Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość FrankaSinatra

Co wiecie na temat wzdęć?

Polecane posty

Gość FrankaSinatra

Co zrobic zeby nie miec wzdec po kazdym prawie jedzeniu?! Pomocy! Powiem jeszcze,ze nie jem smazonych i ciezkich(tłustych) rzeczy,jem chleb,gotowane ryby i drob,warzywa i owoce,prawie wcale slodyczy.a po kazdym prawie posilku rosnie mi brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam to samo
espusmisan nie pomaga wyglądam jak w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba chora wątroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_jedna
chore jelita... zespol jelita drazliwego.... kolonoskopia i wlasciwe leczenie... za tydzien mam zabieg... moge potem opisac.. co dalej.. pooki co.. non top mam wzdecia.. gazy . i takie roozne.. odkrylam ze mam nietolerancje mleka.. cukru mlecznego i jest duzo lepiej..przynajmniej juz brzuch nie boli... ale cos skopalo mi siew jelitach ide na abdanie.. kurde :( moze masz podobnie? espumisany i takie tam nic nie daja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie ja
powyższa wypowiedź to 100% racji, mój syn miał/ ma nadal to samo.... Napewno trzeba z tym iść do lekarza - gastrologa doświadczonego!!! My chodziliśmy 5 lat po różnych lekarzach, aż wreszcie okazało się że to Crohn - wrzodziejące zapalenie jelit... Objawy tych wszystkich schorzeń są podobne:(:(:( szczegóły www.colitisulcerosa.republika.pl, na forum można poczytać na ten temat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie ja
powyższa wypowiedź to 100% racji, mój syn miał/ ma nadal to samo.... Napewno trzeba z tym iść do lekarza - gastrologa doświadczonego!!! My chodziliśmy 5 lat po różnych lekarzach, aż wreszcie okazało się że to Crohn - wrzodziejące zapalenie jelit... Objawy tych wszystkich schorzeń są podobne:(:(:( szczegóły www.colitisulcerosa.republika.pl, na forum można poczytać na ten temat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie ja
powyższa wypowiedź to 100% racji, mój syn miał/ ma nadal to samo.... Napewno trzeba z tym iść do lekarza - gastrologa doświadczonego!!! My chodziliśmy 5 lat po różnych lekarzach, aż wreszcie okazało się że to Crohn - wrzodziejące zapalenie jelit... Objawy tych wszystkich schorzeń są podobne:(:(:( szczegóły www.colitisulcerosa.republika.pl, na forum można poczytać na ten temat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj
nie mieszać różnych produktów spożywczych. Jak jesz rybę to rybę, a jak ziemniaki to ziemniaki. I odpowiedni czas przerwy między jednym posiłkiem a drugim. Im bardziej złożony posiłek jesz, tym większe komplikacje w przewodzie pokarmowym. Surówka potrzebuje do strawienia się ok. 30 minut, mięso kilka godzin, jeśli zjesz to jednocześnie surówka będzie zalegać niepotrzebnie przez czas konieczny do strawienia mięsa, stąd mogą się brać wzdęcia i fermentacja. np. standardowy obiad : ziemniaki, kotlet i surówka, a jeszcze na koniec zalej to posłodzonym kompotem albo herbatą - dla wrażliwego układu pokarmowego to straszny bałagan. Spróbuj wprowadzić jedzenie rozdzielne. To naprawdę działa. Ważne jest też aby jeść w spokojnej atmosferze i wszystko dokładnie gryźć a nie połykać, jak przysłowowy bocian żabę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj
