Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Juliaj

Zarejestrowani
  • Zawartość

    237
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

79 Excellent

Ostatnio na profilu byli

2567 wyświetleń profilu
  1. ----------Dziewczyny w ciąży------------------------------------------------------------------ @Juliaj; 31 lat; Trzecia ciąża; 17 tydzień ciąży; Dziewczynka; Hanna; termin: 05.09.2021 @justynarka; 31 lat; Pierwsza ciąża; 15 tydzień ciąży; termin: 21.09.2021 @malwina334; 34 lata; Trzecia ciąża; 15 tydzień ciąży; termin: 21.09.2021 @enya; 37 lat; Czwarta ciąża; 15 tydzień ciąży; Dziewczynka; termin: 18 września 2021 @Kicikici26; 14 tydzień ciąży; termin: wrzesień 2021 @Asiabaaia; 15 tydzień ciąży; termin wrzesień 2021 ------------Termin na inny miesiąc-------------------------------------------------------- @AnnaMatka; 45 lat; Druga ciąża; 6 tydzień ciąży; 07.11.2021 --------------Dziewczyny, które urodziły---------------------------------------------------- Brak ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Dane: @Kicikici26; wiek; która to ciąża; termin @Asiabaaia; termin, która to ciąża, wiek To są dane które potrzebuje
  2. Asiabaaia zdrówka dla Ciebie Ona przed 30, hej super, że "wróciłaś" haha
  3. Rozszerzanie diety niemowlaka ma dla niego bardzo duże znaczenie. Pamiętajcie przy tym, że zbyt późne lub niewłaściwe rozszerzanie diety niemowlaka może być przyczyną: niedostatecznego przyrostu masy ciała spowolnienia rozwoju spadku odporności nieprawidłowych nawyków żywieniowych w przyszłości Warto więc stosować się do powyższych zaleceń.
  4. 10. Nie rozpraszajcie dziecka Nie wycierajcie buzi maluszka podczas karmienia – to go tylko rozprasza. Najlepiej będzie, gdy wyczyścicie buźkę brzdąca już po skończonym posiłku.
  5. 9. Nie zmuszajcie dziecka do jedzenia Przestańcie karmić niemowlę, gdy okazuje ono sygnały sytości, np. zacznie się odwracać, traci zainteresowanie jedzeniem i odwraca głowę od łyżeczki. W ten sposób Twój maluszek uczy się samoregulacji, dzięki czemu w przyszłości znacznie łatwiej będzie mu kontrolować uczucie głodu i sytości. To pierwszy krok do zmniejszenia ryzyka przejadania się.
  6. 8. Bądźcie cierpliwymi nauczycielami Pamiętajcie, że po pierwszym karmieniu łyżeczką więcej jedzenia może wylądować na śliniaczku i stoliczku niż w brzuszku maluszka. Jednak praktyka czyni mistrza! Weźcie też pod uwagę, że karmienie może zająć dłuższą chwilę, dlatego zachowajcie cierpliwość!
  7. 7. Zapewnijcie dziecku spokój i miłą atmosferę Unikajcie karmienia przed telewizorem, śpiewania i zabawiania podczas posiłku. To odwraca uwagę dziecka od jedzenia i zaburza jego apetyt. Nie zmuszajcie też maluszka do jedzenia – posiłek ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.
  8. 6. Przygotujcie odpowiednio posiłek przed podaniem Przełóżcie część produktu ze słoiczka do miseczki. Unikajcie karmienia dziecka bezpośrednio ze słoiczka, jeśli wiecie, że nie zużyjecie jednorazowo całego dania. Pamiętajcie, że produkt, który miał już kontakt ze śliną dziecka, nie nadaje się do przechowywania i ponownego podania w kolejnym posiłku. Po otwarciu słoiczki przechowujcie w lodówce przez maksymalnie 24 godziny. Dzięki temu macie pewność, że produkt pozostanie świeży.
  9. 5. Obserwujcie dziecko Pamiętajcie, że grymaszenie czy też marszczenie brwi jest naturalną reakcją dziecka, które uczy się jeść produkty o innej konsystencji. Nie znaczy to, że dany pokarm maluszkowi nie smakuje. Nie poddawajcie się!
  10. 3. Używajcie odpowiednich akcesoriów do karmienia Do karmienia używajcie małych miseczek i sztućców. Pamiętajcie, że żołądek dziecka jest malutki, dużo mniejszy niż Wasz – ma wielkość 2 złożonych razem piąstek maluszka.
  11. 2. Wybierzcie odpowiedni moment Podawajcie nowe produkty, gdy dziecko wykazuje oznaki głodu (np. kręcenie się, grymaszenie). Jedzenie z łyżeczki początkowo może być trudne, ale gdy maluszek jest głodny, chętniej będzie się tego uczył.
  12. 1. Podawajcie dziecku małe porcje Rozpocznijcie podawanie nowego składnika od niewielkiej ilości, tzn. 1.–2. łyżeczki. Zwracajcie uwagę, jak szkrab reaguje na nowe produkty w diecie. Później ta ilość powinna oczywiście stopniowo się zwiększać.
  13. W 5.–6. miesiącu w jadłospisie dziecka mogą pojawić się: warzywa owoce mięso i jajka kaszki i kleiki W II półroczu warto podawać już też m.in.: ryby produkty mleczne pieczywo Z upływem czasu powinna się również zmieniać konsystencja podawanych posiłków – najpierw w postaci gładkich purée, potem zaś dania z niewielkimi, a później także większymi cząstkami.
×