Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość DiK

Zakup mieszkania i remont Jak to ogarnąć

Polecane posty

Gość DiK

Witam wszystkich :) Kupiłam mieszkanie, 3 pokoje w bloku. Oczywiście nie obyło się bez kredytu hipotecznego. Załatwianie i oczekiwanie na decyzję trwało prawie 3 miesiące... Teraz z kredytu otrzymaliśmy dodatkowo niecałe 25.000 na remont. Szukamy porad w jaki sposób najtaniej wyremontować mieszkanie, jakie rzeczy są najważniejsze, co można sobie odpuścić, ewentualnie zrobić samemu, albo odłożyć na inny termin. Macie jakieś porady? A tu nasz mały pamiętnik opisujący przeboje przy zakupie mieszkania, mamy zamiar opisywać także remont krok po kroku 8-pietro.blogspot.cpm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiK
oczywiście w adresie na końcu ma być com... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podałes cembale zły adres bo nie wchodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiK
Już poprawiłam, rozszerzenie oczywiście com. Z tym cEmbałem to mogłeś sobie gościu darować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak krótko węzłowato możesz bo widzę,że się rozpisałas na tym blogu ja załatwiłam- zakup 3 pokoje, niewielkie, za to w dużym mieście , blisko centrum! w miesiąc niecały umowa przedwstępna 22 tys. wkład własny 100 tys kredyt 150 tys. pożyczki, również w rodzinie.. remontu nie planuję, wszystko jest, oczywiście do wywalenia i remontu za rok..się rozejrzę za remontem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiK
Podam adres bloga jeszcze raz 8-pietro.blogspot.com CZekam też na porady doświadczonych osób :) U nas niestety nie mieliśmy wkładu własnego, musimy radzić sobie sami Mieszkanie kosztowało nas 105 tys, do tego prowizja u pośrednika 2,5 tys, opłaty u notariusza - 3,5 tys. Bank dał nam niewiele czasu na remont - bo do stycznia 2014, tak więc w tym czasie musimy za pieniądze z kredytu wykonać najważniejsze prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to się ciesz,że tanio się udało moje -biuro 5 tys. za pośrednictwo notariuusz 2x po 1200 ubezpieczenie kredytu i mieszkanie małe ale ponad 300 tys tyle,że b. duże i modne, drogie miasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na razie nic nie robię może kuchnia, a właściwie aneks zabuduję na wymiar nowocześnie szare meble do sufitu ale to wyjdzie z 15 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"...Bank dał nam niewiele czasu na remont - bo do stycznia 2014, tak więc w tym czasie musimy za pieniądze z kredytu wykonać najważniejsze prace..." Wogole nie rozumiem tego zdania .... to bank decyduje do kiedy macie remont zrobic ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powodzenia ludzie..z M ja mam teraz pare lat raty miesięczne po 2.5 tys nie wiem jak to ogarnę a żyć trzeba, jeść, ubierać się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiK
Brzmi dziwnie, ale bank, jako, że udzielił nam kredytu na mieszkanie + remont, w styczniu przyjdzie skontrolować prace remontowe, czy kasa została dobrze wydana (dostaliśmy kosztorys prac remontowych i liste na co możemy tą kasę wydać: gładzie, płyty G-K, osprzęt wod-kan, glazura, roboty malarskie, podłogi, posadzki, wykładziny) My też mieszkamy w większym mieście - GOP, z tym że jeśli chodzi o ceny mieszkań - jednym z najtańszych w Polsce. Nie wyobrażam sobie kredytu na 200 czy 300 tysięcy... Chyba nigdy bym nie miała zdolności... Nas rata wyniesie jakieś 700 zł, tak więc dla dwóch osób jest to do zaakceptowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie priorytetem były podłogi, kuchnia i łazienka. Pokoje mogą poczekać na remont, najważniejsze przed wprowadzeniem to co wymieniłam, bo są to najbardziej brudne, uciążliwe prace. Dodatkowo stolarka jeśli wymga wymiany. I już brakło kredytu więc problem z głowy, co z pokojami i przedpokojem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja mam to m z firankami, meblami, lodówką, pralką oczywiście wszystko z czasem się wywali!! ale generalnie można wnieść walizke i zamieszkać to u was strasznie tanio! u mnie garsoniera 200 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiK
