Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olenka 20

Ciasto cytrynowe

Polecane posty

W chwili natchnienia postanowilam dla mojego Szczescia upiec na jutro ciasto, ktorym moglibysmy sie opychac przez caly dzien 1 stycznia. Nie chcialam robic tego co zwykle, wiec poszukalam przepisu w Bon Apetit. Znalazlam na ciasto cytrynowe, a skoro autorka przepisu tak je zachwalala, ze nie za slodkie itd. postanowilam, ze tym razem to bedzie to. No i zrobilam, wszystko pieknie, wedlug przepisu i teraz tak: po pierwsze nie chce zastygnac wiec mnie cholera bierze, po drugie slodkie to tak, ze przelknelam dwa kawalki i wiecej nie daje rady. I jak tu teraz je pokazac facetowi? Da sie je jakos uratowac? Moze macie jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuuuuza
Oleńko 20 nie jestem aż takim znawcą co można zrobić z Twoim upieczonym już ciastem. Proponuję upiec jeszcze jedno. Przesyłam Ci przepis na placek cytrynowy mamy mojej nallepszej koleżanki Izy. Piecz śmiało napewno Ci się uda. 1 margaryna 1 szkl. cukru 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1,5 szkl mąki 1,5 cytryny Margarynę utrzeć z cukrem dodać żółtka, otartą skórkę i sok z jednej cytryny, następnie mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, a na koniec pianę z ubitych białek. Wszystko delikatnie wymieszać. Ciasto wylać do formy. Piec tylko na złoty kolor. Lukier: 3/4 szkl. cukru pudru, 1 żółtko i sok z 1/2 cytryny utrzeć i wylać na gorący upieczony placek. Posypać orzechami. Smacznego Życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klore
Na bon apetit jest także przepis na ciasto-- rodzynkowiec. Bardzo dobry--polecam---robiłam na święta. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to juz za pozno :( Ale dzieki za przepis na ciasto, tamto bylo zupelnie inne. a na razie chlopak musi zadowolic sie mna, ciasto bedzie kiedy indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ile jajek do ciasta Zuuza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ile jajek do ciasta Zuuza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza ile jajek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile jaj kurzych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile jajek kurzych z dupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ile jajek do placka zuza
ej a czym rozni sie placek od ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fema-le
ciasto cytrynowe: 6 jaj, 1 szklanka cukru,2 szklanki mąki tortowej i 1/2 szklanki mąki ziemniaczanej, mały proszek do pieczenia , 1 duża cytryna, 1 kostka margaryny polewa: pół szklanki cukru pudru, sok z 1/2 cytryny utrzeć margarynę z cukrem , dodać żółtka,potem margarynę i mąka oraz proszek do pieczenia, cytrynę sparzyć wrzątkiem, wytrzeć do sucha i otrzec skórkę do ciasta, przekroić na poł i wcisnąć sok z połówki,na końcu do ciasta dodać ubitą na sztywno pianę z białek. wylac ciasto do formy i upieć w temp. 180 stopni ok, 40 minut. Po upieczeniu ciasto ostudzić . Polewa: do rondelka wlać 2 łyżki wody i wsypać cukier puder - pogotować - aż cukier się rozpuści -lekko schłodzić tak to trmp.40 stopni i wcisnąć sok z cytryny - utrzeć i polać ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuuuuza
Rzeczywiście zapomniałam o jajkach bardzo was przepraszam ale to przez sywestra no i Kasieńki było mi bardzo szkoda.....Do ciasta potrzebne są 4 jajka Ciasto jeszcze raz wam bardzo polecam bo jest naprawdę bardzo dobe i proste. Nie odpisałam wcześniej bo miałam problemy z netem Pozdrawiam wszystkich Noworocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×