Maladetta
Zarejestrowani-
Zawartość
0 -
Rejestracja
-
Ostatnio
Nigdy
Reputacja
0 NeutralOstatnio na profilu byli
Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.
-
Bylam zakochana w pewnym człowieku narodowości... tureckiej. Wykształcony, uprzejmy, kulturalny. Gdy sie poznaliśmy 2 lata temu, powiedzial, że jest rozwiedziony. Wczoraj wyznał mi, że jednak nie jest rozwiedziony, tylko jest w separacji. Ja jestem w PL, on w TR, wiec wysłał mi te wiadomosc smsem, po tym jak byłam w szpitalu. Jestem osoba wyjątkowo tolerancyjną, kocham orient, nie twierdzę , że wszyscy Turcy sa kłamcami, nawet po tym, co mi zrobił. Skrzywdził mnie i upokorzył. To samo mogło sie wydarzyc, gdybym była z Polakiem. Dlatego nie uważam, że Turcy sa z natury kretaczami. Myślę, że to raczej indywidualne cechy decydują o tym kto, jaki jest i w jaki sposób traktuje drugiergo człowieka (pomijając fakt, że w świecie islamu kobieta faktycznie inaczej jest traktowana, tyle, że one sa do tego przyzwyczajone, a my kobiety zachodu nie i stąd nas to oburza). Myślę, że najważniejsze jest, aby dobrze poznać swojego wybranka (myśmy utrzymywali kontakt głównie przez tel i internet, oprócz wspólnych wyjazdów, które bardzo nas zbliżyły). Nie miałam okazji, aby poznać jego środowisko, rodzinę, relacje jakie tam panują, bo po prostu on nie chciał abym przyjechała do Izmiru, zawsze był jakis powód na \"nie\". Teraz znam przyczynę jego oporu. To tyle.
-
Dodatkowe info o androgenach: androgeny (gr. andros – mężczyzna) to hormony nadające cechy męskie, czyli wywierające wpływ maskulinizujący (łac. masculinus – męski, mas – mężczyzna). Androgeny obejmują testosteron wytwarzany w komórkach wnękowych jajnika (u kobiet) oraz w komórkach Leydiga jąder (u mężczyzn) oraz 17-ketosteroidy wytwarzane w korze nadnerczy (w strefie siateczkowatej) o obu płci. Do 17-ketosteroidów należy dehydroepiandrosteron - DHEA. DHEA nazywany jest czasem „ojcem wszystkich hormonów płciowych’’, ponieważ przetwarzany jest w organizmie na estrogeny, testosteron i progesteron. Poziom DHEA jest najwyższy w organizmie około 16-25-go roku życia, a następnie stopniowo obniża się. Naturalny poziom DHEA u 20-latka waha się w granicach 300-500 meg/dl. Nadmiar DHEA powoduje nadmiar testosteronu u kobiet ( u mężczyzn nie jest to zauważalne), co objawia się silnym łojotokiem, szybkim i nadmiernym rogowaceniem gruczołów łojowych, rogowaceniem mieszków włosowych, twardszą skórą, obfitym owłosieniem kończyn, okolic sutków, brzucha, okolicy krzyżowej, brody oraz pojawieniem się wąsów. Owłosienie jest mniej lub bardziej nasilone. Przejawia się to także małymi piersiami, skąpą wyściółką tłuszczową spojenia łonowego i warg sromowych, licznymi zaskórnikami i obfitymi zmianami trądzikowymi, a także nadmiernym poceniem, i często chłodnym lub bojowym usposobieniem kobiety. Dziewczęta takie często mają obfity zarost na karku oraz na skroniach, zaburzenia miesiączkowe i bolesne miesiączkowanie. Budowa ciała dziewcząt z nadmiarem DHEA jest nieco chłopięca. U mężczyzn obfite (maksymalne lub nadmierne) wydzielanie DHEA i testosteronu objawia się zmianami trądzikowymi, łojotokiem, obfitym poceniem się, dużym popędem płciowym, męskimi rysami twarzy pomimo okresu chłopięcego oraz zaburzeniami czynności gruczołów łojowych. Owłosienie pojawia się na ciele prędko i obficie, przy czym owłosienie na głowie staje się szybko przerzedzone (skąpe, łysienie w wieku młodzieńczym), włosy są najczęściej tłuste. (ze strony www dra Różańskiego)
-
Przeczytałam na www dra Różańskiego o nadprodukcji hormonów męskich w organizmie kobiety, co powoduje nadmierne owłosienie i łojotok. Dr zaleca zażywać sitosterole. Cytuję: Sitosterole należą do naturalnych (pochodzenia roślinnego) substancji antyandrogennych (najczęściej beta-sitosterol), które obniżają stężenie cholesterolu, hamują syntezę androgenów, pobudzają regenerację nabłonków, zapobiegają zaczopowaniu ujść gruczołów łojowych i powstawaniu zaskórników (wągrów). Działając lipotropowo. Sitosterole normalizują wydzielanie łoju i keratonizację naskórka. Ponadto wykazują wpływ przeciwzapalny, przeciwwysiękowy, przeciwgorączkowy i przeciwnowotworowy. Polepszają samopoczucie, wzmagają procesy odpornościowe. Wykazują synergizm z niektórymi prostaglandynami. Działają dobroczynnie na włosy i paznokcie zapobiegając ich łamliwości, wypadaniu i rozdwajaniu. W oleju kukurydzianym tłoczonym na zimno występuja własnie te sitosterole. Myslę, że warto spróbowac, poczytac o tym, olej to olej, tak czy inaczej nie zaszkodzi.
-
Maladetta dołączył do społeczności
-
30paro latki starające się o dzidzie
Maladetta odpisał na temat w Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci
A ja byłam u lekarza, co prawda pediatry, bo w ośrodku tylko on dyzurował, a musiałam skorzystac i przy okazji dowiedziałam sie, że mam juz 30 lat i to troche późno na dziecko! bo może sie urodzic z zespołem Downa! myślałam ze mu nakopie do ......... -
.....od nowego roku były podwyzki w firmie, gdzie pracuje. Podwyzki dostali koledzy prezesa, mino, ze pracuja tu 6 m-cy, ja pracuje od 6 lat! Jestem wsciekła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!