Hanka Cz.
Zarejestrowani-
Zawartość
0 -
Rejestracja
-
Ostatnio
Nigdy
Wszystko napisane przez Hanka Cz.
-
decyzja 1.03 a kaska na koncie 8.04 Pozdrawiam!!
-
hej co tu tak cicho? u mnie nadal nie ma dopłat ale zima piękna sypie śnieg ale to już robi się " upierdliwe" Pozdrawiam!
-
pozdrawiam kasy nie mahttp://funduszeue.info/blog/2013/01/18/wyplata-onw-i-doplat-bezposrednich-za-2012-rok-stan-na-18-stycznia-2013/comment-page-10/#comment-62508
-
Karmelowy migdałowiec Składniki Przepis 2 duże i 1 mała paczki krakersów Lajkonik /w zależności jaką mamy blachę może starczy 2 paczki/ 10 dag płatków migdałowych - uprażonych na lekko złoty kolor na suchej patelni galaretka cytrynowa rozpuszczona w niecałej szklance wrzątku 0,5 litra śmietanki tortowej 30 % cukier puder do bitej śmietany do smaku ok. 1/2 szkl. lub mniej 25 dag masła lub margaryny wg upodobań 1 puszka karmelu Masa budyniowa: 1,5 szkl. mleka 5 żółtek 3 łyżki mąki zwykłej 3 łyżki maki ziemniaczanej 20 dag cukru cukier waniliowy 25 dag masła pół na pół z margaryną np kasią Masa budyniowa: Zagotować mleko, odlać 3/4 szkl i wystudzić - utrzeć żółtka z cukrem i cukrem waniliowym oraz z obiema mąkami na gładką masę rozprowadzić wystudzonym mlekiem. Połączyć z resztą mleka - zagotować ciągle mieszając do uzyskania .gęstego budyniu. Wystudzić i utrzeć z tłuszczem. Można dołożyć alkoholu dla polepszenia smaku. Cała tajemnica smaku tkwi w tym przegotowanym i ostudzonym mleku. :) Przełożenie ciasta: Spód blachy wyłożyć warstwą krakersów. Na to masa budyniowa i znów warstwa krakersów. Następnie karmel z puszki zmiksowany z masłem lub margaryną. /należy miksować dość zimny tłuszcz dodając po łyżce karmelu./ Znów warstwa krakersów - na koniec śmietana ubita z cukrem pudrem i tężejącą galaretką - wierzch posypujemy obficie prażonymi migdałami. Ciasto wędruje do lodówki i tam je najlepiej trzymać przez cały czas- musi sobie poleżakować kilka godzin albo najlepiej do dnia następnego. Po tym czasie kroi się jak zimne lody i do gorącej kawki smakuje wybornie. Polecam.
-
w każdym prawie sklepie jest gotowa masa krówkowa w puszkach ja kupuję w biedronce albo w polo
-
Sernik z masą krówkową i orzechami Składniki Przepis Kruchy spód: 20 dkg mąki pszennej 10 dkg masła lub margaryny 10 dkg cukru pudru 1 żółtko Masa serowa: 1 kg sera śmietankowego z wiaderka 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego (400g) 5 jajek + 1 białko 1 budyń waniliowy Cukier waniliowy lub aromat waniliowy 1 puszka masy krówkowej najlepiej orzechowej (400g) 10 dkg orzechów włoskich Wykonanie: Z podanych składników zagnieść kruche ciasto, zawinąć w folię i włożyć do lodówki na 30 min. Następnie przygotować formę do pieczenia (moja o wymiarach 24x24cm), wyłożyć papierem do pieczenia i wykleić dno ciastem. Podpiec spód przez ok 10 min w temp 170 st C. Ser przełożyć do miski, dodać mleko skondensowane, zmiksować, dodać zółtka, ponownie zmiksować, dodać budyń oraz cukier waniliowy lub aromat, wymieszać mikserem. Białka ubić na sztywną pianę, wmieszać delikatnie łyżką do masy serowej. Masę przelać na podpieczony spód. Piec 1 godz w temp 160-170 st C. Studzić przy lekko uchylonych drzwiczkach piekarnika. Na wystudzonym serniku rozprowadzić masę krówkową (ja dałąm 3/4 puszki) i posypać orzechami. Schłodzić w lodówce. Sernik jest przepyszny, można powiedzieć cud, miód i orzeszki;) Polecam!
