Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ratatosk

Upewnijcie mnie proszę -- chodzi o pigułki

Polecane posty

Gość ratatosk

Kobietki, upewnijcie mnie... Mogę skończyć opakowanie pigułek (jednofazowe) wcześniej o 2 tabletki, tzn. przyjąć 19, prawda? (oczywiście potem normalnie 7-dniowa przerwa itd.) Chodzi mi o przyśpieszenie okresu z powodu wyjazdu. Czy jest szansa, że jeśli skończę opakowanie o 2 dni wcześniej, to krwawienie też będzie o te 2 dni wcześniej? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, ja Cie nie upewnię, bo moim skromnym zdaniem tak nie mozna zrobic. Po to w jednym listku jest 21 tabletek, aby je do konca zuzyc. Wtedy efekt antykoncepcyjny jest zachowany. Jesli chcesz przesunąc w jakis sposob okres to jedyna dozwolona metoda przy branu pigulek anty jest wziecie dwóch opakowań po rząd (bez robienia tej 7 dniowej przerwy miedzy listkami). tedy okres dostaje sie po skonczeniu drugiego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratatosk
Gdzieś czytałam, że pewność antykoncepcyjną zyskuje się po 16 tabletce... (??) Nie chcę łączyć 2 opakowań bo źle to znoszę, chcę przyśpieszyć krwawienie i mieć z głowy... Pytanie nadal aktualne UP UP UP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
działanie antykoncecji zaczyna sie od wzięcia pierwszej pigułi lepiej wziąść dwa opakowania niż skracac czas ale jesli musisz licz sie z konsekwencjami rozregulowania odstawiasz pigułki 7 dni przerwy + dodatkowe zabezpieczenie pierwszych 7 tabletek nowego opakowani + dodatkowe zabezpieczenie www.forum.antykoncepcja.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratatosk
Renika: jesteś pewna tego co napisałaś? Jak to: " ale jesli musisz licz sie z konsekwencjami rozregulowania odstawiasz pigułki 7 dni przerwy + dodatkowe zabezpieczenie pierwszych 7 tabletek nowego opakowani + dodatkowe zabezpieczenie " ??? Po co dodatkowe zabezpieczenie -- przecież powinno być bezpiecznie po tej 19 tabletce (w końcu to jednofazówki)?? " działanie antykoncepcyjne zaczyna się od pierwszej pigułki" -- No chyba nie zrozumiałaś stwierdzenia, że pewność zyskuje się po 16 pigułce tzn. wtedy można bezpiecznie skończyć opakowanie. Tak czytałam gdzieś, teraz chcę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fela
dziewczyno czy ty wiesz czego chcesz ktos ci dobrze radzi a ty i tak swoje moim zdaniem rób co chcesz po co sie tu pytasz jak sama wiesz najlepiej moja rada---łykaj 1 tabletke co drugi dzien i wal sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maisy
fela co tak chamsko Jak dla mnie Renika nie ma zupełnie racji z tym dodatkowym zabezpieczaniem się. Ja też czytałam że można skracać i pewność jest już po 16 pigułce, i chętnie się dowiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fela
chamsko?? no wybacz jesli tu radza jej dziewczyny a on uwaza ze wie lepiej to po co sie ich pyta niech zasuwa do ginekologa i sama zapyta zeby zazywac takie pigułki trzeba cos o tym wiedziec prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renika ma racje niestety co do pewności antykoncepcyjnej to ona przeciez nie jest na wieki... zastanawiałaś się kiedyś czemu wszystko jest po 7 dni tzn branie pigułek 3x21 i przerwa 7? jeśli nie to twój błąd... niedokończenie tych 7 dni spowoduje rozregulowanie organizmu i działanie antykoncepcyjne nie będzie utrzymane przez następne 7 dni, co więcej, przez 7 pigułek z nowego opakowania powinnaś się również zabezpieczać jedyną radą jaką ci mogę dać jest wzięcie 21 piguł i ewentualnie następnych z nowego opakowania, potem 7 dni przerwy i już normalnie 21 i 7 gdzieś mi się obiła o uszy metoda 21+7pigułek z nowego opakowania od razu, 7-dniowa przerwa i potem już normalnie 21 i 7 dni przerwy, ale nie jestem co do tej metody pewna, także lepiej poszperaj jeszcze w necie lub zapytaj tu: http://www.forumginekologiczne.pl/md.php?name=forum&file=viewforum&forum=245&cat_title=Ginekologia%20i%20położnictwo&cat=48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maisy
