Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

specjalista_szkla_com

Zarejestrowani
  • Zawartość

    0
  • Rejestracja

  • Ostatnio

    Nigdy

Wszystko napisane przez specjalista_szkla_com

  1. Teraz salony optyczne oferują tak ogromy wybór opraw, spośród których na pewno każdy jest w stanie znaleźć dla siebie coś w czym będzie się czuł dobrze i sobie podobał. Polecam zajrzeć np. na stronę kodano.pl i samemu się przekonać. Sprawę ułatwia fakt, że sklep ten umożliwia darmową przymiarkę okularów w domu.
  2. specjalista_szkla_com

    wizyta u okulisty/optyka-bardzo prosze o pomoc

    Na dobór soczewek kontaktowych można się zgłosić do okulisty lub optometrysty, zarówno w prywatnym gabinecie jak i salonie optycznym (pod warunkiem, że świadczy tego typu usługi). Szczegółowy opis jak wygląda badanie pod kątem doboru soczewek znajduje się w poniższym linku: https://www.szkla.com/poradnik_badanie-wzroku.html Specjaliści zajmujący się doborem soczewek kontaktowych zazwyczaj dysponują w swoim gabinecie zestawem soczewek próbnych. Jeżeli nie mają ich na stanie, wówczas zamawiają je bezpośrednio od producenta. Na ich podstawie specjalista ocenia, które soczewki są dla danego pacjenta odpowiednie. Specjalista też decyduje, oczywiście w konsultacji z pacjentem, o tym jaki rodzaj soczewek będzie dla niego najlepszy (np. czy jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne). Po prawidłowym dopasowaniu soczewek próbnych pacjent może już w nich wyjść. Koszt soczewek próbnych najczęściej jest już wliczony w cenę badania, która waha się średnio w granicach 70-120 zł. Niektóre salony optyczne oferują np. bezpłatne badanie pod kątem doboru soczewek kontaktowych pod warunkiem dokonania zakupu dwóch opakowań soczewek.
  3. specjalista_szkla_com

    Wada wzroku!!

    Laserową korekcję wzroku powinno się wykonać w momencie gdy wada wzroku jest stabilna i się nie pogłębia.
  4. specjalista_szkla_com

    Zaćma - jakie powikłania?

    Możliwymi, choć bardzo rzadkimi (1-2%) powikłaniami po operacji zaćmy są: -krwotok do wnętrza oka, -zakażenie wewnątrzgałkowe, -obrzęk centralnej części siatkówki, odwarstwienie siatkówki, -skok ciśnienia wewnątrzgałkowego, -odwarstwienie siatkówki, -zaćma wtórna.
  5. specjalista_szkla_com

    zmęczone oczy

    Do długotrwałej pracy przy komputerze warto też stosować ochronne okulary z powłoką antyrefleksyjną, która niweluje odblaski i zwiększa kontrast widzenia. Ogromny wybór w bardzo korzystnych cenach oferuje np. sklep Kodano: https://kodano.pl/
  6. specjalista_szkla_com

    Pogłębiająca sie wada wzroku

    Udowodniono, że do wzrostu krótkowzroczności osiowej przyczynia się zbyt długotrwała praca z bliska. Dlatego by ten proces spowolnić zaleca się przestrzeganie zasad higieny pracy wzrokowej: czytanie w pozycji siedzącej, trzymanie tekstu w odpowiedniej odległości, dystans przy pracy z bliska nie mniejszy niż 40 cm., zapewnienie dobrego oświetlenia miejsca pracy i stosowanie przerw podczas długotrwałej pracy z bliska.
  7. specjalista_szkla_com

    Jak rozpoznać zaćmę ?

    Zaćma powoduje stopniowe pogarszanie ostrości wzroku. Objawy wzrokowe w początkowym okresie jej powstawania zależą od typu. Jeśli zmętnienie dotyczy tylnej torebki soczewki, to upośledzenie widzenia jest większe w jasnym oświetleniu i przy patrzeniu z bliska (np. przy czytaniu) niż przy patrzeniu w dal (tzw. zaćma podtorebkowa tylna). Osoby z zaćmą jądrową, umiejscowioną w środkowej części soczewki, widzą źle w jasnym oświetleniu i twierdzą niekiedy, że tracą wzrok po wyjściu na zewnątrz w słoneczny dzień, a względnie dobrze widzą z bliska. Z powstawaniem zaćmy jądrowej związane jest zjawisko zmiany wady wzroku w kierunku krótkowzroczności przez co część osób odczuwa pozorną, przejściową poprawę ostrości wzroku – mogą czytać ponownie bez okularów. W przypadku zaćmy korowej zmętnienia są początkowo zlokalizowane na obwodzie soczewki. Powoduje to złe widzenie zwłaszcza o zmroku i w ciemnych pomieszczeniach.
  8. specjalista_szkla_com

    wysoka krotkowzrocznosc-pomocy!!

    Może warto spróbować skonsultować się ze specjalistą zajmującym się terapią widzenia.
×