Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czarna 28

Terapia manualna u dzieci

Polecane posty

Witam Chciałabym usłyszec opinie innych rodzicow na tepat terapi manualnej.Ja jeżdze z synkiem do Głogowa do doktora Hrebelki, jak do tej poty byłam na 3 wizytach i jestem bardzo zadowolona. Synek jest po wzmożonym napięciu mieśniowym, zaczał pozno chodzic(20 miesiecy), bylo to chodzenie niestabilne, koślawe. w tej chwili jest wielka poprawa. Okazalo sie , czego wczesniej nie usłyszałam od żadnego lekarza robily sie przykurcze w lewej nożce , nożka skracała sie o prawie 2,5 cm :( Po kazdej wizycie u doktora widze poprawe u swojego dziecka, zreszta nie tylko ja co mnie ogromnie cieszy:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OptymistkaZ
Taka terapia jest bardzo ważna i przydatna, ale musisz trafić na dobrych lekarzy ja bardzo polecam specjalistów z http://www.luxmedica.pl/ , natomiast wiem, że Szczecin dla niektórych jest za daleko :( Jestem absolutnym zwolennikiem tej terapii, uważam że zawsze trzeba walczyć, a ludzki organizm jest bardzo podatny na rehabilitacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkafeifer
Droga „Czarna 28”, z tego co piszesz, to widzę że trafiłaś w dobre ręce. Fizjoterapeuci w naszym gabinecie również pracują, posługując się wieloma technikami które zdobyli na kursie terapii manualnej. To doskonałe „lekarstwo” na wiele bolączek rodziców małych dzieci, ale nie tylko. W terapii manualnej piękne jest to, że działa się na podłoże problemu, na podstawową przyczynę i dalej osiąga się piękne efekty leczenia. Z przykurczami i wzmożonym napięciem mięśniowym nie jest tak, że po prostu samo mija. Powiem więcej- objawy te nasilają się jeśli dana cześć ciała, dajmy na to nóżka, jak to jest w przypadku dziecka „Czarnej 28”, nie jest ćwiczona odpowiednio. Nieużyteczność, bierność ruchowa wywołuje bowiem wzrost napięcia mięśniowego. Dlatego właśnie wielkie brawa dla Ciebie, „Czarna 28”- zrobiłaś naprawdę dobry krok. Jednocześnie mam nadzieję, że teraz również jest wszystko w porządku z Twoim dzieckiem. A czy Wy, drogie Mamy, macie również podobnie jak „Czarna 28” podobne doświadczenia z zastosowaniem terapii manualnej u waszych pociech? Piszcie i dzielcie się swoimi doświadczeniami. Serdecznie Was pozdrawiamy Zespół GAMED Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem sprawdzony, skuteczny i co najważniejsze- naturalny sposób. Ja chodzę do Biomedos w Śremie i również polecam, bo efekty są rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja jestem zdania, że terapia manualna - jesli jest prowadzona przez bardzo dobrego lekarza to przyniesie rezultaty. Pamiętam, że znajomej z rodziny poleciłam specjalistę z Łodzkiego Centrum (http://neurostyk.pl/) bo dzieciaczkowi też groziło już że będzie miał krótszą nóżkę na szczęście po pół roku już jest bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A orientujecie sie moze czy metodę McKenziego można stosować u dzieci? Mam na myśli ten sposób leczenia: http://www.mckenzie.pl/ . Będe wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o sprawdzoną terapię to mogę polecić www.edu-kreacja.pl, naprawdę warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×