Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martuśka**

Pigułki a niedoczynność tarczycy

Polecane posty

Gość martuśka**

Podejrzewam, że znowu mam niedoczynność tarczycy (w przeszłości się leczyłam). Jednocześnie biorę pigułki antykoncepcyjne. Czy zaburzenia hormonalne tarczycy mogą mieć wpływ na skuteczność pigułek? W końu jedno i drugie to hormony... Wiem, że chora tarczyca rozregulowuje organizm. Czy jestem pomimo to zabezpieczona przed ciążą? I jeszcze jedno, czy orientujecie się, czy leczenie niedoczynności tarczycy może wykluczać antykoncepcję hormonalną (jakieś interakcje)? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..................
To są pytania do lekarza, najlepiej jeśli zgłosisz się do ginekologa-endokrynologa. Bardzo często tabletki antykoncpecyjne sa przepisywane przy schorzeniach tarczycy, jednak pacjentki te są pod większym nadzorem. Tablteki mają między innymi poza blokowaniem owulacji zagęszczać śluz, więc jesteś moim zdaniem zabezpieczona, ale lepiej zapytaj swojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuśka**
Ale na dotarcie do ginekologa-endokrynologa nie mam szans (mała miejscowość). Tylko zwykły endokrynolog. Na razie robię badania hormonów tarczycy, potem - jeśli się potwierdzi - czeka mnie bardzo długa kolejka do endokrynologa... Wcześniej niż za 2 miesiące nie będę wiedzieć niczego. Teraz chcę przynajmniej wiedzieć, czy pomimo chorej tarczycy jestem wciąż zabezpieczona przed ciążą...?? PS. oczywiście, jeśli endokrynolog zadecyduje, to odstawię pigułki. Choć z drugiej strony, ewentualna ciąża przy chorej tarczycy jest bardzo niebezpieczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym bardzo odnowić ten temat... Jestem w podobnej sytuacji co jego autorka i zalezy mi na jakiejś konkretniejszej radzie. Może któraś z Was jest w takiej sytuacji- niedoczynność i antykoncepcja hormonalna. Byłyście z tym u ginekologa/endokrynologa? Co wam zalecił jeśli już..? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×