dla mnie całkiem logiczne jest, że skoro Ratatosk dowiedziała się, że jest taka opcja, to chce poznać opinie innych - czy faktycznie można ją zastosować. To właśnie dowodzi rozsądnego myślenia. a takie chamstwo fela mogłabyś sobie darować, naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o tej 16-tej pigułce pierwszy raz słyszę...(skąd chlera ta 16-tka ?????) pewność jest już po pierwszej, ale utrzymanie efektu antykoncepcyjnego przez 7 dni przerwy to po 21-wszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o tej 16-tej pigułce pierwszy raz słyszę...(skąd chlera ta 16-tka ?????) pewność jest już po pierwszej, ale utrzymanie efektu antykoncepcyjnego przez 7 dni przerwy to po 21-wszej aha chodziło mi o 3x7 a nie 3x21 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fela
to sa leki dla KOBIET a nie dla dzieci zreszta niech robi co chce jej sprawa jej tabletki jej d... tylko wkurz mnie to ze pyta i prosi o rade za chwile narzucajac swoja racie NO TO PO CO SIE PYTA SKORO WIE LEPIEJ????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratatosk
dzięki Mimiru i Maisy Na innym forum dostałam odp., że można bezpiecznie skrócić. No to już się pogubiłam :( ale ewentualnie mogę się zabezpieczać, co mi szkodzi ;) PS. Mimiru, tak z ciekawości : skończenie wcześniej może mieć wpływ na kolejne 7 dni, jak piszesz -- a na wcześniejsze dni? (tzn. bezpieczeństwo wstecz, jeśli były stosunki? I na ile dni wstecz, jeśli w ogóle?). Ciekawa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exelka
ja nie wiem jak jest z dwiema pigułkami ale ja jedej ostatniej nie wziełam...czyli czwartkowej i 7 dni przerwy i w czwartek zaczęlam brać...a piszę to dlatego ze specjalnie byłam się upewnic osobiscie u mojego ginekologa ....nie wiem jak to jest z dwoma pigułkami ale jesli chodzi o jedna to spoko po prostu jeden dzien wczesniej zaczynasz kolejne opakowanie.....a gdyby trzeba było się dodatkowo zabezpieczac to mój lekarz powiedziałby mi o tym....co do okresu to dostałam go w ten sam dzień co poprzednie wiec nie wiem czy warto tych 2 pigułek nie brać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fela
No teraz mnie powaliło czy ty jestes kretynka?? co to za pytanie wczesniej?jakim cudem ile ty masz latek dziecko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwaga! te rozważania sią czysto teoretyczne i oparte tylko na moim prostym wnioskowaniu - nie potwierdzone żadną opinią lekarza itp. :) kto chce niech czyta :) generalnie to chyba chodzi tu o to że plemniki mogą przeżyć i \"dorwać\" komórkę jajową jak już efekt anty zejdzie... i teraz na ten temat jest pare szkół - mnie uczono na biologii, że plemniki w sprzyjającym środowisku żyją do 48h, ale słyszałam już teorię o 6 dniach... w tą teorię 6 dni coś mi się wierzyć nie chce... załóżmy że ostatnią pigułkę bierzesz dzisiaj i dzisiaj ostatni raz się kochasz... pigułka ma efekt co najmniej 36h (taki odstęp między pigułkami jest \"dopuszczalny\", tzn nie wymaga wzięcia 2 pigułek na raz i dodatkowego zabezpieczenia) z tego nam wychodzi, że w ostatnim dniu brania to tak do 6h przed wzięciem pigułki jest jak najbardziej ok, a później raczej ok, no bo co to za wytrzymałe i uparte plemniki by musiały być żeby tyle przetrwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feministka80
Cześc. Przyjmuje sie ze plemniki moga przezyc w 72 godziny w organizmie kobiety. Jest to jednak wartosc srednia z całego cyklu :) Wiec może to dochodzić do 6 dni zdaniem grona specjalistów. Przynajmniej tak nas ucza na studiach. A przyspieszanie okresu - 16 pigólek i przerwa nie polecam Jak sie uprzesz to twoja wole. Lecz urzywaj dodatkowego zabezpieczenia tak jak mówi kolezankai licz sie z możliwością róznych nieprzyjemnych objawów gdyż spowoduje to lekkie rozchwianie cyklu. Dlatego nie polecam po co sobie robić problemy:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maisy
Mimiru: a ja o 16 tabletce czytałam na innym forum o antykoncepcji, informacja była chyba zaczerpnięta z jakiejś strony www o pigułkach. A jeszcze było tu na forum, cytuję: " to po prostu jej nie zazyjesz, nie jest ona az tak konieczna nawet jesli chodzi o antykoncepcje, antykoncepcja jest w pelni zachowana juz po 16 tabletce, wiec spokojnie nie martw sie skonczysz szybciej o 1 dzien, pozniej 7 dni przerwy i 8 dnia kolejne opakowanie " http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1532070&id_f=2 --> post "1975" skoro są osoby które piszą o tej 16 tabletce, to coś musi w tym być i Ratatosk bzdur nie pisze aha, bywają sytuacje gdy zwymiotuje się tabletkę albo jest biegunka, i w ulotce nie ma ani słowa o tym, żeby dobierać dodatkowe tabletki do tych 21 (wniosek: jak zwymiotujesz to masz mniej w opakowaniu i kończysz wcześniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Feministki
