Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

tokoferolka

Zarejestrowani
  • Zawartość

    0
  • Rejestracja

  • Ostatnio

    Nigdy

Reputacja

0 Neutral
  1. siwaaa współczuje twojemu dziecku że ma taką matkę. Tyle w temacie, sądzę że jesteś jeszcze młodą głupią nic nie wiedzącą o życiu trzpiotką. Życzę powodzenia w życiu. A co do tego że nie mam już szans na Zamenhoffa:) W d... byłyście i g... widziałyście. :) A o mnie i moim życiu nic nie wiecie, więc swoje zgryźliwości proszę wyładować na mężu. Żegnam co poniektóre chamki.
  2. Tak to prawda, zarzuciłam wczesniej że panuje tu "burdel" ale nie skłamałam, sens był taki że tematu tytułowego już nie było żadnej strony. Ja pracuję na pełny etat, mam dziecko które musze wozić codziennie na rehabilitację, w ciąży hormony buzowały a ja musiałam marnowac czas na czytanie o mlekach, pieluchach i innych takich. Do nikogo więcej nic nie pisałam, więc proszę mnie nie oskarżać że zadałam pytanie aby dalej mącić - nie to było moim zamiarem. Po pierwsze poród już wielkimi krokami się zbliża, a ja dalej nie wiem gdzie będę rodzić. Poza tym dlaczego mam zakładać że mi się nie uda naturalnie, skoro za pierwszym razem się udało? Oczywiście różne rzeczy mogą się zdarzyć, ale grunt to nastawić się pozytywnie.
  3. Dziewczyny bardzo interesuje mnie czy u Arciszewskich przestrzegane sa niektóre wytyczne, które weszły w życie chyba w zeszłym roku, a mianowicie: "... XXII. Opieka nad noworodkiem. 1. Bezpośrednio po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do skóry, który będzie trwał co najmniej dwie godziny po porodzie. W tym czasie należy zachęcać matkę do rozpoznania momentu, kiedy dziecko jest gotowe do ssania piersi, a także obserwować zarówno matkę jak i dziecko, kontrolując cechy dobrego przystawienia i pozycji przy piersi, a w razie potrzeby zaoferować pomoc. Kontakt ten może być przerwany w sytuacji wystąpienia zagrożenia życia lub zdrowia matki lub noworodka, odnotowanego w dokumentacji medycznej. 2. Należy dokonać wstępnej oceny stanu noworodka na podstawie skali Apgar. Ocena ta może być dokonana na brzuchu matki, jeżeli nie występują przeciwwskazania zdrowotne. Wyniki tej oceny należy odnotować w dokumentacji medycznej. [3. ...] 6. Po pierwszym kontakcie z matką noworodek jest oceniany, jeżeli to możliwe w obecności matki, z uwzględnieniem konieczności zapewnienia właściwej, ze względu na zdrowie noworodka, temperatury otoczenia. ... 8. W okresie noworodkowym należy zapewnić warunki prawidłowej laktacji i odżywiania noworodka poprzez: 5) nie podawanie noworodkom karmionym piersią do picia wody, roztworu glukozy lub nie dokarmianie ich sztucznym mlekiem początkowym, jeśli nie wynika to ze wskazań medycznych; 6) nie stosowanie, w okresie stabilizowania się laktacji, smoczków w celu uspokajania noworodka." Bedę bardzo wdzięczna jak opiszecie jak to u was wyglądało po porodach zarówno naturalnych jak i po ceasarkach? Czytałam calutki wątek ale na te pytania nie znalazłam odpowiedzi. Albo przegapiłąm, przepraszam:)
  4. Ludzie to jet topik o Zamnhoffa. Błagam jak chcecie rozmawiać o mleku, hippach, pileuchach, wózkach, pediatrach i innych rzeczach przenieście się na inny topik. Dziewczyny, które chcą rodzić na Zamenhoffa i wchodzą tu aby się dowiedzieć czegoś o porodach trafiają na ten śmietnik. Masakra jakaś. Kilkadziesiąt stron nie na temat. Trzymajmy się tematu, a nie taki burdel o wszystkim.
×