Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

NORELLA*

Zarejestrowani
  • Zawartość

    0
  • Rejestracja

  • Ostatnio

    Nigdy

Reputacja

0 Neutral
  1. A gdzie ja napisalam ze to moje wlasnosciowe mieszkanie bylo ??? rozumiesz slowo\"zostawic\"? juz tam nie mieszkam wiec o co ci chodzi? boze co za ludzie..do wszystkiego sie przyczepia..:/
  2. W Polsce zostawilam 4 pokojowe mieszkanie w bloku.Tu dostalam dom 4bed. Jak ktos chce to ma -niezaleznie od tego gdzie mieszka...
  3. widzisz . Ja bym sobie nie pozwoliła na takie traktowanie, ale tez nie znizyla sie do ich poziomu. Widac nie masz u nich autorytetu. napisalam jasno a ty nie wiesz o co chodzi. chcesz rozmawiac ale nie czytasz co sie do ciebie pisze i interpretujesz to tak jak ci wygodnie. no ok.
  4. hmmmmm..:) Ładnie... no w tej sytuacji to ja nie wiem co ci napisac... w sumie nie rozumiem.Takie cos załatwia sie od razu. Krotko i stanowczo. Ja bym sobie nie pozwoliła na takie traktowanie, ale tez nie znizyla sie do ich poziomu. Widac nie masz u nich autorytetu.
  5. Kindziu - przeczytaj to jeszcze raz i wyciagnij wnioski. Ja rozumiem ze maz ma nowa rodzine ale to nie znaczy ze moze zaniedbywac dziecko z poprzednigo zwiazku. dzieciom nalezy sie po rowno. to dziecko i tamto dziecko. niewazne jaka matka, tu chodzi o dzieci. A to ze za malo zarabia to dzieci naprawde nie obchodzi. Chyba wiedzial zakladajac nowa rodzine co go czeka.
  6. Ja tam cos dodam :) W jakiej wysokości można żądać alimentów na dziecko ? Polskie prawo nie zna jakiejś specjalnej tabelki, w której podano by wysokość alimentów w zależności od np. wieku dziecka, czy zarobków rodziców. W przepisach ustalono tylko ogólnie, że zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Dziecko nie musi się więc znajdować w niedostatku, aby żądać zapłaty alimentów. Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, może polegać także, w całości lub w części, na osobistych staraniach o jego utrzymanie lub wychowanie. Istotną zasadą dla ustalenia wysokości alimentów na dziecko jest również reguła, że dziecko ma prawo do równej stopy życiowej z rodzicami (np. ma prawo do życia w podobnych warunkach mieszkaniowych, odżywiać się na podobnym poziomie czy też wypoczywać w zbliżonym do rodziców standarcie). Z drugiej strony rodzice nie muszą wszystkiego oddawać dziecku, ale tylko tyle ile jest dziecku potrzebne.
×