Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motan

Antykoncepcja naturalna

Polecane posty

Gość motan

Czy jest jeszcze cos z antykoncepcji naturalnej nie wliczajac "kalendarzyka" ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze metoda objawowo termiczna tzw Billingsa jeśli nie przekręciłam nazwy. Polega ona na mierzeniu temperatury codziennie przed wstaniem z łóżka. Temperatura wzrasta do ok pół stopnia więcej w okolicach owulacji, czyli gdzies w połowie cyklu, a potem stopniowo opada. Drugim składnikiem tej metody jest obserwacja śluzu szyjkowego. W dni niepłodne czyli tuż po miesiączce i przed następną śluz jest biały, lepki, gęsty, a w środku cyklu w okolicy owulacji zmienia sie na podobny do białka jajka kurzego, przezroczysty, ciągliwy. ŻADNA Z TYCH METOD, NAWET STOSOWANYCH RAZEM, NIE JEST DOBRĄ METODĄ ANTYKONCEPCJI. JEST W NIEJ NAJWIĘKSZY ODSETEK CIĄŻ!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Droga Katarzyno
sądząc po Twoim poście, nie powinnaś wypowiadać się o metodach naturalego planowania rodziny, bo nie masz o nich pojęcia - nie odróżniasz metody Bilingsa od termicznej, objawowo-termicznej i kalendarzyka (który nie jest metodą NPR). Co to znaczy - na przykład - "gdzieś w połowie cyklu"? I autorowi tematu, i Tobie polecam topik - naturalne planowanie rodziny (łatwo znaleźć w wyszukiwarce). Nie ma co się dziwić, że odsetek ciąż jest największy w wśród osób, które twierdzą, że "stosują NPR"- jeśli poziom wiedzy jest właśnie taki... NPR są bardzo skuteczne, zarówno w planowaniu poczęcia, jak i jego odłożeniu. Trzeba chcieć się ich nauczyć i stosować zgodnie z zasadami, a nie z własnym wyobrażeniem na temat kobiecej fizjologii. A - NPR nie są metodami antykoncepcyjnymi, są to metody rozpoznawania płodności!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z innego topiku przedmówczyni
trudno nie musicie sie tak bulewrsowac bo to co wygodne raptem pisze ze wcale nie jest takie rozowe- ale warto przeczytac na ulotce od tabletek antykoncepcyjnych skutki uboczne.......wystarczy sie skupic bardziej na skutkach ubocznych moze wtedy cos wam zaswita w glowie........ a najlepsza metoda.......hmmmmmmmmm nie wymyslono P.S. Najpierw chwali potem na innym topiku twierdzi, że nie ma pewnej metody antykonc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A i S
do motan: Więcej precyzyjnych informacji na temat naturalnych metod znajdziesz na -> http://www.lmm.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NMPR
Jest taki zeszyt cwiczen:NATURALNE PLANOWANIE RODZINY,wyd. przez:Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny,Gdansk,1996 stosuje ta metode od 3 lat,no i sie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam tą odpowiedź na żywca i napisałam również \"jeśli się nie mylę\". Tak sie składa, że ja nie stosuje metod hormonalnych, jedynymi metodami antykoncepcyjnymi są głowa (kalendarzyk) i gumka, ewentualnie gdyby nastąpiła wpadka w szufladzie leży Postinor. Nikomu ani nie odradzam naturalnych metod ani ich nie polecam. Za naturalnym metodami regulacji poczęć tak bardzo walczy wiele osób, ja sama mimo że jednak zwracam uwage na to kiedy mogę zajść a kiedy nie, nie nazywam tego naturalnym planowaniem rodziny bo ten slogan mnie śmieszy. Jeśli ktoś zna się na tych metodach lepiej, to niech mnie poprawi, wcale nie twierdzę, że jestem nieomylna i dlatego zawsze podkreślam, że są one niezbyt skuteczne jeśli ktoś o to pyta. Takie jest moje zdanie a co do błedów jakie byćmoże popełniłam w odpowiedzi na górze, bardzo proszę poprawić. Być może pomyliłam się w nazewnictwie ale ogólne objawy dni płodnych bądź niepłodnych zarówno przy obserwacji śluzu jak i temperatury uważam, że podałam prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalendarzyk to marna metoda antykoncepcji... tak samo jak stosunek rpzerywany ;/ Gumka owszem, ale kalendarzyk stanowczo NIE :D W moim przypadku metoda objawowo termiczna + Billingsa ( nie ejstem pewna jak to sie psize) sprawdza sie rewelacyjnie. Daje mi pewność i komfort podczas stosunku ;-) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×