Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska

ZAPALENIE JAJNIKÓW-pomózcie

Polecane posty

juz po raz 6 w przeciagu 3 lat mam zapalenie jajników,(1 rok miałam spokój)teraz znów jestem chora.mam juz tego dosyc.leczona jestem antybotykami , ubieram sie ciepło i znów to wraca.chce miec dziecko.ale boje sie ze juz bede miała kłopoty(zrosty na jajowodach) od 3 miesiecy próbujemy i na razie nie zachodze.prosze poradzicie cos ?czy któras z was tez cieprpiała na zaplenia jak jak i ma teraz dziecko.jestem załamana.nie wiem juz co mam robic by znów nie chorowac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może powinnaś porozmawiać o tym z ginekologiem? Zrosty to już poważna sprawa. A może zmien lekarza. Nawracające zapalenia to już poważniejsza sprawa. Ja zrostów nie miałam, nie umiem Ci pomóc ale w tak poważnej sprawie potrzebna jest konsultacja ze specjalistą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola77
Spróbuj takich homeopatycznych cudeniek, jak R38 i R39. Mi bardzo pomogły w czasie zapalenia. Lekarz przepisał mi antybiotyk, ale że mam do nich lekką awersję brałam R. Teraz zawsze, kiedy tylko coś poczuję, sięgam po nie. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ello robaczki! no ja tez mialam zapalenie jajnikow ( a dokladnie przydatkow) boli jak cholera i tez musze uwarzac bo ginekolog mnie uprzedzal ze to do konca zycia juz bedzie mnie nekac jak np . przeziebie sie ! woesz co co do zajscia w ciaze to wiem ze klopoty sa np dla dziewczyn z tylozgieciem macicy!pozluchaj mnie JA NA TO ZAPALENIE JAJNIKOW LEZALAM W SZPITALU TAKI ATAK DOSTALAM ZE NIE BYLO RADY I LEZALA ZE MNA DZIEWCZYNA KTORA TEZ MIALA ZAPALENIE I WOGOLE NIE MOGLA ZAJSC W CIAZE ale nie wiem czy wlasnie problemy tego typu maja wplyw! jest tez taka choroba jajnikow jakis zespol kurcze moj facet bedzie wiedziec jak jestes zainteresowana moge sie zapytac podobno wiele kobiet na to choruje i to utrodnia zajscie w ciaze moze i to dotyczy ciebie!napewno powinnas isc do dobrego ginekologa bo nikt tu ci tak naprawde nie biedzie w stanie pomoc takimi chorob nie mozna sobie lekcewazyc bo moga sie skonczyc tak jak u mnie ze mnie karetka zabierala i lezaalm w tym szpitalu na ginekologi pare razy dziennie zaszczyki i kroplowki silne leki przeciwbolowe dawane dozylnie masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ello robaczki! no ja tez mialam zapalenie jajnikow ( a dokladnie przydatkow) boli jak cholera i tez musze uwarzac bo ginekolog mnie uprzedzal ze to do konca zycia juz bedzie mnie nekac jak np . przeziebie sie ! woesz co co do zajscia w ciaze to wiem ze klopoty sa np dla dziewczyn z tylozgieciem macicy!pozluchaj mnie JA NA TO ZAPALENIE JAJNIKOW LEZALAM W SZPITALU TAKI ATAK DOSTALAM ZE NIE BYLO RADY I LEZALA ZE MNA DZIEWCZYNA KTORA TEZ MIALA ZAPALENIE I WOGOLE NIE MOGLA ZAJSC W CIAZE ale nie wiem czy wlasnie problemy tego typu maja wplyw! jest tez taka choroba jajnikow jakis zespol kurcze moj facet bedzie wiedziec jak jestes zainteresowana moge sie zapytac podobno wiele kobiet na to choruje i to utrodnia zajscie w ciaze moze i to dotyczy ciebie!napewno powinnas isc do dobrego ginekologa bo nikt tu ci tak naprawde nie biedzie w stanie pomoc takimi chorob nie mozna sobie lekcewazyc bo moga sie skonczyc tak jak u mnie ze mnie karetka zabierala i lezaalm w tym szpitalu na ginekologi pare razy dziennie zaszczyki i kroplowki silne leki przeciwbolowe dawane dozylnie masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trikkaa
Moja rada -idz do ginekologa i popros o wymaz z pochwy ,jesci zapalenie sie powtorzy.Ginekolog bedzie mogl ci dobrac wtedy odpowiednio skuteczny antybiotyk a nie startowac z jakims w ciemno.Ja chorowalam co chwile na jajniki az w koncu ,jakis myslacy doktor zlecil mi to badanie i jak na razie spokoj od paru mies.Pytalam sie swojego lekarza ,jak to jest z ciaza i z zapaleniami i owszem moga byc problemy ale nie musza,jesli zapalenia sa bez goraczkowe,raczej lagodne to juz plus,poza tym ,jak to stwierdzil moj gin."medycyna poszla do przodu i juz po nawet ostrych zapaleniach kobiety zachodza w ciaze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota__
