TANIEC POWIĄZANY z AFRYKĄ czyli zawiąż dziecko w chustę i tańcz! :)
Zapraszamy do udziału w autorskich warsztatach tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej, przeznaczonych dla RODZICÓW z DZIEĆMI w CHUSTACH/nosidłach, KOBIET w CIĄŻY oraz planujących potomstwo :) Inspirowane baletem afrykańskim choreografie instruktorki- tancerki i podróżniczki Anety Szlachety- zabiorą Was w podróż do źródeł tańca i muzyki, zgodnie z nurtem rodzicielstwa bliskości :)
Warsztaty obywają się przy muzyce na żywo!!
Obecny podczas warsztatów certyfikowany doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach, pomoże poprawnie i bezpiecznie zawiązać chustę !
MIEJSCE: Discofox Dance School
Galeria Pestka I pietro obok sklepu kik Al. Solidarności 47
SOBOTA: godz. 13:30-15:00
KOSZT:
50 zł ( przy płatnościach do 20 październik)
60 zł (po 20 październik)
ZAPISY e- mailowo lub telefocznie:
e-mail: kontakt@discofoxpoznan.pl
Zapisuje się/ Warsztaty Afro/ 27.10.2018
tel. + 48 729 416 049
UWAGA wpłata gwarancją rezerwacji miejsca! Informacje przy zapisach!
Przy rezerwacji i przelewach prosimy o wcześniejszy kontakt emailowy/ telefoniczny!!!
Tytułem: Imię Nazwisko/ Warsztaty Chusty/ 27.10.18
** Kontakt do prowadzącej:
e-mail: taniec.afro@gmail.com
tel. +48 504 390 061
(prosimy pisać wyłącznie w sprawach dotyczących przebiegu warsztatu)
Informacje o instruktorce:
ANETA SZLACHETA (Afrotonika Rytm &Ruch)- animatorka kultury, ekolożka, instruktorka tańca afrykańskiego, podróżniczka, mama Rozalki, którą motała w chustę od urodzenia i z którą tańczyła, będąc w ciąży. Inspiruje się kulturą Afryki Zachodniej, do której podróżuje ucząc się tańca u źródeł od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich (Gwinea/ Mali) oraz tradycyjnego tańca z wiosek regionu Hamana (Gwinea Górna). Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi liczne warsztaty tańca dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu "Freaki Afryki". Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą ( m.in Rosja, Francja, Szwajcaria, Włochy, Austria, Niemcy, Czechy, Litwa) z tancerzami światowej klasy, takimi jak Babara Bangoura Fakoly (Gwinea), Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Seckou Keita (Senegal), Adama Dembele (Burkina Faso), Harouna Dembele (Burkina Faso), Italo Sylla (Gwinea) i wieloma innymi. Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie. Tancerka zespołu CBB Ensemble.
Dlaczego warto tańczyć z nami? :)
RYTMICZNY TANIEC RODZICA Z DZIECKIEM W CHUŚCIE wzmacnia więzi, poczucie bezpieczeństwa, sprzyja rozwojowi maleństwa, relaksuje go i pomaga
wyciszyć się. Jest sposobem na przywrócenie mamom sprawności fizycznej po ciąży i porodzie. Wspólny taniec rodziców z dziećmi integruje i uczy współpracy w grupie, a co najważniejsze jest wspaniałą zabawą!
TANIEC AFRYKAŃSKI wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, dodaje pewności siebie, zaspokaja potrzebę naturalnego „kontaktu z ziemią”- przez co wpływa na poczucie własnej wartości!
RYTM I RUCH istnieją od zarania dziejów, całe ludzkie życie jest z nimi związane. Już w brzuchu matki płód tańczy w rytm bicia jej serca. Nie od dziś wiadomo, że muzyka i taniec wpływają na sferę duchową, sensoryczną, motoryczną i intelektualną. Im prędzej rozbudzimy twórczą aktywność u dzieci, tym łatwiej będzie im wyrazić emocje i siebie- w przyszłości.
AFRYKA ZACHODNIA jest jednym z ostatnich miejsc, gdzie taniec i muzyka towarzyszą jej mieszkańcom podczas codziennego życia, czyniąc je radośniejszym i piękniejszym. Afrykanki noszą swoje dzieci w chustach wykonując codzienne prace, ale także śpiewają i tańczą w rytm bębnów, z maluszkami na plecach. Dzięki temu ich dzieci już od najmłodszych lat osłuchują się z muzyką, rytmem, uczestniczą w życiu społeczności. Naśladując ruchy tańczących rodziców- bardzo szybko rozwijają w sobie poczucie rytmu, muzykalność i ciekawość świata