-
jaka tu cisza ,może coś słodkiego? Sernik z masą krówkową i orzechami Składniki Przepis Kruchy spód: 20 dkg mąki pszennej 10 dkg masła lub margaryny 10 dkg cukru pudru 1 żółtko Masa serowa: 1 kg sera śmietankowego z wiaderka 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego (400g) 5 jajek + 1 białko 1 budyń waniliowy Cukier waniliowy lub aromat waniliowy 1 puszka masy krówkowej najlepiej orzechowej (400g) 10 dkg orzechów włoskich Wykonanie: Z podanych składników zagnieść kruche ciasto, zawinąć w folię i włożyć do lodówki na 30 min. Następnie przygotować formę do pieczenia (moja o wymiarach 24x24cm), wyłożyć papierem do pieczenia i wykleić dno ciastem. Podpiec spód przez ok 10 min w temp 170 st C. Ser przełożyć do miski, dodać mleko skondensowane, zmiksować, dodać zółtka, ponownie zmiksować, dodać budyń oraz cukier waniliowy lub aromat, wymieszać mikserem. Białka ubić na sztywną pianę, wmieszać delikatnie łyżką do masy serowej. Masę przelać na podpieczony spód. Piec 1 godz w temp 160-170 st C. Studzić przy lekko uchylonych drzwiczkach piekarnika. Na wystudzonym serniku rozprowadzić masę krówkową (ja dałąm 3/4 puszki) i posypać orzechami. Schłodzić w lodówce. Sernik jest przepyszny, można powiedzieć cud, miód i orzeszki;) Polecam!
-
Wszystkiego najlepszego w NOWYM ROKU!!!
-
o witam moi drodzy u mnie konto puste a u was coś płacą w mojej miejscowości nikt się nie chwali żeby dostał dopłaty ja to mówię że siedzą cicho żeby reszta nie chciała pożyczyć. A mróz trzyma ! trzymajcie się ciepło pozdrawiam!
-
witam ,witam wreszcie trochę uporaliśmy się z robotą jest więcej czasu młodzież się rozjechała i sami zostaliśmy w polu zostały jeszcze opryski , muszę się pochwalić byliśmy starostami na dożynkach powiatowych.pozdrowienia !!
-
witam po długim czasie już po wykopkach dzisiaj zaczęliśmy kosić kukurydzę na kiszonkę w końcu spadł deszcz .
-
hej kochani w sobotę zakończyły się żniwa u nas w gospodarstwie jeszcze trochę słomy do pozbierania i finito a trochę rzepaku zasiane jeszcze ok10 ha do zasiania Gabi trzymaj się nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej.
-
witam o Zorka to ty jakieś mutanty w ogródku masz no u mnie to buraczki całkiem fajne , ogórków utrzęsienie już nie chce mi się zaprawiać a cebula to malutka , żniwa na połmetku takie z doskoku trochę pogody to w pole
-
Gabi ta twoja"rozdarta" córcia to konkurencja dla elany trzymaj się kochana dasz radę wiem coś na ten temat.
-
o witam trochę mnie nie było bo po euro wyjechałam na krótki urlop żeby zregenerować się przed żniwami Wichura była też i u nas 20-letnia wierzba przewróciła się na budynek gospodarczy ale na szczęście nikt nie ucierpiał Pozdrawiam!!
-
o witam trochę mnie nie było bo po euro wyjechałam na krótki urlop żeby zregenerować się przed żniwami Wichura była też i u nas 20-letnia wierzba przewróciła się na budynek gospodarczy ale na szczęście nikt nie ucierpiał Pozdrawiam!!
-
u mnie w ogródku kiepsko marchew wcale nie wzeszła musiałam siać drugi raz chyba nas kantują na nasionach jak zbierałam kiedyś swoje nasionka to wszystko rosło a teraz to deszczu jest dosyć.