hmmm Mnie taka jedna 'mądra' pani doktór przez pół roku waszerowała antybiotykami twierdzac ze to zapalenie jajnika. Jak tylko kończyłam kuracje lekami to wracało. Az w koncu powiedziała ze juz nie wie co ma ze mna zrobic, wiec zmieniałam lekarza.i okazałao sie ze ja zapalenia jajnika nie mam tylko sa powiekszone ale to jeszcze nie swiadczy o stanie zapalnym Dostałam skierowanie na usg i mam policystyczne jajniki . Wiem ze kazdy przypadek jest inny, ale warto czasem zmienic lekarza, bo tamta to usg nie chciała mi zrobic, tylko lekami waszertowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkkkkk
hej! Czy mozesz powiedziec jak sie leczysz? Jakie masz miesiaczki przy policystycznych jajnikach? Ja tez to mam i mam okres skapy i nieregularny:-( a lecze sie homeopatycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota__
W sumie to ja dopiero w zeszły czwartek miałam usg a w ten poniedziałek byłam u gin i on powiedział ze jesli narazie nie planuje dzieciczka to tabletki hormonalne powinnam braci przepisał mi regulon. U mnie z okresem to tak dziwnie moge sie wypowiadac o ostatnich 8 miesiacach bo wczesniej brałam tabletki. Po 2 miesiacach od odstawienia tabletek zaczęły mnie strasznie bloec jajniki i okres zrobił mi sie skąpy trwa tak w sumie z 3 dni a 4 juz prawie nic nie ma. Jak narazie był w sumie regularny ale to sie chyba zmienia bo juz tydzien czekam i nic na razie sie nie zanosi.A ty masz tylko policystyczne jajnki czy jeszcze jakies dodoatkowe objawy bo mi chyba prolaktyna szwankuje ale czekam na wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkkkkkkkkkkk
hmmmmmmm podobnie podobnie! mam za wysoka prolaktyne, dodatkowo, zaczelo sie pojawiac owlosienie:malutkiejasne ale twarde wloski na brodzie, lekko czarne na udach(o zgrozo) oraz wokol brodawek.Co prawda teraz mi nie rosna(moze to homeopatia dziala?) wczesniej bralam tabletki antyk.na te policystyczne jajniki, ale mialam okropne skutki uboczne np. oponka na brzuchu, zaczelam tyc, wlsoy strasznie lecialy, cera przetluszczona!Wiec zrezygnowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota__
hmm ja narazie nie zauwazyłam jakis włosów na udach i waga tez mi sie nie zmieniła wrecz przeciwnie jestem chudziutka a podobno przy PCo sie tyje A co ty za środki homoeopatyczne stosujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkkkkkkkkkkkkkk
na 'zbicie' prolaktyny i unormowanie testosteronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etopola
czy moze mi ktos powiedziec jakie sa objawy zapalenia jajnikow? dzieje sie ze mna cos dziwnego i obawiam sie, ze to moze byc to. ale nie jestem pewnai nie wiem, czy mam isc do ginekologa czy do oglonego. boli mnie bardzo podbrzusze bol promieniuje az na zoladek, kilka godzin prawie nie moglam sie ruszyc, teraz mam uczucie duzego nacisku i ciagniecia przyoddawaniu moczu, boli mnie tez przy gwaltowniejszych ruchach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aika
Pytanie do loli77. Jak to jest z tym R38 i R39?Serio Ci pomogly? Kto Ci polecil ich stosowanie?Pytanam bo o droku mam problem z prawym jajnikiem. Boli z przerwami od roku, nalykalam sie tyle swinstwa ze juz mi ise cos robi jak mam brac kolejne antybiotyki.USG nie wykazuje zadnych zmian, jajniki nie powiekszone a prawy boli. Mialam tez robione inne badania w tym kierunku bo gin sugerowal ze moze byc inna przyczyna bolow ale wszystko ok wedlug tych badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamika
Ja na zapalenie jajników dostałam amoksiklav i nic mi nie pomógł. Jutro ide do gina i zobaczymy. Do autorki, nie martw się ja miałam 3 razy zapalenie jajników, ale z łatwością zaszłam w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbb
mnie bola tylko jajniki od 2 miesięcy. Byłam u ginekologa i powiedział że tro nie zapalenie bo przy zapaleniu jest gorączka z tego co czytałam to nie zawsze. Więc mój lekarz jest konowałem i pewnie wiele go kosztowałao skońcszenie studiów. Przepisał mi co prawda butapirazol ale czysamym lekiem przeciwzapalnym mozna wyleczyć tą chorobę? Chyba nie bo mi to nie pomogło. Teraz znalazłam w domu jakis stary Dalacin C i teraz bore z trilakiem moze pomoże.Może sie mylę ale jesli kogos boli tuż nad kościa miednicy symetrycznie z dwóch stron ciągle przez 2 miesiace to chyba to nie jest ból owulacyjny Czy moge go pozwac jak zebrać dowody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aika
