Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ellii

Kiedy zacząć przyjmować kwas foliowy?

Polecane posty

Gość gość
123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amaliryysss
I tyle wystarczy, bo nawet sami eksperci od spraw Profilaktyki Wady cewy nerwowej podkreślają dzienne zapotrzebowanie na kwas foliowy u kobiet 0,4 mg i to jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszmma
Najlepiej żeby to byl folik bo mój gin mówi, ze to jest lek i działa skuteczniej niż suplementy zawierające kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gin??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesattia
Gin to ginekolog w skrócie nie trudno się domyślić, a jeśli chodzi o kwas foliowy to dla mnie mój lekarz kazał brać już podczas antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzarta
A co ma antykoncepcja do tego? Myślałam ze wystarczy brać folik trzy miesiące przed zapłodnieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewojszka
Antykoncepcja ma to do tego, że zaburza wchłanianie folianów tak, ze nawet po odstawieniu pigułek mogą być bardzo duże braki. Warto więc nie dopuścić do tego i brać ten kwas foliowy podczas brania hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najzdrowiej jest nic nie brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczęłam brać kwas foliowy 3 miesiące przed staraniami. Tak doradził lekarz. Oprócz zaczęłam też wyznaczać sobie dni płodne Afrodytą na ślinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi podobnie, nawet 4 miesiące przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewiskaa
Ja to biorę non stop bo wiem, ze dobrze wpływa na moje zdrowie i chroni od groźnych chorób. Nawet moja mama bierze od miażdżycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kwas foliowy brałam odkąd zaczęliśmy się starać o ciążę, czyli 6 lat temu. Na początku też brałam Folik, ale znajoma poleciła mi aptekę internetową aleleki.pl i brałam ten kwas foliowy http://www.aleleki.pl/produkt/7035-folicum-acidum-30tabletek-pharmacy-laboratories.html Oczywiście jednego opakowania nie opłaca się kupować, ale jak masz kilka osób które coś potrzebują (a wiele produktów jest tu tańszych niż w zwykłej aptece) to koszt wysyłki już nie jest taki duży. A lepiej sobie zamówić od razu kilka paczek, bo na początku ciąży dalej będziesz brała kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże jak myśmy przetrwali jako gatunek bez kwasu foliowego w pigułce :D CUD :D Ja nie brałam nic w obu ciążach i żyjemy, polecam się równiez zorientowac jak to przyjmowanie kwasu foliowego i innych witamin powoduje wzrost wagi noworodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raszta
Na wzrost wagi noworodka wpływa nadmiar witamin, a co do kwasu foliowego to nie oszukujmy się kiedyś więcej dzieci rodziło się z wodogłowiem na przykład, czy rozszczepem kręgosłupa czy podniebienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika13
To prawda, kiedyś kobiety nie były informowane jakie korzyści dla płodu daje kwas foliowy, a może nawet nie było to nawet zbadane. Teraz folik jest przebadany klinicznie i zalecany przez specjalistów aby mniej dzieci rodziło się z takimi wadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrze ze my kobiety mamy taką swiadomośc przyjmowania takich własnie witamin w momencie kiedy planujemy dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tresza
Coraz częściej lekarze zalecają kwas foliowy, i dobrze bo przecież zostało udowodnione naukowo, że wspomaga on w rozwoju układu nerwowego i mózgu u płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riki_tiki__
Ale nie tylko jest dobry dla kobiet noszących w sobie dzieciaczki -bo wiadomo dobrze wpływa na ich rozwój na wczesnym etapie ciąży, ale ogólnie witamina ta ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cylvinia
Podobno zapobiega zawałom i niektórym nowotworom zwłaszcza jelita grubego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenii
Skoro potrzebuje go każda komórka naszego ciała do później starości to wiadomo że warto taki folik łykać codziennie dla zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie trzeba nic brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lizzy queen
trzeba, trzeba brac - zwlaszcza podczas starań i na poczatku ciązy, bo wtedy rozwoj malucha jest najintensywniejszy; kwas foliowy z jedzenia wchlania sie w bardzo malym %, lepiej wiec go suplemenetowac, ja akurat bralam symnatal pro baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
tak naprawdę kwas foliowy trzeba brać przez okres całej ciąży, a nawet już wczasie kiedy planujemy zajść w ciążę. ja jak już zaczęłam myśleć o maluszku to łykałam folik, który towarzyszył mi przez całą ciąże. w I trymestrze vrałam folik 1 a w II i III folik 2/3 oba różnia się nieco składem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×