia. Po jednym papierosie już nie chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój tak ale jak miał 16 mies tak z dnia na dzień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marisza111
mój jak na razie tylko z karmienie piersią w dzień zrezygnował. Zostały 2 karmienia: jedno przed spaniem i drugie w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, moje dziecko odstawiło się samo jak miało 13 miesięcy. Od 10 miesiąca stopniowo zmniejszałam ilość karmień. W 13 miesiącu karmiłam już tylko raz na dzień, aż pewnego dnia przystawiłam dziecko, a ono.. wieeeelki uśmiech i nie wie o co chodzi. Podjęłam jeszcze kilka prób ale nic z tego. Obyło się bezboleśnie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn jak skończył chyba 13 miesięcy, sam juz nie chciał. Córeczka od poczatku nie chciała, zrezygnowała jak miała 8 tygodni, po prostu wolała butlę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skąd wiedziała że woli butlę ? sama sobie ją podała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek też sam :( chcialam karmić 3 latka ale to było takie "basta" to był we wrześniu ssał 1 max 2 razy a potem było tak chciał cysia pocałował i odwracał buzie i zasypiał i tak się to skończyło ale to było dosłowne samoodstawienie bo w momencie kiedy wyciągałam odwracał głowe lub tylko przytulił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj mial pol roku,jak zaczal ,,cyrkowac'' przy piersi,wyginal sie,zloscil,wykrecal glowke....po tygodniu ,,walk"podalam butelke ,ktora zaakceptowal z entuzjazmem.I choc w planach mialam dlugie karmienie,moje dziecko zweryfikiwalo moje plany ,w sumie,to co najcenniejsze-wyssal,choc chorowitek byl i w trakcie karmienia i dlugo,dlugo po,do mw 10 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas identyczny przypadek jak u Ta Wredna. Syn jednego dnia pił normalnie, a na drugi dzień nie dał się przystawić i koniec. Miał wtedy 5 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"a skąd wiedziała że woli butlę ?" Ojej no chyba oczywiste, że ja jej podałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja tez wywnioskowalam,ze woli butle,jak z taka ochota wypijal,a piers odrzucil.I zeby nie bylo,ze od razu podalam butelke,jak pisalam wczesniej,dobry tydzien toczylismy walke,wreszcie uznalam,ze to bez sensu,on sie zloscil,mi tez lekko nie bylo,stad decyzja,a uwazam,ze sluszna,o butelce.Na poczatku troche bylo mi zal,no ale coz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To, że kilkumiesięczniak wzgardził piersią to nie samoodstawienie :D Pewnie mleko mu powoli leciało i się irytował a butelkę z miłą chęcią wciągnął. Dla mnie samoodstawienie jest w momencie, kiedy dziecko ma dostęp do piersi i świadomie rezygnuje z takiej formy jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"To, że kilkumiesięczniak wzgardził piersią to nie samoodstawienie " Proponuję zająć się czymś konstruktywnym a nie rozmyslaniem o takich glupotach. Jak nie chce mleka z piersi to podaje się butle a nie filozofuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka po jakis 8-9 m-cach, szybko zanikl mi tez pozniej pokarm, zgralysmy sie w czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie tez tak samo jak u tawredna było z tym, że chyba najgorsze było to jak miałam nawał przystawiałam córkę ona pociągnęła i zaczynało ciurkiem lecieć i już nie chciała tylko uciekała. Stwierdziłam po jakimś tygodniu, że idę po leki na zatrzymanie laktacji bo nic z tego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"To, że kilkumiesięczniak wzgardził piersią to nie samoodstawienie " Proponuję zająć się czymś konstruktywnym a nie rozmyslaniem o takich glupotach. Jak nie chce mleka z piersi to podaje się butle a nie filozofuje. xxxxxxxx Ale ja nie powiedziałam, ze krytykuję podanie butli- moje dziecko dokładnie w ten sam sposób przeszło na butelkę ale nigdy nie mówię, ze doszło u nas do samoodstawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:20 Ciekawe, że ty nie zajmiesz się czymś konstruktywnym tylko siedzisz tu i czytasz te "filozoficzne" bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja karmiłam na żądanie do ok 5,5 m-ca , co około 1-1,5-max 2h. czyli co chwilę, plus trochę mm tak ok 10-60 ml dziennie,jak nie starczało:) i sam zrezygnował z karmienia piersią, jeszcze z tydzień w nocy karmiłam aż się zorientował i zrobił awanturę, że nie chce i to był koniec. ale próbowałam po kilku dniach wrócić do karmienia i nic, żebyście to widzieli pierś w buzi, buzia otwarta i ta mina- eeee mamo i co ja mam z tym zrobić???? nawet nie próbował. choć może to dlatego że jestem w drugiej ciąży i może się smak mleka zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, moja córka miała 10 mies i tak po prostu z dnia na dzień nie chciała cycka. próbowałam jej dawać bo planowałam karmić do 1,5 roku ale niestety nie chciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn, gdy miał dwa lata i pięć miesięcy- powiedział, że już nie chce, woli herbatkę :-))). Myślałam, że z każdym tak łatwo, a okazało się z młodszym, że odstawianie to nie taka łatwa sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie wyglądało to tak, że zaraz jak wyszłam po cesarce do domu, to chyba na drugiej wizycie położna stwierdziła, że za mało przybiera na leku z piersi (fakt, że cały czas był do mnie przyklejony, a że za dużo nie leciało to cały czas pochlipywał). Kazała mi dokarmiać go po każdym karmieniu piersią. Ale jak już zasmakował butli to na pierś coraz niechętniej spoglądał. Ile my walk odbyliśmy... Kupiłam nawet taką specjalna butelkę medeli, której smoczek jest tak skonstruowany, że maluszek musi się tak samo namęczyć jak pijąc z piersi. Niemniej jednak to nie pomogło i gdzieś w połowie 3 miesiąca się poddałam. Zaznaczam jednak, że po zakończeniu nawału mlecznego, to zawsze już miałam bardzo mało mleka. Jak odciągałam, to było nie więcej niż 30 ml...:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ilość odciąganego mleka o niczym nie świadczy, tyle się o tym mówi :o po prostu przystawia się na zmianę do piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka przestala jesc z piersi w wieku ok 11m., zwyczajnie miala juz podawane inne posilki i nie miala ochoty na piers, z synkiem dluzej sie zeszlo. bo ok 14m., ale tez w podobny sposob sie odstawil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×