specjalista_szkla_com
Zarejestrowani-
Zawartość
0 -
Rejestracja
-
Ostatnio
Nigdy
Wszystko napisane przez specjalista_szkla_com
-
WSTYDZE SIE NOSIĆ OKULARY! OKULARNICE JAK SIE PRZEŁAMAŁYSCIE
specjalista_szkla_com odpisał na temat w Zdrowie i uroda
Teraz salony optyczne oferują tak ogromy wybór opraw, spośród których na pewno każdy jest w stanie znaleźć dla siebie coś w czym będzie się czuł dobrze i sobie podobał. Polecam zajrzeć np. na stronę kodano.pl i samemu się przekonać. Sprawę ułatwia fakt, że sklep ten umożliwia darmową przymiarkę okularów w domu. -
Laserową korekcję wzroku powinno się wykonać w momencie gdy wada wzroku jest stabilna i się nie pogłębia.
-
Możliwymi, choć bardzo rzadkimi (1-2%) powikłaniami po operacji zaćmy są: -krwotok do wnętrza oka, -zakażenie wewnątrzgałkowe, -obrzęk centralnej części siatkówki, odwarstwienie siatkówki, -skok ciśnienia wewnątrzgałkowego, -odwarstwienie siatkówki, -zaćma wtórna.
-
Do długotrwałej pracy przy komputerze warto też stosować ochronne okulary z powłoką antyrefleksyjną, która niweluje odblaski i zwiększa kontrast widzenia. Ogromny wybór w bardzo korzystnych cenach oferuje np. sklep Kodano: https://kodano.pl/
-
Udowodniono, że do wzrostu krótkowzroczności osiowej przyczynia się zbyt długotrwała praca z bliska. Dlatego by ten proces spowolnić zaleca się przestrzeganie zasad higieny pracy wzrokowej: czytanie w pozycji siedzącej, trzymanie tekstu w odpowiedniej odległości, dystans przy pracy z bliska nie mniejszy niż 40 cm., zapewnienie dobrego oświetlenia miejsca pracy i stosowanie przerw podczas długotrwałej pracy z bliska.
-
Zaćma powoduje stopniowe pogarszanie ostrości wzroku. Objawy wzrokowe w początkowym okresie jej powstawania zależą od typu. Jeśli zmętnienie dotyczy tylnej torebki soczewki, to upośledzenie widzenia jest większe w jasnym oświetleniu i przy patrzeniu z bliska (np. przy czytaniu) niż przy patrzeniu w dal (tzw. zaćma podtorebkowa tylna). Osoby z zaćmą jądrową, umiejscowioną w środkowej części soczewki, widzą źle w jasnym oświetleniu i twierdzą niekiedy, że tracą wzrok po wyjściu na zewnątrz w słoneczny dzień, a względnie dobrze widzą z bliska. Z powstawaniem zaćmy jądrowej związane jest zjawisko zmiany wady wzroku w kierunku krótkowzroczności przez co część osób odczuwa pozorną, przejściową poprawę ostrości wzroku – mogą czytać ponownie bez okularów. W przypadku zaćmy korowej zmętnienia są początkowo zlokalizowane na obwodzie soczewki. Powoduje to złe widzenie zwłaszcza o zmroku i w ciemnych pomieszczeniach.
-
Może warto spróbować skonsultować się ze specjalistą zajmującym się terapią widzenia.