Właśnie zamierzamy w pierwszej kolejności wyremontować łazienkę, potem kuchnię. Chciałabym też właśnie zrobić podłogi. Staramy się maksymalnie ciąć koszty, już wiem, że ścianami zajmiemy się sami, panele również będziemy kłaść. Wielkim wyzwaniem jest dla nas łazienka, która ma niewiele ponad 3 m2 i do ustawnych nie należy. I cały czas zadaję sobie pytanie, czy wystarczy nam kasy na te najważniejsze podstawowe rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morrelkowa
Hej dziewczyny. My kupiliśmy mieszkanie w sierpniu , załatwianie kredytu trwało dwa miesiące. Strasznie dużo formalności mimo, że mieliśmy wkład własny. Na początek kupiliśmy mieszkanie 40m2 : jeden pokój, osoba łazienka, osobna kuchnia i balkon. Nie chcieliśmy przeginać z ratami w szczególności, że ja dopiero kończę studia. Rata 600 zł / msc. Mieszkanie znajduje się w czteropiętrowym bloku. Co do remontu to robi nam go tata męża ( ma firmę budowalną) i szczerze powiem, że na remont w tej chwili poszło nam 14 tysięcy , a mamy dopiero położone kafelki w kuchni ( fartuch) oraz w łazience na ścianie i podłodze. Muszę szczerze powiedzieć, że na kafelki wydaliśmy bardzo dużo kasy ( oczywiście najdroższe dekory i listwy dekoracyjne) , ale to i tak kropla w morzu :) Mamy jeszcze kupić kafelki na podłogę, panele do pokoju, farby na ściany. Kasa się kończy , a końca z remontem nie widać. Co do Twojego banku to dziwię się, że wyznaczył Wam taki termin. My co prawda wzięliśmy większy kredyt, a zostawiliśmy sobie na koncie część pieniędzy, które mieliśmy dać do wkładu własnego i przeznaczyliśmy je na remont. Gdybyśmy mieli wziąć ekipę remontową to w życiu by nam nie starczyło na remont, szczególnie że mieszkamy w dużym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dannam
Ja się właśnie bałam tego remontu i postanowiliśmy kupić mieszkanie wykończone pod klucz. Decyzji nie żałujemy tym bardziej, ze skorzystaliśmy przy okazji z dużej promocji u JWC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiK
Właśnie obkupiliśmy się w gazetki typu "M jak mieszkanie" itp, :) nabrałam też dużo katalogów z farbami . Niestety na zakup mieszkania "pod klucz" nie było nas stać. Ale przynajmniej wszystko będzie urządzone tak jak chcemu (no i jak pozwala nasz budżet) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak jest cena za m2 mieszkania wykończonego pod klucz u JWC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do remontu polecam firmę Home Depot która zajmuje się tym już od wielu lat. Znają najnowsze trendy i rzetelnie wykonują swoją pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie przy remoncie kluczowe było odwiedzanie salonów firmowych z fachową i chętną doradzania obsługą. Takie właśnie są salony firmowe Fluggera - a prócz tego z asortymentem godnym zakupu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem nie można oszczędzać na podstawowych materiałach bo to się zemści, np. jeśli nie kupimy farby odpowiedniej do warunków jakie panują w danym pomieszczeniu będziemy mieć problem np. z doczyszczeniem ściany w kuchni czy przedpokoju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flugger wypieprzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wzięłam pozyczke na stronie ---> www.naremont.pl Bez zbędnych formalności, kasa w 20 minut na koncie. Idealna na tego typu potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie remont robiła firma http://www.mab-bud.pl/. Zmieściliśmy sie idealnie w budżecie, który miałam zaplanowany. Bałam sie, że koszty będą większe, ale od razu ustaliłam z ekipą, ile możemy wydać na materiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rabarbarka89
W kwestii remontu najlepiej zaufać specjalistom. Nie ma sensu robić czegoś, jeżeli się na tym nie znasz. Zerknij na firmy typu http://kapitanremont.pl/ , oni z łątwością ogarniają remonty kompleksowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janinajonik
Jeżeli szukacie mieszkania we Wrocławiu to zajrzyjcie na stronę http://pcg.pl/mieszkania-wroclaw/ , sam dwa lata temu przez tego pośrednika kupowałem swoje cztery ściany i mają duży wybór mieszkań o zróżnicowanej lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×