Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iwa111

zakrzepica a tabletki antykoncepcyjne-pytanie

Polecane posty

Gość iwa111

Wiem,ze przy braniu tabletek jest wieksze ryzyko zachorowania na zakrzepice i moje pytanie dotyczy tego jak ja w miare szybko rozpopznac.Tzn. na ulotce sa podane objawy i wiem,ze one wszystkie nie musza wystapic,ale czy jak wystapi chociaz jeden z podanych objawow to juz trzeba isc do lekarza.moze to smiesne pytanie,ale ja po prostu nie wiem.Od kilku dni mam takie dziwne uczucie w nodze,w prawdzie mnie nie boli,ale jestem jakos przewrazliwiona na punkcie tej choroby,bo sie ostatnio naczytalam jaka ona ciezka i mozna nawet umrzec.Chce podkreslic ze w mojej rodzinie jest przypadek zylakow.Bardzo prosze o powazne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa111
nikt mi nie moze pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wa.
Zakrzepica, żylaki. Tę chopobę powoduje przynia się doniej złekrąenie i problemy zcisnieniem.To skolei spowodowane jest z zaburzeniami w równowadze układu nerwowego , do kurego dochodzi wyniku ucisku kręgosłupa na włukna nerwowe przebiegające wkręgosłupie. Uciski te blokują lub zniekształcają impulsy nerwowe np. w nogach .Powoduje to np. spowolnie krążenia wkończynach dolych i gromadzenie się toksyn ,nacisk na ścianki żył / czyli popularne żylaki. Leczenie? Proszę masować plecy / nie używając siły /do masowania użyć olejek arachidowy lub oliwe z oliwek. Jeśc Dużo owoców i ważyw. Ograniczyć bardzo spożycie mięsa. Uprawiać gimnastykę. Zstować zabiegi kręgarskie -u specjalisty. Wa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwa11 jeśli bolą Cię nogi to mogą się tam tworzyć żylaki. Żylaki są niebezpieczne bo żyle może Ci sie utworzyć skrzep, który sie urwie i trafi do Serca ( zawał serca) lub do płuc ( zator płuc) lub do głowy ( udar mózgu). Każdy przypadek jednak jest inny dlatego najlepiej skontaktuj się z lekarzem i powiedz o tym ze bolą Cię nogi. Najlepiej jest zrobić badanie - dopler. Wtedy bedziesz miałą jasnoąc. Jeżeli u Ciebie w rodzinie są osoby które mają zylaki moze to być dziedziczne, co moze oznaczać, ze masz uszkodzony któryś z genów odpowiadających za krzepnięcie krwi. Czy lekarz przepisujac Ci tabletki zlecił Ci badanie krzepniecia krwi ?? Najlepiej jakbyś je wykonałą. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswierzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze napiszcie cos jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli22
mój czas krzepniecia wynosi45 sek.to chyba dobrze? a tez bolała mnie noga na poczatku opakowania ,teraz juz wszystko ok.od pon biore drugie opakowanie HARMONETU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa111
do deli22 mnie nie boli noga tylko mam takie uczucie ciezkosci,a juz biore pol roku pigulki i dopiero teraz cos takiego mam a ty sa pierwsze Twoje pigulki??czy wczesniej bralas inne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjjjjjjjjjeeeeeeeeeejjjjjjjjj
Snurko, ja juz nie moge czytac tego co wypisujesz o tych chorobach. Jakies straszne czarnowidztwo u ciebie. Straszysz dziewczyny swoimi diagnozami przez internet. Z jednej strony to moze wydawac sie smieszne, ale nie powinnas pisac dziewczynom, ze jak nie zastosuja sie do twojej rady, to nie dozyja do jutra (to jakas twoja rada z innego topiku, ktory czytalam wczesniej). I prosze cie nie wyglaszaj takich porad, bo pomysle, ze to tobie przydalby sie jakis dobry lekarz neurolog albo co najmniej psycholog. Pozdrawiam i zycze wiecej optymizmu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ojej czy jak jej tam
ojjjjjjjjjjjjjjjjeeeeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj oby ciebie nie spotkała żadna choroba !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiss
u mnie wszyscy choruja na miażdżyce dlatego zmieniliśmy dietę i jest ok.Jedną wielką przyczyną są fajki i jedzenie tłustego mięsa. Polecam czerwoną herbatę wino czerwone dużo warzyw i OLIWA Z OLIWEK ona czyści żyły ze złogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koteczek28
Dopadło mnie.. własnie wrociłam ze szpitala.. diagnoza zakrzepica :( co moge powiedziec przez 4 lata bralam Logest od roku Milvane, nikt w rodzininie nie mial zakrzepicy... 3 lekarzy jeden test .. tabsy anty :( akurat robie sobie przerwe po 5,5 roku :( i wielkie nic... zastanawiam sie co dalej.. na razie bandaz.. i zastrzyki w brzuch przez 2 mies.:( zero sportu..tylko basen jak zniknie obrzek :( wiem teraz jedno mimo moich ach i och do antykoncepcji ..teraz sie boje :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziaczek2712
nio ja szybko zareagowałam na moje obiawy okrppny ból prawej łydki i skurcze ... było strasznie.. ale zaczeła sie zakrzepica w naczyniach włosowatych wiec dostałam taboletki i już jest ok... ale trzeba sie z tym pilnować pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola 22
to co mam robić jak mam już tą zakrzepicę a spiralę odrzuca mój organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatkagrecka
zakrzepica to poważna sprawa, życia i śmierci wręcz dlatego z tabsami BARDZO trzeba uważać. lekarze w dodtaku nie chcą dawać skierowania na badanie krzepliwosci i dlatego potem to Wy pokutujecie za to latami....ja mam jeden sprawdzony sposób: kiedy prosiłam lekarza o skierowanie na badanie, a n nie, to ja spokojnie wyciągnęłam zeszyt i powiedziałam by w takim razie napisał mi jako dowód mej zdrowotności ,że NA PEWNO nie dostanę zakrzepicy i kazałam mu się podpisć imieniem i nazwiskiem i przybić piecątkę. wszystko bardzo elegancko:) efekt: skierowanie dostałam od razu:) Dziewczyny, nie dajcie sie olewac!! to Wy powtarzam ,będziecie za to płącić!! ps. uwaga na pigulki najnowszej, IV generacji bo to one najczesciej powodują skrzepy z pwoodu zlepiania płytek krwi, odwadniania organizmu [przez to kobiety chudną jak twierdzą]...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatkagrecka
jola 22: gumka. naprawdę wysoka skutecznosc, możesz dodatkowo w dni płodne ie wspołżyć a "używać" pieszczot oralnych, naprawdę święty spokój, zdrowie ....pozdrawiam!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pysska
Prawie umarłam pi zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych - bez wzgledu na produkujaca je firme. Jedynym objawem bylo dretwienie reki przy porannym wstawaniu. Lekarka powiedziala ze to przykurcza magiczne slowa "mam tate lekarza".. pozwolily od razu uzyskac skierowanie do pani neurolog ktora przepisala mi witamine B .... Na szczescie ojciec nade mna czuwal i nastepnego dnia sciagnal mnie do mojego rodzinnego miasta na badania, jak sie okazalo czynnik krzepliwosci krwi mialam zwiekszony podwojnie. Gdyby nie tata - lekarz juz bym nie żyła. Chciałabym zaznaczyc , ze dosc szybko zareagowalam bo juz po 3 incydencie z tym dziwnym odczuciem odretwienia reki( niemoznosci poruszenia )ktory wystapil 3 nice z rzedu. Badzcie czujne, kazda substancja wprowadzana do organizmu moze spowodowac niewyobrazalne skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokrzepiona
Tu dziewczyna ma racje. Brałam Yasminelle JEDYNIE DWA BLISTRY! Mam zakrzepice żył głębokich od brzucha aż do kostki! Miesiac w szpitalu, leki biore do dzis (7 miesiecy) noga i tak bedzie puchla do konca zycia. Trzymajcie sie dziewczynki! NIe dajcie sie zakrzepicy! Teraz najbezpieczniejsza forma wedlug mnie to zel plemnikobojczy + stosunek przerywany.. Najzdrowszy sposob wedle mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam . Przykro mi to pisać ale tabletki antykoncepcyjne powodują tworzenie się zakrzepów. Mam 35 lat brałam novynette 3 lata i niestety dostałam udaru niedokrwiennego. Zaczynało się od drętwienia i bólu nóg. Wiadomo nie każdy musi zachorować ale uważajcie i róbcie badania krwi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do iwa
Witam . Przykro mi to pisać ale tabletki antykoncepcyjne powodują tworzenie się zakrzepów. Mam 35 lat brałam novynette 3 lata i niestety dostałam udaru niedokrwiennego. Zaczynało się od drętwienia i bólu nóg ogólne osłabienie, które przypisywałam zmęczeniu i przepracowaniu. Wiadomo nie każdy musi zachorować ale uważajcie i róbcie badania krwi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja po 7 cyklach brania Evry miałam zator i zawał płuca, nigdy żadnych problemów z nogami i żylakami a tu jednak proszę o mało się nie przewiozłam na tamten świat, można badać INR, którydla zdrowych ludzi wynosi od 0,9-1,2 i d- dimery norma do 500, a ja przy zatorze miałam 5300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wejdż sobie na Zdrowie i uroda w temat Zakrzepica, trombofilia-dużo się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Badanie krzepliwosci to koszt
paru złotych. Ja zawsze robię prywatnie, co kilka miesięcy na wszelki wypadek i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. U mnie stwierdzono zatorowość płucną z zawałem prawego płuca. Lekarze powiedzieli, że to przez tabletki antykoncepcyjne choć brałam je krótko bo 11 miesięcy. Zastanawiam się czy to faktycznie przez tabletki czy już wcześniej coś było nie tak a tabletki tylko postawiły kropke nad "i" i czy te skrzepy mi się do końca rozpuszczą czy juz tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja będąc w ciąży miałam problemy z żylakami dlatego lekarz również u mnie zalecił branie pigułek łącznie ze stosowaniem Harmonelli, która ma skład opracowany na podstawie badań tak aby właśnie między innymi naczynia krwionośne chronić. Pigułki razem z Harmonellą biorę już od pół roku i jak dotąd czuję się po nich bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa z Poznania
Ja brałam antykoncepcje przez lata...no i doigrałam się ZAKRZEPICA kolanowo-udowa :( jestem po tabletkach,zastrzykach..a rezultaty marne :( nigdy wiecej anty....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkastenia
Witam, moja corka wlasnie lezy w szpitalu z powodu zakrzepicy po pigulkach, ma niecale 19 lat a brala od 3 mcy, zastanawiam sie, co sie dzieje po wyjsciu, jak wyglada zycie, funkconowanie, czy mozna to przegnac, czy jest juz naznaczona choroba do konca zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wieku 19 lat już zakrzepica.Jakie tabletki brała ,czy antykonpcyjnie czy zdrowotnie na trądzik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też powstał zakrzep po tabletkach. Lekarz powiedział, abym zrobiła badanie na to, czy nie mam uwarunkowanych tez genetycznie sklonnosci do zakrzepicy. niestety mam i nie moge przyjmwoac tabletek. Tutaj mozecie sobie wiecej o tym poczytac http://www.testdna.pl/zakrzepica_a_antykoncepcja/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×