Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ankha

kiedy i co wprowadzić do jadłospisu

Polecane posty

Gość ankha

mam córeczke która 20 kończy 4 miesiące.chciała bym jej zacząć wprowadzać do jadłospisu nowe pokarmu bo jest na bebiku ale nie mam pojęcia co juz mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj ankha ja mam synka, który też wcześnie był karmiony sztuczną mieszanką mleczną. Teraz ma dwa latka i jest zdrowym i silnym dzieckiem. W 4 miesiącu możesz już dawać dziecku: sok z owoców parę łyżeczek dziennie. Jabłuszko skrobane łyżeczką ok. 120-200 g albo jbłuszko ze słoiczka. Dzieciaki wolą to skrobane. I możesz już dziecku dawać zupkę jarzynową z masełkiem w ilości 130-150 g. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to pytaj. chętnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek z owoców i warzyw robiłam tak: jabłuszko i marchewkę parzyłam wrzątkiem. Jedno i drugie ścierałam na specjalnej też sparzonej tarce dla dzieci (taka szklana). Potem wyciskałam przez gęste sitko sok. Zaczynasz podawać dziecku od jednej łyżeczki dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc moje malenstwo jest dokładnie o miesiac starsze od twojego! Ja tez najpierw zaczełam dawac jabłuszko i soczek z jabłek ale kupowałam gotowe w słoiczkach bo bałam sie ze zrobie cos nie tak. Teraz dochodze do wprawy i przejde na domowe. Jak mały dobrze tolerował jabłko zaczełam dawac mu jabłko z marchewką gdzies po tygodniu. Po kolejnym tygodniu zaczełam dawac zupke marchewkowa. Wprowadziłam tez zamiast jednej butelki kaszke ryzowa podawana łyżeczka gdzies koło 9 rano jako drugie sniadanie zeby nie był bardzo głodny bo inaczej szybko sie denerwował bo karmienie łyżeczka trwa dłuzej niz butelka. Na ostatnia butelke zaczełam dawac mu Bebiko2r z kleikiem ryzowym bo w nocy nie dostaje juz butli tylko dopiero koło 5 rano. Sama zobaczycz jaki rytm pasuje twojemu maluchowi i za miesiac wszystko sie unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×