-
hej witam oczywiście oglądam mecze z całą rodziną i jak na razie to super zobaczymy w sobotę . u nas pogoda nieciekawa a jeszcze siano do pozbierania ale to się wszystko da najważniejsze żeby zdrowie i chęci były a zadłużonym radzę nie męczcie się bo wam to nie wychodzi praca na roli ma przynosić zyski i zadowolenie
-
wiórki kokosowe zrumienić na margarynie ostudzić i wyłożyć na budyń
-
Ciasto z wiórkami Składniki Przepis Spód: - 4 jajka - pół szklanki cukru - szklanki mąki - pół łyżeczki proszku do pieczenia Krem budyniowy: - 2 szklanki mleka - 4 łyżki mąki ziemniaczanej - 2 żółtka - 1 szklanka cukru pudru - 25 dag margaryny Kasia Wiórki: - 20 dag wiórek kokosowych - 12,5 dag margaryny Kasia Spód: Białka ubić ze szczyptą soli, dodać cukier i nadal ubijać. Dodać żółtka i jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę, proszek do pieczenia i delikatnie wymieszać. Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej formy o wymiarach 25 x 36 cm. Piec około 25 minut w temperaturze 170 C. Ostudzić. (ja wstawiam do rozgrzanego do 180 C piekarnika i po 15 min jest gotowy, aczkolwiek wcześniej mając piec gazowy trzymałam ok. 30 min) Budyń: Jedną szklanką mleka zagotować. W drugiej szklance mleka rozmieszać mąkę ziemniaczaną, żółtka i wlać do gotującego się mleka. Ugotować budyń i ostudzić. Miękką margarynę Kasia utrzeć na puszystą masę z cukrem pudrem, dalej ucierając dodawać ostudzony budyń. Gotowy krem budyniowy wyłożyć na ostudzonym biszkopcie. Trzeba pamiętać, żeby bardzo dokładnie i raczej energicznie mieszać budyń, gdyż w przeciwnym razie tworzą się grudki, których później nawet przy miksowaniu z margaryną jest ciężko się pozbyć! (nie dodaje całej margaryny, a gdzieś tak 3/4, dzięki czemu krem jest troszkę lżejszy:) ) Wiórki: Wiórki kokosowe zrumienić na margarynie, ostud
-
Zorka nie denerwuj się ten anty coś tam to pisać specjalnie nie potrafi literki mu się mieszają i pewnie nikt go nie chce słuchać a czytać to pewnie też nie. POZDROWIENIA DLA STAŁYCH BYWALCÓW FORUM skoczków nie potrzebujemy.
-
Placek Rabarbarowy Składniki Przepis Ciasto: kostka margaryny do pieczenia np. Kasia 2 łyżki smalcu 2 łyżki śmietany 3/4 szklanki cukru 5 żółtek 3 szkl. mąki 2 łyżeczki proszku do pieczenia Owocowe nadzienie: 75dag rabarbaru 1 opakowanie jasnego kisielu 2 łyżki cukru Piana: 5 białek szklanka cukru 1 opakowanie jasnego kisielu Kruszonka: 100g mąki 100g masła 50g cukru Miękką margarynę, smalec, śmietanę, cukier i żółtka zmiksować. Dodać mąkę i proszek, ponownie zmiksować do uzyskania gładkiej masy i wylać do natłuszczonej formy. Rabarbar pokrojony w kostkę wymieszać z cukrem i kisielem (nierozpuszczonym - w formie proszku), wysypać na ciasto. Z białek, szklanki cukru i jeszcze jednego kisielu (też nierozpuszczonego) ubić pianę i przykryć nią rabarbar. Zagnieść kruszonkę i pokruszyć ją na ciasto. Piec ok. godziny w 175 stopniach. SMACZNEGO
-
o witam pusto tutaj ale pewnie prace się spiętrzyły bo i ogród u nas koszą żyto na zielonkę , dzisiaj było -1 w nocy .Gabi jak samopoczucie? pozdrowienia dla wszystkich!
-
Sernikowy tygrysek Składniki Przepis Wielkanocny tygrysek na masę ser na serniki 1,30 kg jajka 5 szt cukier 1 kopiasta szklanka mleko 3/4 szkl kasza manna 2 łyżki budyń (jasny) 1 szt budyń czekoladowy 1 szt na ciasto mąka 3 szkl kakao 2 kopiaste łyżki żółtka 4 szt margaryna albo masło 1 kostka (250g) cukier 1/2 szkl proszek do pieczenia 2 łyżeczki Do mąki dodać cukier, kakao, proszek do pieczenia i pokrojoną w kostkę margarynę. Wszystko wymieszać siekając nożem. Dodać żółtka, zagnieść ciasto i odłożyć do lodówki. Gdyby ciasto było zbyt suche można w trakcie zagniatania dodać śmietanę. Do miski wybić jajka dodać cukier i zmiksować na puszystą masę. Dodać ser, mleko, dowolny aromat i kaszę mannę. Wszystko zmiksować i podzielić na połowy. Do jednej części dodać budyń jasny np waniliowy a do drugiej czekoladowy. Wymieszać każdą część osobno. Żeby czekoladowa część sera była bardziej wyrazista można dodać trochę kakao. Dużą blaszkę natłuścić i rozkruszyć palcami na nią 2/3 ciasta. Wylać najpierw jedną masę serową, a potem drugą. Widelcem fantazyjnie zmieszać obie masy. Sernik będzie w prążki. Na wierzch masy serowej rozkruszyć pozostałe ciasto. Piec ok 60 min.