nie mieszać różnych produktów spożywczych. Jak jesz rybę to rybę, a jak ziemniaki to ziemniaki. I odpowiedni czas przerwy między jednym posiłkiem a drugim. Im bardziej złożony posiłek jesz, tym większe komplikacje w przewodzie pokarmowym. Surówka potrzebuje do strawienia się ok. 30 minut, mięso kilka godzin, jeśli zjesz to jednocześnie surówka będzie zalegać niepotrzebnie przez czas konieczny do strawienia mięsa, stąd mogą się brać wzdęcia i fermentacja. np. standardowy obiad : ziemniaki, kotlet i surówka, a jeszcze na koniec zalej to posłodzonym kompotem albo herbatą - dla wrażliwego układu pokarmowego to straszny bałagan. Spróbuj wprowadzić jedzenie rozdzielne. To naprawdę działa. Ważne jest też aby jeść w spokojnej atmosferze i wszystko dokładnie gryźć a nie połykać, jak przysłowowy bocian żabę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FrankaSinatra
Spróbuj,ja wlasnie tak jem!!!nie lacze cukrow z bialkami,wszystko gotuje,kanapke jem pol godziny!a mimo to nie pomaga...:( JA to wszystko wiem,juz ponad rok spedzilam na studiowaniu roznych diet i fizjologii trawienia. Takk,mi tez espumisan nic nie daje:( i chyba wkoncu zainwestuje w dobrego gastrologa ale troche mnie przeraza mysl o kolonoskopii...:/ Kiedys powiedziano mi ze moge miec cos takiego jak zespol jelita drazliwego,biore od czasu do czasu Tribux,ale nie jest to rewelka. Dzieki wielkie za odpowiedz!!!:) Pozdrawiam goraco A jesli jeszcze ktos cos wiem nie pisze natychmiast:)czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FrankaSinatra
Spróbuj,ja wlasnie tak jem!!!nie lacze cukrow z bialkami,wszystko gotuje,kanapke jem pol godziny!a mimo to nie pomaga...:( JA to wszystko wiem,juz ponad rok spedzilam na studiowaniu roznych diet i fizjologii trawienia. Takk,mi tez espumisan nic nie daje:( i chyba wkoncu zainwestuje w dobrego gastrologa ale troche mnie przeraza mysl o kolonoskopii...:/ Kiedys powiedziano mi ze moge miec cos takiego jak zespol jelita drazliwego,biore od czasu do czasu Tribux,ale nie jest to rewelka. Dzieki wielkie za odpowiedz!!!:) Pozdrawiam goraco A jesli jeszcze ktos cos wiem nie pisze natychmiast:)czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FrankaSinatra
Taka-jedna,bardzo prosze pisz o swoich zmaganiach,bede ci bardzo wdzieczna:):):):) A i jeszcze do spróbuj: nigdy nie "zalewam" sie kompotami po jedzeniu,ja nawet nie slodze herbaty(pije zielona),pomiedzy posilkami mam co najmniej godzine przerwy czasem 2 nigdy wiecej,bo nie chce sie potem rzucic na jedzenie i nalykac powietrza.A popijam dopiero 2h po posilku...mimo wszystko to nie dziala,dlatego pytam o to na forum,moze ktos juz sobie z czyms takim poradzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FrankaSinatra
Taka-jedna,bardzo prosze pisz o swoich zmaganiach,bede ci bardzo wdzieczna:):):):) A i jeszcze do spróbuj: nigdy nie "zalewam" sie kompotami po jedzeniu,ja nawet nie slodze herbaty(pije zielona),pomiedzy posilkami mam co najmniej godzine przerwy czasem 2 nigdy wiecej,bo nie chce sie potem rzucic na jedzenie i nalykac powietrza.A popijam dopiero 2h po posilku...mimo wszystko to nie dziala,dlatego pytam o to na forum,moze ktos juz sobie z czyms takim poradzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj
Fr. Sinatra jeśli te wszystkie zasady stosujesz to gratuluję samozaparcia i konsekwencji. Szkoda że to nie pomaga. Tak się zastanawiam co by ci tu jeszcze podsunąć, może to rzeczywiście objaw jakiejś choroby, ale w tym temacie to ja nie będę snuć spekulacji. Co mi przychodzi do głowy jeszcze - to może masz wyjałowioną florę bakteryjną jelit? Nie przechodziłaś leczenia antybiotykami w ciągu kilku ostatnich lat? Jeśli tak to proponuję przeprowadzić większą kurację bakteriami kwasu mlekowego, nawet jeśli nie w tym leży problem to nie zaszkodzi na pewno taki eksperyment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj
