Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ellii

Kiedy zacząć przyjmować kwas foliowy?

Polecane posty

Gość nutreene
Ja Folik przyjmowałam kilka miesięcy przed poczęciem i w 1 trymestrze, ważne by te min. 3 miesiące przed ciążą go łykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I słusznie bo Folik jest lekiem a nie suplementem a to duża różnica i warto o tym pamiętać o tym już podczas łykania pigułek antykoncepcyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację, jeśli stosuje się antykoncepcję hormonalną trzeba liczyć się z tym, że tabletki zmniejszają wchłanianie kwasu foliowego, więc kobiety sa jeszcze bardziej narażone na niedobory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zawsze wybieram tylko folik bo w sumie zawiera tyle folianów ile nasz organizm potrzebuje, nie ma co brać zbędnych witamin jeśli się zdrowo odżywiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwas foliowy, czyli witamina z grupy B. źródłem są takie artykuły spożywcze jak: kalafior, szparagi, szpinak, rzepa, brokuły, awokado. Jeśli chodzi o owoce - prym w zawartości kwasu foliowego wiodą banany, pomarańcze, jabłka i truskawki. Poza tym składnik ten występuje w: produktach zbożowych, ryżach, kaszach, jajach. Bogatym jego źródłem są również: drób, wątróbka, nabiał. Kwas foliowy bardzo łatwo się utlenia i niszczy się pod wpływem temperatury, dlatego. potrawy powinny być jak najmniej obrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamijal
Bez czytania wiadomo, ze trzeba zacząć brać folik na około trzy miesiące przed zapłodnieniem bo cewa nerwowa rozwija się na początku ciąży i nie może go wtedy zabraknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka33
Cewa nerwowa bez kwasu foliowego może się nie zamknąć do końca i spowodować u płodu straszne wady. Także kwas foliowy jest szansą dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenna
Najgorszy to chyba jest rozszczep kręgosłupa, ale wodogłowie też jest straszne. Oj trzeba o to dbać żeby nie żałować cale życie, że się nie brało folika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
55455

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola_mmm
Ja folik zaczęłam brać jeszcze przed zajściem w ciążę, jakieś dwa, trzy miesiące wcześniej i później cały I trymestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zamiast łykać tabletki, jedzcie kapustę , natkę pietruszki i wszystkie zielone warzywa, to kwasu foliowego wam nie zabrakie, szkoda wątroby na faszerowanie sie chmią, która przyswaja się w znikomym procencie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koralkowa
Niestety stosując jedynie zdrową dietę nie zaspokoimy swojego zapotrzebowania na kwas foliowy. Według mnie kobieta powinna zażywać leki, gdyby nie były bezpieczne i nie pomagały to lekarze by ich nie zalecali. Mój ginekolog polecił mi folik i biorę, mimo tego, że odżywiam się zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarojka
Nie ma szans aby dostarczyć z pożywienia odpowiedniej dawki folianów gdyż większość, nawet do 90% ginie zanim trafią one do naszego żołądka. Dlatego lekarza alarmują o zażywaniu syntetycznego kwasu foliowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska298
Ja folik zaczęłam brać jakieś pół roku przed ciążą. Oczywiście dietę też zmieniłam, ale nie byłam w stanie na okrągło jeść tych wszystkich produktów z kwasem foliowym, poza tym było tak jak piszesz, z pożywienia nie przyswaja się odpowiedniej dawki witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurka33
Z kwasem foliowym nie ma kłopotu, bo mamy przecież folik, który wchłania się w całości, a o to przecież chodzi w profilaktyce wad cewy nerwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serenka33
No dokładnie, przecież kwas foliowy z warzyw ginie nawet w 90% więc lepiej zaopatrzyć się w syntetyczny i być pewniejszym jeśli chodzi o rozwój cewy nerwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonkkkka
Jak to ginie, to jak jemy dużo warzyw zielonych to też nie mamy pewności co do ilości kwasu foliowego w organizmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi się, że im wcześniej tym lepiej :) ja kupuję folik w wapteka.pl - 90 tabletek za niecałe 13 złotych. najtaniej :) http://www.ceneo.pl/4775636

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ananasowalota
Mój ginekolog zalecił mi brać folik co najmniej 3 miesiące przed zajściem w ciążę. Wiadomo, że nie wiem kiedy to nastąpi ale już jak zaczynamy starania powinnyśmy zacząć łykać folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aldonkka, normalnie podczas gotowania ginie i do organizmu dostaje się go bardzo mało a nawet wcale, więc jeśli na zdrowie dziecka leży na sercu to lepiej dmuchać na zimne i brać ten folik jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mary899
Ananasowalota, to prawda, kwas foliowy należy zacząć brać jakiś czas przed staraniami, aby uchronić dziecka przed wadą ośrodkowego układu nerwowego. Jeśli zdrowie dziecka leży na sercu, to warto brać produkt, do którego mamy pewność, że jest przyswajalny. Połowa kobiet ma problem z przyswajalnością kwasu foliowego. Tylko metafolina jest przyswajalna przez wszystkie kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A spamofolina przez ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ordonnka
Troszkę się mylisz bo syntetyczny kwas foliowy wchłania się w całości i ie folika jako leku zapobiegającego wadom w zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilllka
Mój gin też to samo mówi. Zdrowa dieta i kwas foliowy to priorytet, reszta witamin nie jest już tak ważna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morusza
Kwas foliowy to podstawa. Mój lekarz zalecił mi folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieta w kazdym wieku powinna sobie zazywac kwas foliowy,on pomaga nawet w okresie menopauzy i jest wartosciowy.Moj lekarz przepisuje mi nawet te silniejsze dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmijanka
Myślałam, ze silniejsze dawki bierze się wtedy kiedy grozi dziecku wada cewy nerwowej . Ja to tak normalnie biorę 0,4 mg folika dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×