Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

AnullaASK

Zarejestrowani
  • Zawartość

    0
  • Rejestracja

  • Ostatnio

    Nigdy

Reputacja

0 Neutral
  1. Dzięki Kilciu za rady. Wolałabym najpierw ograniczyć się do lubelskich lekarzy, bo mi zdecydowanie bliżej. Może ktoś ma namiary na sensownego neurochirurga z Lublina? Chodzi mi o ocenę wyników RMI, a więc o kogoś, kto nie tylko przeczyta opis, ale też obejrzy nagranie z badania i sam pogłówkuje.
  2. W sumie, trudno mi ogarnąć, co jest skutkiem, co przyczyną. Oprócz wysokiej prolaktyny i gruczolaka mam niedoczynność tarczycy, niedoczynny prawy jajnik, brak miesiączki (naturalnej od 2005 r., a urodziłam 2 dzieci).
  3. To, że guz prolaktynowy stwierdzono na podstawie poziomu prolaktyny - 141 jednostek (przy normie do 25). Oznaczenie było już po 3 miesiącach leczenia bromergonem w dawce 5 mg. Po roku poziom prl w normie, ale mlekotok trwa. U mnie hiperprolaktylemia ujawniła się po porodzie, ale leczenie przerwała kolejna ciąża. Dopiero ponad rok od porodu skierowano mnie na RMI. Zastanawia mnie, jaką wielkość miał mój gruczolak na początku leczenia. Samopoczucie mam fatalne od 3 lat, ale najpierw myślałam, że macierzyństwo mnie przerasta ;) Tyle, że bóle głowy, mdłości, zasłabnięcia i humory pojawiły się, gdy córka miała jakieś pół roku, a więc przesypiała całe noce i powinno już być z górki.
  4. Witam i od razu mam prośbę ;) Miesiąc temu zrobiono mi RMI przysadki z kontrastem. Potwierdzono istnienie mikrogruczolaka prolaktynowego. Biorę bromergon od roku i moja endo stwierdziła, że pozostajemy przy dawce 2,5mg (do jesieni brałam 5mg, ale skutki uboczne mnie rozwalały, a prolaktyna wróciła w granice normy, więc zmniejszyła dawkę, pomimo trwającego mlekotoku). Badanie kontrolne rezonansem za dwa lata. To na tyle zaleceń lekarskich, tyle, że nie oglądała nagrania z badania, oparła się na opisie: Przysadka asymetryczna, nieco większa po stronie lewej, gdzie w badaniu dynamicznym obecne jest ognisko słabszego wzmocnienia o średnicy 6mm. Zmiana ma wysoki sygnał w obrazach T2-zal. W korelacji z danymi klinicznymi zmiana może odpowiadać nietypowemu gruczolakowi, ze zwyrodnieniem torbielowatym. W różnicowaniu należy uwzględnić inne zmiany torbielowate - torbiel kieszonki Rathkego. Wskazane badanie kontrolne. 1). Czy ktoś jest w posiadaniu informacji o gruczolakach przysadki ze zwyrodnieniem torbielowatym? 2). Czy nietypowy gruczolak wymaga konsultacji z neurochirurgiem pomimo niewielkich rozmiarów i wydzielania prolaktyny (które leczy się zazwyczaj farmakologicznie). 3). Czym się może objawiać torbiel kieszonki Rathkego? Jak ją odróżnić od prolactinomy? Szukam w Necie, ale na dzień dzisiejszy: "Wiem, że nic nie wiem." Endo nawet się nie zająknęła na temat tych nietypowości, a ja byłam jeszcze w lekkim szoku, bo wizytę u niej miałam tuż po odebraniu wyników RMI. Szczęśliwego 2014 roku! Trafnych diagnoz. Udanych terapii i zabiegów. Dobrego samopoczucia. Niech problemy zdrowotne nie odbierają nam radości życia.
×