Fr. Sinatra jeśli te wszystkie zasady stosujesz to gratuluję samozaparcia i konsekwencji. Szkoda że to nie pomaga. Tak się zastanawiam co by ci tu jeszcze podsunąć, może to rzeczywiście objaw jakiejś choroby, ale w tym temacie to ja nie będę snuć spekulacji. Co mi przychodzi do głowy jeszcze - to może masz wyjałowioną florę bakteryjną jelit? Nie przechodziłaś leczenia antybiotykami w ciągu kilku ostatnich lat? Jeśli tak to proponuję przeprowadzić większą kurację bakteriami kwasu mlekowego, nawet jeśli nie w tym leży problem to nie zaszkodzi na pewno taki eksperyment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj
adres musisz wpisać ręcznie inaczej się nie wrzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FrankaSinatra
Dodam,ze codziennie jem naturalny jogurt,ale na pewno nie zaszkodzi sprobowac. Sprobuj,ja gdybym nie trzymala sie tych zasad...to az boje sie myslec.Zreszta mozana sie przyzwyczaic,dla mnie to juz rutyna:) Dzieki za post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FrankaSinatra
aa,antybiotyk to bralam jakies 4 lata temu,wiec to raczej nie to. I mam jeszcze jedno pytanie do ciebie Spróbuj,:masz "na oku" jakies chorobsko ktore mogloby mi dolegac?bo moze to nie jest jelito drazliwe...sama juz nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o a b ab
A czy probowaliś odżywiać się zgodnie ze swojej grupą krwi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FrankaSinatra
a no ni e probowalam jeszcze tego,myslisz,ze by poskutkowalo? Jesli masz doswiadczenia z ta dieta,to skrobnij o tym na forum. Z gory dizeki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję odżywianie zgodne z grupą krwi. Jeśli nie ma wad wrodzonych układu pokarmowego, przestawienie się na odżywienie zgodne z grupą krwi w zupełności wystarcza. Szkoda zdrowia na jakieś zabiegi i szkoda pieniędzy na leki. Wszelkie dolegliwości trawinne (zgaga, wzdęcia, zaparcia) związane są z reguły z nieprawidłowym żywieniem. W razie co zapraszam do dyskusji. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o a b ab
W zależności od grupy krwi róznie będziemy reagowac na te same produkty. Gr. O- zjadacz mięsa, powinny ze swojego jadlospisu całkowicie wyeliminowac nabiał, ale wskazane mleko sojowe i sery sojowe. Zeruwki nie tolerują produktów przenicznych( -chleb, bulki grzanki, makaron), Unikac: kapusty, brukselki kalafioru , bakłażana ziemniaków ( jedzienie ziemniaków powoduje stany artretyczne, zaatakowane stawy) Na razie tyle, jesli to zainteresuje Was, to bedę pisać dalej, ale nie obiecuję czasto. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FrankaSinatra
o a b ab---->pewnie,ze chce zebys napisal/-a wiecej! Tylko,ze nie wiem czy mam grupe B czy A.?JAk mozesz t omaznij cos na temat tych dwoch grup. Zgory wielkie dzieki!!!:) Pozdrawiam Xenia32---->napisz co wiesz o tej diecie,i czy ty ja stosujesz i jakie sa skutki?JA staram sie prawidlowo odzywiac,nie mieszac pokarmow za bardzo,ale to srednio dziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosuję diete od 1,5 roku. działa wspaniale. Pozbyłam się bardzo wielu dolegliwości: opóźniających się miesiączek, wzdęc, zaparć, anemii. bólu stawów, nadwagi 9 kg...... Choć mam jeszcze co zrzucać :) Niestety nie mogę nic Ci doradzić jeśli nie wiesz jaka masz grupę krwi. Bez badanie się nie obejdzie, można