Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rudka

Duże dawki hormonów w tabletkach

Polecane posty

Please czy ktos może mi powiedzieć ile musi być czego w tabletkach antykoncepcyjnych, żeby mówić o nich , że mają duże dawki hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigulki skladaja sie z syntetycznego estrogenu (ethinylestradiol) i progestogenu (rozne substancje). Progestogenow mozna wyroznic 5 (nie licze Diany). W zaleznosci od rodzaju jest ich rozna ilosc (rozne ilosci potrzebne dla tego samego efektu). I tak: 0,150 levonorgestrelu = 0,150 dezogestrelu = 0,075 gestodenu = 0,250 norgestimatu = 2mg dienogestu Tak wiec ze wzgledu na progestogen pigulki sa rownie \"silne\". Obciazenie hormonami glownie zalezy od ethinylestradiolu (EE). O duzej dawce mowi sie w przypadku 0,05 EE i wiecej. Taka dawke ma tylko Gravistat. Normalna dawka to 0,03 EE. Minimalna dawka to 0,015 (np. Minese niedostepna w Polsce). Nalezy tez pamietac, ze im mniej estrogenu tym gorsza kontrola cyklu i moga pojawiac sie plamienia i krwawienia. A co do szkodliwosci to nie ma wiekszej roznicy miedzy 0,02 a 0,03 EE. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heather, jeszcze jedno pytanko. W przepisanym mi przez lekarza Anteovinie jest 0,05 etynylestradiolu. Rozumiem, że podobnie jak w przypadku Gravistatu jest to duża dawka EE. Proszę powiedz czy tego typu pigułka może spowodować większą drażliwość, płaczliwość itd. Boję się, że te estrogeny zrobia ze mnie prawdziwego wrażliwca.... z góry bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niekoniecznie musisz na nie źle reagować to sprawa indywidualna niekótrym nie odpowiadają te przy niskiej dawce hormonów a innym za duza powoduje mase skutków ubocznych. www.forum.antykoncepcja.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×