Tez bralam Dalacin C i Butapirazol i wiele innych lakarstw jednak efektów to nie przynioslo. Tak jak pisalam wyzej mialam robione USG ktore nic nie wykazalo, jajniki nie sa powiekszone i na monitorze wszystko jest w porzadku ale jednak boli. Ja zamiast zbierania dowodow (szczerze Ci to odradzam)radzilabym Ci sie udac do innego gina. A mialas USG robione? Bo ponoc objawem zapalenia sa powiekszone jajniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbb
miałam usgi wyszłomiże lewyjajnnik30x20 z pecherzykiem 18x18 prawy 28 x 22 o budowie drobnopęcherzykowej. OB mam 12 nie wiem czyto za dużo czy w normie mo sa różne normy. Jedne mówia że ma być poniżej 12 inne że do 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aika
Ja mialam 21 i jakos nie zrobilo to wrazenia na moim ginie. Stwierdzil co prawda ze jest podwyzszone ale to nic.Moze przez to ze inne badania-morfologia,mocz,urografia-byly ok.Seryjnie ja juz nie wiem co mam robic i do kogo isc z tymi bolami. Na tym forum wyczytlam o leku homeopatycznym R38, poczytlama o nim i sobie zamowilam jutro mam miec wiec sprobujemy i zbaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbb
juz po jednej tabletce dalacinu C mi przeszło po kilku godzinach:) ale czy po tych 2 miesiącach będemiała zrosty bęe niepłodna przez tewgo konowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aika
Mi lekarz powiedzial ze kazde zapelenie to "szansa" 1:100 ze powstana zrosty. Sa takie czopki Distreptaza ktore maja za zadanie rozupuszczanie skrzepow jakie sie porobily itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lemke
hej dziewczyny ja od jakiegos czasu mam silne ból brzuch na dole i skurcze biore tabletki anty..czy to jest zapalenie ??? jakie sa objawy zapalenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbb
Aika dzięki za onfo ale z tymi lekarzami to róznie jest igeneralnie juz im nie ufam. A dlaczego odradzasz mi wniesiesnie sprawy do sądu takich konowałów trzeba eliminować bo może jakiejs innej dziewcznie teżbęda wmawiać że jestzdrowa gdy jest chora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aika
Mam podbne zdanie odnosnie leakrzy ale pocieszam sie ze nie wszyscy sa po przypadkowych studiach.A co do pozwu to jakie masz dowody ze lekarz popsul Ci zdrowie?Musisz miec to czarno na bialym najlepiej jak jakis inny lekarz potwierdzi ze istotnie doszlo u Ciebie do pogorszenia zdrowia i ze np. porobily Ci sie zrosty co utrudni zajscie w ciaze i bedziesz musiala udowadniac ze pomiedzy Twoimi zrostami albo innym naruszeniem czynnosci organizmu a dzialaniem lekarza zachodzi zwiazek przyczynowo-skutkowy innymi slowy ze to co Ci zrobil lekarz spowodowalao problemy a zeby to udowodnic potrzebne beda opinie bieglych itp. Wszystko bedzie sie ciaglo i ciaglo a Ty stracisz kupe kasy na adwokatow(sama nie zdolasz poprowadzic sprawy)i duzo Cie to bedzie zdrowia kosztowac tak wiec moim zdaniem o tym nie mysl.Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbb
ale ten lek jest na recepte nie? Ja nie wierze żeby mi sie przez 2 miesiące zrosty nie zrobiły. Pewnie bede musiała robic laparoskopie lub rentgen a to tez będzie kosztować wszystko przez tego dziada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola_22
witam wszystkie obolałe Panie!!! Moim zdanie najgorsza jest nieodpowiedzialność!ja niestety taka byłam!przez bardzo długi czas bolały mnie jajniki i ja wiedziałam ze to one!miesiaczki miałam bardzo bolesne az niemogłam chodzic, niemogłam ziewnąć, kichnąć ani kaszlnac bo strasznie mnie ciągna ten bol. Moja przyjaciólka potajemnie zapisała mnie do ginekologa(bo ja stwierdziłam ze mi on niepotrzebny i ze nigdy nie pujde)...i poszłam połowy z tej wizyty niepamietam ale dowiedziałam sie ze mam stan zapalny i nadżerkie!dostałam antybiotyk i po dwuch tyg. poszłam na kontrol!Okazało się ze stan zapalny niepomniejszył sie a wręcz pobudził i automatycznie dostałam skierowanie do szpitala, przez 7dni dostawałam antybiotyk dorzylnie 3 razy dziennie!czułam się jak wrak człowieka(serio)!wyszłam i powoli ten bol zanikał!mineły 4miesiące i bol znowu sie pojawił!ale co jest w tym wszystkim najleprze to ze ja przez cały czas jestem pod stała opieka lekarza, bo leczyłam nadżerki wiec wiecznie jakies kontrole! Strasznie sie boje kolejnej wizyty i tych prochów! ale ostatni ból był niedozniesienie! niemogłam chodzic ani sie załatwiac cos strasznego !zastanawiam się czy nie pobrac przez 3 miesiące proszków antykoncepcyjnych zeby to załagodzic(tak mi lekarz podpowiedział) sama niewiem ! pozdrawiam ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika 21....