jeszcze spróbować zanalizować grupy Twoich rodziców, ale to rzadko się udaje. Diety dla grupy A i B są tak diametralnie różne, że szok! Moi rodzice mają taki układ i niewiele posiłków jadają takich samych. W miarę podobnie tzn. mięsnie odżywia się grupę 0 i B, oraz warzywnie i raczej bez mięsa grupę A i AB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosuję diete od 1,5 roku. działa wspaniale. Pozbyłam się bardzo wielu dolegliwości: opóźniających się miesiączek, wzdęc, zaparć, anemii. bólu stawów, nadwagi 9 kg...... Choć mam jeszcze co zrzucać :) Niestety nie mogę nic Ci doradzić jeśli nie wiesz jaka masz grupę krwi. Bez badanie się nie obejdzie, można jeszcze spróbować zanalizować grupy Twoich rodziców, ale to rzadko się udaje. Diety dla grupy A i B są tak diametralnie różne, że szok! Moi rodzice mają taki układ i niewiele posiłków jadają takich samych. W miarę podobnie tzn. mięsnie odżywia się grupę 0 i B, oraz warzywnie i raczej bez mięsa grupę A i AB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosuję diete od 1,5 roku. działa wspaniale. Pozbyłam się bardzo wielu dolegliwości: opóźniających się miesiączek, wzdęc, zaparć, anemii. bólu stawów, nadwagi 9 kg...... Choć mam jeszcze co zrzucać :) Niestety nie mogę nic Ci doradzić jeśli nie wiesz jaka masz grupę krwi. Bez badanie się nie obejdzie, można jeszcze spróbować zanalizować grupy Twoich rodziców, ale to rzadko się udaje. Diety dla grupy A i B są tak diametralnie różne, że szok! Moi rodzice mają taki układ i niewiele posiłków jadają takich samych. W miarę podobnie tzn. mięsnie odżywia się grupę 0 i B, oraz warzywnie i raczej bez mięsa grupę A i AB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata nie S
Dieta grup krwi jest wymyślona nie wiadomo, po co. Nic nie daje. Nie ma żadnych podstaw naukowych. Upodobania kulinarne połowy osób się z nią zgadzają, drugiej połowy są dokładnie odwrotne. Szkoda czasu na bzdurne idee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o a b ab
Witam wszystkich. Xenia 32 już napisała,że trzeba znać swoju grupę krwi, produkty wskazane dla grupy A mogą być szkodliwy dla grupy B. Gr. krwi A oznacza rolniczy (agrarion), jest to spadek po przodkach-rolnikach, prowadzoncych spokojny osiadły tryb życia, Dla A ważne, aby otszymać pożywienie w możliwie najbardziej naturalnej poataci: swieże, czyste. Ma delikatne trawienie, nizki poziom kwasu żołądkowego. Unikać: mięsa ( można indyka), nabialu,przenicy.Gr. O spala mięso jak paliwo, gr. A odklada go w postaci tluszczu. Jogurt, kefir, nizkotluszczowa kwaśna smietana- w bardzo namalych ilosciach. Szkodliwe: paprika, oliwki, ziemniaki, pomidory, banany mandarynki, pomarancze. Wysoko wskazane: ananas, czosnek,morela śliwki,zurawina, borówki, +czerwone wino, ++ zielona cherbata, głóg, wit.E spirulina. miłarzab jap., nopalin. To bardzo krótko.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wytwala
Na zespol jelita drazliwego lecze sie juz od 8 lat i nic nie pomaga mi.Ani diety nie skutkuja ani zmiana lekow.Podobno najlepszym sposobem jest spokoj.Najgorsze jest to ze lekarze sami nie potrafia tego leczyc i bardziej eksperymentuja na pacjentach zwlaszcza jesli chodzi o dobor lekow.Moze jestem wyjatkiem lub jednym z tych trudnych przypadkow ale mi nic nie pomaga.Ostatnio dostalam porade ze pomaga branie takiej kombinacji lekow jak ja przetestuje na sobie to napisze czy jest faktycznie skuteczna.Pozdrawiam i zycze wytwalosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×