momencik, nikt nie pisał żeby kończyć na 16 pigułce -- było napisane, że chce skończyć na 19! 2 tabletki mniej to chyba nie dramat ?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feministka80
Zalezy ilo fazówki. :) A zwymiotowanie to jedna tabletka i naogól jest polecanie dorania zapasowej paczki a to jest 5 tabletek i to robi róznice organizmowi przyzwyczajonemu do pewnego cyklu. Zreszta nie wierz informacją w necie , czesto sa takie bzdóry nie jestem ginekologiem polecałabym wizyte u niego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feministka80
Wybacz dwie tez czasem daja róznice wieksze lub mniesze zalezy od organizmu. Ale jesli to sa jednofazówki nie ma problemu raczej. Mozesz meic tylko uczucie osłabienia czy mdłosci. Działanie antykoncepcyjne powinno zostac zachowane ale dla pewnosci te 7 dni przerwy ja bym sie zabezpieczała, a potem normalnie. Choć na ogól wiecie nie jest polecane coś takiego robić mozna co najwyzej co ajkis czas 2x21 bez przerwy . ale nei powinano byc nie tak nic. Wybac zźle przeczytałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do feministki
a dlaczego 5 tabletek ?? ilo fazówki - mowa była o jednofazówkach PS. o dobieraniu z innej paczki -- na mojej ulotce jest o przedłużaniu cyklu (przesuwaniu okresu) i wg ulotki można brać dowolną dodatkową ilość pigułek -- nie ma ani słowa że trzeba konkretnie 7 i to co pisała Mimiru że zawsze trzymać się 7 tabletek... Jest info, że DOWOLNA ILOŚĆ, nic o systemach 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feministka80
wiem ogólnei mówie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojek
Chwila, ja też słyszałam o tym, że bezpiecznie można skończyć po 16 tabletce! Nawet jak poczytacie ulotkę - co zrobić gdy zapomni się tabletki w 3 tygodniu - jest podana opcja: PRZERWAĆ OPAKOWANIE, ZROBIĆ 7-DNIOWĄ PRZERWĘ i normalnie zacząć kolejne opakowanie. Z tego wynika, że skoro się przerwie, to po to żeby uniknąć ciąży (gdy sie zapomniało wziąć tabletkę). Tak piszą na ulotce od Microgynonu. Nie wzięcie 2 ostatnich tabletek = wcześniejsza przerwa zgodnie z tym co na ulotce. Chyba Ratatosk i Maisy mają rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojek
Chwila, ja też słyszałam o tym, że bezpiecznie można skończyć po 16 tabletce! Nawet jak poczytacie ulotkę - co zrobić gdy zapomni się tabletki w 3 tygodniu - jest podana opcja: PRZERWAĆ OPAKOWANIE, ZROBIĆ 7-DNIOWĄ PRZERWĘ i normalnie zacząć kolejne opakowanie. Z tego wynika, że skoro się przerwie, to po to żeby uniknąć ciąży (gdy sie zapomniało wziąć tabletkę). Tak piszą na ulotce od Microgynonu. Nie wzięcie 2 ostatnich tabletek = wcześniejsza przerwa zgodnie z tym co na ulotce. Chyba Ratatosk i Maisy mają rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humhum
hmm.... tylko, że 3 tydzień to od 14 dnia nie od 16-tego .... dziewczyny wyżej nie mówiły że to niedozwolone, ale że trzeba liczyć się z konsekwencjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do _ fela _
piszesz: > No teraz mnie powaliło czy ty jestes kretynka?? co to za pytanie wczesniej? < Rozumiem że to reakcja na wcześniejszy post Ratatosk - pytanie o bezpieczeństwo wstecz?? A nie słyszałaś dziecko o działaniu wstecz, gdy chodzi np. o antybiotyki??? niewiele wiesz, skoro nie słyszałaś PS. jestem tu na forum od niedawna, ale jak czytam chamskie wypowiedzi typu fela i napadanie na kogoś kto grzecznie pyta o coś, bo chce wiedzieć... to odechciewa mi się tu wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszatka
i jeszcze: Zgodnie z ulotką, jeśli skończy się opakowanie wcześniej, NIE MA POTRZEBY STOSOWANIA DODATKOWEGO ZABEZPIECZENIA w czasie przerwy i po. Dokładnie tak jak napisała Ojek. Renika i Mimiru, chyba nie macie racji :) ojoj Renika zakładasz własne forum o antykoncepcji, a masz takie braki w wiedzy o pigułkach :P Nie ma też w ulotce nic o przedłużaniu opakowania sposobem: tylko 21+21 (Renika!), jest za to napisane że można wziąć całe opakowanie lub przerwać w dowolnym momencie, kiedy się chce. no i jak widać ataki ze strony feli były bezsensowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×