jakeis 3 miesiace temu poszlam do lekarza, bo mnie cos swedzialo i nie moglam normalnie chodzic... Wiec okazalo sie, ze mam wielkie zapalenie szyjki macicy... od dluzszego czasu. Zaluje, ze nie poszlam wczesniej. Od tej pory chodzilam co 2 tygodnie. Wyleczylam zapalenie po miesiacu, potem okazalo sie, ze mam jakies ubytki w jajnikach i w gorze scianki , ktore przez moje zapalenie byly niewidoczne... Byl to powod dlaczego zawsze mialam nieregularny okres. Przez 2 miesiace bylo fantastycznie... Do czasu... Na poczatku sierpnia czekalam na okres, nie pojawil sie... Pojawily sie mysli o ciazy, bole brzucha, powiekszone piersi (pachwiny) i tak dalej... No ale nie jestem w ciazy... Kilka dni temu naprawde zaczal mnie prawy jajnik bolec, teraz nie moge normalnie siedziec, stac , chodzic (przeszlo na uda... ) czuje sie tak jakbym miala drut kolczasty w brzuchu ktory z kazdym moim ruchem przemieszcza sie... Niestety do lekarza moge dopiero za tydzien isc... DO DZIEWCZYN KTORE UNIKAJA WIZYT! : jesli bedziecie odkladac takie rzeczy, naprawde grozi to utrata szansy na zajscie w ciaze... I wcale nie zartuje... Moj lekarz sam mi powiedział, że mogę mieć problemy i żebym się decydowała jak najszybciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewna, że to zapalenie jajników? Ja byłam ponad 2 lata leczona własnie na zapalenie jajników (stwierdzało to 3 lekarzy). Ich leczenie w końcu wydało mi się mało efektywne (cały czas odczuwałam ból, plamiłam) i zmieniłam lekarza po raz kolejny. Obecny lekarz stwierdził pogrubienie endometrium, które jest trudne do rozpoznania. Okazało się, że przez cały czas byłam źle leczona i że wcale nie miałam zapalenia jajników tylko właśnie pogrubienie. Gdyby wtedy, podczas mojej pierwszej wizyty lekarz stwierdził pogrubienie to do tej pory byłabym już wyleczona a nie nie wiedziała na czym stoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roisinn
Hej Dziewczyny! Mnie juz na to wszytsko nerwy biora!! Bóle w dole brzucha,powiekszine piersi, przybieram na wadze, mimo,ze niewiele jem , denerwuje mnie to !!W piatek gineko stwierdzil,ze mam zapalenie jajników, tylko nie bardzo wiem co maja piersi do jajników??Wypisał distreptaze,magnez,naproxen mastodyne a ja chyb ajeszce gorzej się czuje:( Najgorsze w tym wszytskim,ze nie mam kiedy pojsc do lekarza bo sama sobie jestem kierowniczka a szefowa wyjechała!Więc jestem sama bez zastępstwa:( A jakies pol roku temu mialam lekkie zrosty,ale podleczyłam!Jak to jes z sexem??Wolno nam się kochac gdy ma sie zapalenie jajnkow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny! pomocy! ostatnio chyba bolą mnie jajniki ale nie jestem pewna czy to zapalenie... piszecie, że to bardzo boli, a mnie jedynie ćmi... a to R38 i R39 to na recepte?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×